ideally Zgłoś #61 Napisano 3 Grudnia 2010 Ad.: 3. ostatno rzeczywiście jeżdżę na benzynie 5. na luzie auto ma leciutkie wahanie obrotów (+- 50-100rpm); czasami lekko szarpnie, ale obroty nie falują, ale nawet siedząc w fotelu to czuć. Poza tym na pół FISie to widać po spalaniu na biegu jałowym (l/h) 0,9-1,1, czasami pokazuje 0,7-1,2. Zdarza się, że stojąc na światłach coś jakby się włącza i pokazuje 1,3-1,4l/h (jak dodam gazu od razu przestaje). 6. latem to wyeliminowałem/żadnych błędów 7. Nie został jeszcze sprawdzony. Sprawdza się poprzez dmuchanie w jego końcówki i jeśli przepuszcza któraś - to do wymiany? Czy także może być to wina N75? Jak go sprawdzić? 8. wszystkie wężyki podciśnienia wymieniłem, ale na weekend i po weekendzie zamierzam wymienić wszystkie gumowe, nie ważne czy sprawne czy nie. Lepiej, żeby były nowe (będę zamawiał z aso). Ogólnie chcę sie tym zająć bo już robi się to nudne. Dzisiaj po południu jadę do mechanika, bo z którejś rurki cieknie mi płyn powoli (g12) i muszę to zrobić, a przy okazji jak będą grzebać, ja trochę odgrzebie w warsztacie te zawroki i posprawdzam rurki. Aha - wczoraj okazało się, że mam jeszcze jeden na pewno do wymiany wężyk - idzie on z okolic turba, przodem auta, pod kolektorem i chowa się pod 3 "żeberkiem". Nie jestem pewien, ale chyba idzie do N112, czy jest jeszcze jakiś inny tam zaworek? Próbowałem wczoraj rozmawiać z trzema ASO (Zielona Góra, Lubin i Poznań) i nikt nie był mi w stanie podać co to jest tam za zaworek, i jaka jest średnica tego wężyka gumowego z oplotem. Wiem, że te małe z oplotem mają średnicę 3,2mm, ale nie wiem ile ma właśnie ten. Z zewnątrz jest grubszy ze 2-3mm. Podali, że długość to 1370mm, ale nie mieli podanej średnicy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pantone Zgłoś #62 Napisano 3 Grudnia 2010 (edytowane) http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=933061#post933061 Z twojego opisu wynika,że chodzi o przewód od sterowania DV. Wyżej masz opisane przez Marka. Edytowane 3 Grudnia 2010 przez pantone Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #63 Napisano 3 Grudnia 2010 (edytowane) Póki co znaleziona została usterka wyciekania płynu G12 - trójnik do węży (gazowy), troszkę spartolona robota gaziarzy. Przedtem tylko kropelka, a teraz co parę dni muszę dolewać parę milimetrów stanu (4-5mm) w zbiorniczku. Czy dzięki temu, że ucieka może być nieszczelność w układzie i łapać lewe powietrze do układu? Co do wężyka przewodu do DV, jaka jest jego średnica wewnętrzna, bo nigdzie nie mogę znaleźć...4mm? Wystarczy zwykły silikonowy? Bo nie mają takiego z oplotem... Edytowane 3 Grudnia 2010 przez ideally Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marecek Zgłoś #64 Napisano 3 Grudnia 2010 co Wy wszyscy z tymi średnicami przewodów podciśnieniowych? 3, 4, 5, mm... cokolwiek - będzie dobrze! ma być sztywny i odporny na olej/temperaturę. Kosztuje 1zł z metra lub 40zł za metr w ASO (taki z logo VAG). Sprawdź przy okazji DV bo możę się okazać, że pół roku robienia logów i szukania duchów były niepotrzebne... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #65 Napisano 3 Grudnia 2010 Aby się upewnić pozwoliłem sobie użyć twojego zdjęcia, aby zobrazować ten wężyk, o którym pisałem. To ten niebieski u ciebie idący od lewej strony, przodem, a potem pod kolektorem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
slaweq Zgłoś #66 Napisano 3 Grudnia 2010 Grzegorzu to zwykły wężyk podciśnienia o grubości 4mm. Idzie on od DV do N249 (bodajże, mogę się mylić). Jeśli chcesz mieć taki ładny kolorowy jak Marecek to np możesz kupić tu albo tu albo w paru innych internetowych bądź Twoich lokalnych sklepach. Według ETKI ma mieć długość 90cm (900mm), więc metr tego bajeranckiego wężyka wystarczy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #67 Napisano 3 Grudnia 2010 Dziękuję. Jutro biorę się za robotę, a jeśli tylko nie zamarznę, dam znać jak mi poszło (zrobię nowe logi, pod warunkiem, że DV jest sprawny). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #68 Napisano 4 Grudnia 2010 (edytowane) Niestety nie udało się dzisiaj wymienić. Węże gumowe są w takim stanie, że zaczynają pękać gdy je ruszam i muszę kupić nowe, czyli: - cały gruby wąż od przepływomierza, która chyba idzie do turbo (na dole aż prawie pęka gdy się naciska), chodzi mi o to: http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-8t-rura-waz-przewod-turbiny-i1339525418.html (ta całkiem po prawej). Jeśli chodzi o ten wąż to lepiej kupić w aso? (na necie jak widać kosztuje sporo, więc może porównywalnie będzie). Edytowane 4 Grudnia 2010 przez ideally Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pantone Zgłoś #69 Napisano 4 Grudnia 2010 http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ W serwisie ten przewód:058 133 356 L kosztuje około 160 PLN. Na tym z allegro na zdjęciu nie widać dokładnie w jakim on jest stanie. Poza tym jest tam widoczny zawór n-75 też nie wiadomo jaki. Wybór należy do Ciebie używka lub nówka z ASO Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #70 Napisano 9 Grudnia 2010 (edytowane) Wymieniłem tą dużą rurę i przy okazji zamieniłem N75 i odmę oraz wężyk podciśnienia od DV do N249. Roboty było...sporo i musiałem udać się do mechaniora. Niestety przy obecnej pogodzie nic się nie da zrobić na dworze. "Sprawdziłem" DV, ale nie jestem pewien czy to dobrze zrobiłem. Mianowicie, naciskałem od dołu i puszczałem i w tym samym czasie trzymałem kciukiem na górze. Nie za bardzo coś ssało mi tego palca w mały króćcu. Poza tym dmuchałem i w duża rurkę i w małą od góry. W dużą szło powietrze dość luźno, a małą z oporem, ale jednak szło. Tłoczek od dołu wciskany trzeba było dość mocno przyciskać. Więc chyba do wymiany. To ok 100-120 zł więc nie jest źle (oryg. VW), a może jakiś inny teżVW - chodzi mi o wersję od audi TT? Jakieś pomysły? Edytowane 9 Grudnia 2010 przez ideally Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
chopok Zgłoś #71 Napisano 10 Grudnia 2010 Mianowicie, naciskałem od dołu i puszczałem i w tym samym czasie trzymałem kciukiem na górze W momencie naciskania nie zatykasz wyprowadzenia które idzie do N249. Robisz tak: wciskasz sprężynę > zatykasz wyprowadzenie do N249 > puszczasz sprężynę > sprężyna nie powinna wracać do pierwotnej pozycji. Lub jedziesz do apteki po największą strzykawkę z gumowym uszczelnieniem tłoka i zasysasz nią od strony N249 - obserwując czy sprężyna się zasysa. Poza tym jak udało się dmuchnąć w najcieńsze wyprowadzenie to oznacza uszkodzoną membranę - DV do wymiany. Z audi TT 225Km jest z końcówką oznaczenia 710 N - i o ile dobrze pamiętam kosztuje niecałe 100 PLN w ASO Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marecek Zgłoś #72 Napisano 10 Grudnia 2010 wymień tego DV jak najszybciej... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #73 Napisano 10 Grudnia 2010 właśnie dziś zamówiłem, więc w przyszłym tygodniu będę montował. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MSK Zgłoś #74 Napisano 16 Grudnia 2010 Witam, nie wiem gdzie napisać ponieważ jestem tutaj praktycznie nowy, więc mam zablokowaną możliwość tworzenia nowych tematów i jeśli piszę w złym dziale to z góry przepraszam. Przechodząc do sedna: Dwa dni temu jadąc mocno zaśnieżoną drogą w pewnym momencie zapaliła mi się kontrolka ESP (żółty trójkącik z wykrzyknikiem). Jakieś 3 lata temu była podobna sytuacja, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika kontrolka gasła i wszystko było od tego czasu w porządku, więc myślałem, że i teraz stanę na pobocze, wyłącze i włącze silnik i wszystko będzie dobrze. Zanim jednak dojechałem w jakieś odśnieżone miejsce gdzie mogłem stanąć, samochod zaczął mi przerywać, przy lekkim dodawaniu gazu odcinał obroty (przy około 1500-2000 obr/min). Myślałem, że jest to spowodowane usterką w systemie ESP i że odcina obroty dlatego, że koła się ślizgają. Ale zawsze jednak mimo, że ESP kontrolowało obroty samochód przyspieszał. Teraz jednak zwalniał i zwalniał, aż jazda nim stała się niemożliwa. Stanąłem na tym poboczu żeby ponownie odpalić samochód, po czym świeciła się już także kontrolka silnika. Mechanik po podłączeniu do komputera stwierdził dwa błędy: 16486 - czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - niski sygnał wejściowy 16825 - układ odprowadzania par paliwa - błędny przepływ oczyszczania. Kiedy odstawiałem samochód było juz późno więc mechanik zabrał się za robotę następnego dnia. Kiedy rano odpalił samochód, silnik pracował nierówno (tj. skakały mu obroty przez około 2-3 minuty), ale później wszystkie kontrolki zgasły i z samochodem nic się nie działo. Skasował błędy i pojechaliśmy na "próbę", bo chciał sprawdzić ilość powietrza wpływającego do przepływomierza, ale niestety sytuacja pogodowa uniemożliwiała większe rozpędzenie się na drodze. Wartości na 2gim biegu przy obrotach okolo 4000 osiągały 70[g/]. Po powrocie do warsztatu wrócił błąd 16825 o układzie odprowadzania par paliwa. Mechanik poradził mi jazdę do elektryka, do którego jadę dzisiaj. Miał ktoś może podobne problemy i czy ewentualnie mam zwrócić na coś uwagę będąc u tego elektryka? I sorka z góry, że się tak rozpisałem. Z góry dziękuje za odpowiedź. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
chopok Zgłoś #75 Napisano 16 Grudnia 2010 Proponuję znaleźć dobrego mechanika, który zweryfikuje stan katalizatora. Jeśli byłby mocno zapchany przepływ powietrza też będzie kiepski co powoduje błąd MAF-a. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #76 Napisano 16 Grudnia 2010 Wymieniłem DV, ale warunki są takie, że nie pojdadę szybciej niż 80kmh na prostej. Jest pełno śniegu lub lodu, a przy robieniu logów dynamicznych trochę czarnej drogi by się przydało. Także czekam na kawałek czarnej drogi (jeżdżę z laptopem) i zrobię, mam nadzieję, kiedyś te logi (tj. kanały 2, 115, i 2, 118). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #77 Napisano 11 Stycznia 2011 (edytowane) Ok. Robota wykonana. Z racji, że skręciłem kolano na nartach, dopiero teraz odzyskałem 50% sprawności nogi, więc mogłem wykonać logi. Obiecane LOGI: Log (0 - 002,115,118) Log (1 - 026) Log (2 - 020) Log (3 - 011) Log (4 - 031,031,031) Log (5 - 032,032,032,032,032) Log (6 - 030) ORAZ I tak mam oprócz tego błędy: 16804 (stały) 17511 (tymczasowy) Poza tym wykonałem parę innych zabiegów: [107] sys ok [34] nie chce sie uruchomic test (pisze off), chociaz czuc w auice ze jest pod obciazeniem [36] B1-S2 OK [37] cały czas testuje (post o2v: ~0.7 - zakres 0.1-0.9) [41] II kolumna S1 on/off (zmiana), tak samo kolumna IV on/off zmiana, 3 kolumna caly czas jest 0.5kOhm, w I kolumnie nic. [43] B1-S2 OK, PostC o2v 0.7 (zakres 01.-0.9) [46] cały czas TEST OFF, temp 600st, amplit ration 0.88 (min >=2.5), dziwne, bo w listopadzie robilem ten sam test i przeszedl bez problemow: http://vaglog.rtnet.pl/idealny.login_29555.html [94] camshaft adj.-at idle: cam. ctrl. on; syst. OK [99] o2 sens. contr. at idle: o2-reg.on, orecat o2 reg: -10-10%: -0.8-3.1% [107] o2 sens contr. fuel syst. diagn.: -8-8%: -7-8.6%; sys ok Poza tym, auto od czasu do czasu nie chce za bardzo od razu odpalić, czy to zimny czy to ciepły. Czasami się coś załącza, tylko nie wiem co, wówczas czuć, że w aucie coś chodzi i zwiększa się spalanie do 1,4-1,7l/h na luzie, a po kilku chwilach wyłącza się. Do tej pory wymienione (reasumując): - świece - cewki - przepływomierz (na bosch ze sklepu) - sonda lambda (przed kat.) bosch (ze sklepu) - zawór DV z ASO - N75 podmieniony na taki sam, ale z audi a6 z tym samym silnikiem - wymieniona rura od przepływki - wymienione wszystkie wężyki podciśnienia Co z zaworem N75 (patrząc na Duty Cycle można coś się dowiedzieć)? Wymieniać na nowy? Kosztuje parę stówek w końcu... Edytowane 12 Stycznia 2011 przez ideally Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #78 Napisano 13 Stycznia 2011 Pomoże ktoś? Teraz tylko przyspiesza. Jest słabszy niż kiedyś. Próbuję to jakoś rozgryźć. Zrobić jeszcze jakieś logi? Dzięki! Myślicie, że może mam kata przypchanego, dlatego tak trochę muli? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marecek Zgłoś #79 Napisano 13 Stycznia 2011 ...logi wyglądają poprawnie. Przepływomierz "boscha" zgodnie z teorią zawyża (podobnie jak u kolegi cop909), ale to nie problem. Doładowanie jest, duty cycle w porządku, przeładowań nie ma. Efekt taki, jakbyś na zaciągniętym ręcznym jeździł (tylko nic nie piszczy) prawda? czy log 020 był robiony pod obciążeniem? czy możesz pokazac loga kanału 006 pod obciążeniem? (czujnik temperatury powietrza w dolocie). Czy zauważasz jakiekolwiek zmiany bezpośrednio po zrobieniu adaptacji przepustnicy? Jaką masz instalację LPG i czy znasz schemat jej montażu? (pytanie o to jak traktowany jest sygnał z lambdy 1 i 2 - bo według kanału 020 to niewiele się dzieje... tzn. nie ma żadnych korekt, więc jakby sonda wskazywała zawsze, że jest super-hiper idealnie) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ideally Zgłoś #80 Napisano 13 Stycznia 2011 (edytowane) - Mam dokładnie efekt jazdy na ręcznym, bez pisków W lutym zeszłego roku auto jeździło tak, że na 1 biegu na suchym trzeba było puszczać trochę gazu jeśli się chciało kierować kierownicą, tak rwało, a na 2 biegu pisk niezły, teraz nie zawsze się uda puścić tego piska. Na mokrym to inna bajka, nie chce przestać mielić na 2ce.. No i turbo "chwytało" w okolicach 2000rpm, a teraz cholercia wie kiedy, dla mnie to tak po 2500-2700 coś tam się dzieje, ale nie za wiele. To taki OFF TOPIC - [20] - robiony bez obciążenia - czy [6] robić z innymi logami pod obciążeniem? - po adaptacji przepustnicy nie widzę żadnych zmian - czy log [11], tzn. zmiany napięcia, to normalne? - Myślisz, że mogę mieć jeszcze jakąś nieszczelność przy IC? Co do temp. w dolocie to była (po rozgrzaniu auta na luzie) w okolicach 40st., jesli nie 60. Jeśli chodzi o sygnał sond, to wiem, że nie ma żadnych emulatorów. Jeśli mam o coś zapytać gazowników, to mam powiedzieć po prostu "jak traktowany jest sygnał z lambdy 1 i 2"? Edytowane 13 Stycznia 2011 przez ideally Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach