Skocz do zawartości
Klakiers

koszt malowania w mat

Rekomendowane odpowiedzi

Elo orientujecie się ile może kosztować pomalowanie całego auta w czarny mat?

Samochód to passat B3 sedan.

I czy wystarczy pomalować go tylko z zewnątrz, czy np. w środku bagażnika też trzeba? Chodzi mi potem o nowy dowód.

 

I byłbym bardzo wdzięczny...

Ile mogą brać lakiernicy za poszczególne części, dach, drzwi, błotniki, klapa itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze wystarczy tylko z zewnatrz pomalowac bo w dowodach tak jak kiedys byl wpisywany kolor tego teraz juz nie ma. Jaki koszt calego samochodu to nie wiem ale za element biora 150-200 pare zlotych ale przy calym aucie to bedzie napewno troche inaczej liczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie teraz rodzi się drugie pytanie, trzeba zmieniać dowód jak nie jest w nim wpisany kolor auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie nie ale w systemie jest kolor auta a na pomalowanie całego auta potrzeba 2 -3 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elo orientujecie się ile może kosztować pomalowanie całego auta w czarny mat?

Samochód to passat B3 sedan.

I czy wystarczy pomalować go tylko z zewnątrz, czy np. w środku bagażnika też trzeba? Chodzi mi potem o nowy dowód.

 

Cena w dużej mierze zależy od tego, jak to ma być malowane. Bo jeżeli auto ma być rozebrane do malowania, to cena odpowiednio wzrośnie. Np - u mnie w mieścinie, jak przywieziesz drzwi do zakładu gołe, bez listew - goła blacha, to pomalują ci to za max 200 PLN. A jeżeli mieliby sami demontować drzwi, rozbroić je z akcesoriów, to wtedy cena wzrasta do 300 - 350 PLN.

Ja teraz zastanawiam się nad lakierowaniem mojego w całości - dobry lakiernik wycenił na 3500 z demontażem i montażem ponownym w całość, wyłapaniem wszelkich małych dołków i nierówności blachy, podkład, baza, dwie warstwy klarlaku. Przy macie szacowałbym to na 2000 - 2500, bo oszczędzasz na klarlaku i robociźnie.

 

Jeżeli chodzi o zmianę koloru nadwozia - od 1999 roku, czyli od wejścia nowego typu dowodu rejestracyjnego, nie musisz informować wydziału komunikacji o zmianie koloru nadwozia. Jeżeli masz starszy typ dowodu - jest to koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj we wro widziałem 2 auta pomalowane na czarny mat - ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale po prostu tragedia. To po prostu nie pasuje. Ale o gustach sie nie dyskutuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj we wro widziałem 2 auta pomalowane na czarny mat - ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale po prostu tragedia. To po prostu nie pasuje. Ale o gustach sie nie dyskutuje

 

to naprawdę zależy od samego autka. Zobacz sobie Mercedesa CLS pomalowanego w mat, albo chociażby C-Klasse od Brabusa Black Arrow. Auta prezentują się zajefajnie. W mojej opinii taki czarny matowy B3, bez żadnych oznaczeń, listew, ani śladu chromu czy błyszczących detali, położony na glebie, na szerokiej stali i z czerwonymi lampami tył wyglądałby kozacko. Ale to tylko moja opinia.

 

a tutaj masz jak to może wyglądać na B5: w mojej opinii killer.

 

passe6956e393371e12f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego o gustach chyba jednak nie nalezy rozmawiać - jak dla mnie wygląda to na pomalowanie "motip spray mat" w ogrodzie.

 

Sorry za niepotrzebny OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal jestem za czarnym matetm, i tak jak napisał carl0s czerwonymi lampami i szeroką stalą ;d dodatkowo smoked front ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klakiers popatrz sobie w goglach - nie pamiętam gdzie, ale ejst zdjęcie fajnego B3 w macie, z żółtymi (francuska wersja? - niech ktoś potwierdzi lub zaprzeczy) lampami przód. Efekt jest naprawdę ciekawy - nie mówię, czy ładny czy nie, bo znowu ktoś mnie posądzi o bezguście ;);). Ale ciekawy to właściwe słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carl0s dwa dni szukałem w googalch, bezskutecznie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten pasek u gory w macie to jak dlamnie to pila to moje zdanie trzeba by bylo u doadac cos w niklu listwy relingi czy cos tak to masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malując w czarny mat, można dać trzy razy podkład czarny matowy i po temacie. Nie trzeba używać lakierów matowych. Spotkałem się już z takim SYSTEMEM kilkanaście razy. Nikt a nikt się nie trudni by kupić np. matowy akryl! Dlaczego tak robią? Nie wiem... Taniej, wygodniej , szybciej... Na całego Passata kombi łącznie z bebechami wystarczy ci spokojnie 2 x 1L podkładu akrylowego czarnego 2:1. Do owego podkładu dochodzi rozcieńczalnik 0,7L oraz utwardzacz 2 x 0,5L. Wyjdzie Ci dokładnie 3,7 L lakieru a tym, dobry lakiernik kombajn pomaluje! Przed przystąpieniem do lakierowania radzę zeszlifować do gołej blachy wszystkie parchy itp. Na SZLIF dajesz EPOXYD antykorozyjny co zjada rdzę (45zł 0,5L) i czekasz aż wyschnie (24-36h) Na to szpachla, szlify i wyrównanie, i ... malujemy! Do samego podkładowania np. Passat B3 wystarczy Ci kompresor 8bar 50L i pistolet RP z dyszą 1.4 i ciśnieniem roboczym minimum 2.0bar już pod pistoletem. Całość np. u Mnie w garażu, bo malowałem na życzenie już 7 pasków trwa bez szlifów i matowania około 2,3h a autkiem można smigać już następnego dnia.

Problem w tym, że MATOWY B3 wygląda tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy-85-2

Witam

mam pytanie odnosnie passata na zdjeciu.

jak jest zrobiona ta nakladka na tylnej klapie.

szukalem juz dokladek ale nic nie moge znalesc.

dzieki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy-85-2 zajrzyj do tematy kolegi NiemoR

http://forum.vw-passat.pl/threads/98970-Szary-(-Y-)-Przecinak-(_I_)-by-NiemoR-1234-IDZIE-ZIMA

 

on am taką dokładkę, poczytaj temat albo zapytaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności