Skocz do zawartości
drcnk

Znikający płyn B6 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

zaraz chwila prawdy.

ponowny test na CO2 i test szczelności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że znajdziecie przyczynę ubytku cieczy chłodzącej. U mnie również ubywa po przejechaniu długich tras. Poziom sprawdzam zawsze na zimnym silniku z tym że u mnie po odkręceniu korka płynu nie przybywa. Obecnie pokonuję odcinki do 100 kilometrów i stan płynu się nie zmienia. Korka nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeaahhhh...

to nie głowica.

więc co??

chyba zmienie rozrząd wraz z pompą wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeaahhh

znalazlem przyczyne.

rozszczelniona chlodniczka EGR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest roboty z wymianą tej chłodniczki i jaki jest jej koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo jest roboty z wymianą tej chłodniczki i jaki jest jej koszt.

Co serwis/sklep inna cena. Nie lepiej przedzwonić do najbliższego ASO i spytać o cenę i wymianę , na pewno mniej czasu i bardziej dokładna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę nie do końca na temat ale jednak zaryzykuję...Mam passka 2,0 tdi 170 CR,w którym po roku eksploatacji bez żadnej dolewki poziom płynu utrzymuje się w połowie między min a max.Niedawno robiłem pierwszy przegląd w ASO i myślałem,że uzupełnią.Powiedzieli,że tak mały ubytek to norma (ok.10 000 przebiegu) i nic nie dolali.No i chyba mają rację bo poziom się utrzymuje na stałym poziomie.Co ciekawe ubytek płynu był większy jak oleju w silniku:zeco(bo ten drugi pratycznie niemierzalny mniej jak 1 mm na bagnecie).I tu troszkę nie na temat passata ale pokrewny.Mam również VW T4 1,9 TD.Nigdy nie ubywało w nim płynu(chyba mniej jak w nowym passku) ale od kilku miesięcy zaczęło delikatnie ubywać!Nie dużo bo milimetr na dzień,dwa patrząc w zbiorniczku ale jednak.Szukałem przyczyny bezskutecznie.Nie było dymienia,białej mazi na korku,ciśnienia,wycieków itd.Niby wszystko O.K. do wczoraj...Nagle zapaliła się kontrolka poziomu płynu.Okazało się,że z silnika mocno kapie płyn.Przyczyna to jednak uszczelka pod głowicą:dolamam,zagadka się rozwiązała sama.Do uszkodzenia doszło na zewnątrz w miejscu gdzie do silnika przylega pompa wtryskowa,więc nic nie było widać (olej czysty,płyn czysty).Nie ma więc dymu bez ognia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zimą miałem podobny problem i po prostu cały czas dolewałem płynu G12. Tak było przez około 3 miesiące, potem problem nagle ustał i od ponad 2 miesięcy nie dolewam płynu, po prostu nagle przestało ubywać. W serwisie rozkładali ręce, proponowali że wymienią uszczelkę pod głowicą, ale skoro nie było oznak dostania się oleju do układu chłodzenia i kaszy na bagnecie, to może była inna przyczyna...

W każdym razie problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzegorz!To,że nie ma kaszy na bagnecie jeszcze o niczym nie świadczy (na przykładzie mojego busa).Wyciek może nastepować na zewnątrz,jak jest niewielki i w słabo widocznym miejscu można nie zauważyć bo zaraz odparuje.Teoretycznie powinien pozostać biały nalot jednak czasem nie widać...To tak na marginesie.Natomiast po objawach postawił bym na pompę wody ponieważ z pompą tak bywa,że raz cieknie a raz nie.Druga opcja jest taka,że masz nieszczelność na wężach.Tego typu sprawy nasilają sią w mrozach ze wzgl. na gorszą elastyczność gumy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śledzę temat od jakiegoś czasu, bo również borykam się z ubytkami cieczy chłodzącej. Co 2-3tyś KM dolewam ok. 150ml.

Ja na szczęście (tak mi sie zdaje) zidentyfikowałem swój problem. Przyczyna jest uszkodzony wąż. Jak wzrasta ciśnienie to na metalowej opasce zbierają się malutkie kropelki cieczy. Na początku nic nie było widać, ale jak dolałem już 0,5L G12 to w końcu wyszło szydło z worka.

 

waz.jpg

 

Do wymiany oczywiście wąż i opaska. Mam pytanie do Was jaki kupić wąż? Jest jakiś nr części tego węża? Jaki ma przekrój i jaką długość. Mój pasztet to B6 z silnikiem 2.0, BMP, 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

to jest wąż wodny doprowadzający ciecz do chłodnicy oleju, wymiarów jego nie znam bo nie wiem czy jest jakiś sens z zabawą w dobieranie jakiegoś innego skoro ten w serwisie kosztuje ok 30zł + obejma też kilka zł. to jest jego nr 1K0 121 086 AA

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Oczywiście nie zamierzam sie poniżać i cudować z jakimś tam wężem. Zamówię sobie w serwisie nówkę. O rezultatach wymiany dam znać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co :D

patrząc na Twój opis teraz ja mam pytanie. jaka to jest aktualizacja na 2010?? i jak to się sprawuje?? mam w swoim aucie MCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem chlodnice spalin. dwa dni spokoju i dzisiaj skubaniec zaczal kopcic na bialo... 500 km ubylo z 300 ml plynu... macie jeszcze jakies pomysly?? czy juz teraz tylko rozbieranie silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem wąż wodny doprowadzający ciecz do chłodnicy oleju, o którym Pisał Cobus i najeździłem już ok. 1000km i nie zauważyłem ubytku cieczy. Stary wąż wodny po wyjęciu miał spieczone końcówki. Tak sie spiekły że były twarde niczym rurka z tworzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

Pacjent ten sam.

Passat, silnik BMR...

Chlodnica spalin wymieniona, korek oleju czysty, test CO2 wyszedl ok, test ciesnienia nie wykazal zadnych wyciekow...

A jednak plyn znika...

Pozdrawiam

Edytowane przez Pyzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,4 na 1000 km...

dodam ze korek zbiornika rowniez wymienilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała maź na korku oleju często sie pojawia też jak się robi krótkie odcinki i wilgoć niezdąży odparować, szczególnie zimą. Jaki masz przebieg?, bo u mnie jest 230 tyś km i płynu nic nie ubywa. Stawiam na małą nieszczelność, zdąży odparować nawet niezauważysz gdzie płyn ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

196 kkm, tez na szczelnosc (cisnieniowy) nie wykazal nieszczelnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności