Skocz do zawartości
nex

Kolizja a odszkodowanie dla POLICJI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem załamany. Muszę to zapłacić. Jedyne co mogą zrobić to rozłożyć mi na raty na rok czasu cry. Policja od czasów zomo ma takie prawo żądać od sprawcy wypadku zwrotu pieniędzy które wypłaciła im ich inspekcja. Podobno chcą zmienić ten przepis, ale na razie jest tak i nie wiadomo kiedy wejdzie to w życie. Niestety pozostaje płakać i płacić

 

~~8.500zł dla sku^%$^&now!!!!! Straciłem szacunek dla POLICJI.

Kuzyn mojej żony jest też POLICJANTEM. Nie pisałem tego bo myślałem że się to rozwiąże. Miał wypadek 8 miesięcy temu. Taka sama sytuacja jak u mnie. Kobieta najechała na radiowóz na światłach, ledwo ich samochód uszkadzając. SKUR&^&*N już 8 miesięcy się leczy!!, ku$%a do komory chodzi na jakieś mrożenia, butów nie może zawiązać. Nie zastanowi się że niszczy kobietę, a skąd on kur%a może wiedzieć czy ona będzie miała za co żyć jak jej później przysolą 20 tysięcy bo było ich dwóch i tamten też udaje. Śmieją się w oczy @#$@#$#@$@#$@#$ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno chcą zmienić ten przepis, ale na razie jest tak i nie wiadomo kiedy wejdzie to w życie.

 

jaki to przepis?

kto Ci karze placic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki że POLICJA wypłaca dodatkowo od siebie im pieniądze, a sprawca to pokrywa. Jaki nr artykułu nie wiem. Prawnicy się tym zajmowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niezły numer :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie wierzę!!! Co jeszcze w tym kraju wymyślą?....

A co na to prawnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to jakiś szok. Nie rozumiem tego, skonsultuj sie z jakimś dobrym prawnikiem a nie takim z internetu (widziałem twoje posty na forach prawniczych). Zadzwoń do towarzystwa ubezpieczeniowego i powiedz że jeżeli nie zajmą się tym i nie uregulują tych należności wobec policji to oddajesz to do windykacji. Jest to spora kwota, a wynagrodzenie dla firmy windykacyjnej może być nawet w granicach 30% ale to już maksymalnie, w każdym razie zawsze mniej stracisz.

 

Nie siedzę juz w tym więc ciężko mi doradzić coś więcej, zadzownie do kolegi, napiszę póxniej co o tym myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płać i płacz tak to u nas jest .To po ki h------j ktoś wymyślił to ubezpieczenie jak nikt nie jest ubezpieczony.Przykra sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że lekarz wszystko może napisać i wysłać na leczenie za prywatne pieniądze ubezpieczonych? S K A N D A L!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chore, najgorsze jest to, ze ucza sie tacy pseudo policjanci postawy wybitnie roszczeniowej, pod ta postawe graja i udaja laleczki z kruchej porcelany, aby tylko wyciagnac jak najwiecej, wyraznie jak w tej opisanej sytuacji, prawdopodobnie symulujac... Jacy to stroze prawa, ktorzy sa tak kontuzjogenni, moze powinni zostac np bibliotekarzami (oczywiscie bez obrazy, chodzi o bezpieczenstwo pracy, choc kto wie, jakas encyklopedia na noge by spadla...i kilka lat na L4)? Mozna miec tylko nadzieje, ze w naturze nic nie ginie. Wspolczuje sytuacji, a zarazem szacun dla wszystkich policjantow z powolania, ktorzy zdecydowanie nie sa tacy lamliwi i chca pelnic sluzbe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolizji dostałem mandat i wszystko było OK

 

888888888xz.jpg

 

 

takie pismo dostałem po około roku od kolizji

 

7777777.jpg

 

a tak im uszkodziłem auto z co dostali po 7 % :wallbash:

 

123wdv.jpg

 

 

Obecnie wszystko jest w toku, na razie nie mam nowych informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Nie mogę uwierzyć w taki przepis. I gdzie tu się dziwić, że jest wszechobecny brak szacunku dla panów policjantów. Widzę, że trzeba dbać jak o jajka, lekka rysa na radiowozie i już 7% uszczerbku na zdrowiu i dostają kasę od tego, tego i srego, a na końcu jeszcze ty im dajesz równowartość tego co dostali... No bez jaj. Pisał bym do każdego faktu, programu tv itp., ale skoro takie prawo... Żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej od razu z tym do Trybunału Europejskiego? W kraju za dużo nie zwojujesz bo bzdurny przepis jest i m się dobrze, ale od tego jest TE, żeby takie przepisy i takich cwaniaczków prostować. Żałosne po prostu to jest. Jak patrzę na angielskiego policjanta, to odczuwam do niego podziw i szacunek i bazuje to na kontakcie, który miałem z nimi-zawsze miły i przyjemny. Jak patrzę na polskiego to jedyne co odczuwam to pogarda i myśl do czego się teraz przyczepisz...i również bazuje na doświadczeniu w kontaktach z nimi-bez obrazy dla tych dobrych, w porządku, ale niestety jesteście w mniejszości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nex tak jak większość z chłopaków jestem w szoku czytając Twoją historię:dolamam szczerze ci współczuję i życzę wytwałości w walce z Państwem.

Są policjanci i psy do tych drugi zaliczam tych dwóch frajerów,którzy noszą odznakę i całą resztę watahy,która pomogła im obmyśleć tak frajerski plan.:piesio 3mam kciuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle jaja !! az nie wierze w to co czytam. a co z AC? moze z tego daloby rade

 

dobrymi pomyslami jest:

% uszczerbku dykswalifikujacy prace w policji

uwaga tvn

i ten trybunal europejski

 

 

jezeli nie chcialbys tego placic i przychodzilby do Ciebie komornik to (podobno) gdy dasz mu 5zl to musi to wziasc i bez slowa odejsc :) powtarzam - podobno. takze jakbys chcial na raty .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość agiza

Witaj NEX. I jak sie zakończyła Twoja sprawa? bo ja mam identyczną, dosłownie kopia twojej sprawy i moja trwa nadal. Juz 2 razy przegrałam:-( teraz robie odwolanie do sądu okręgowego i nie widzę tego pozytywnie.... Czekam na info od Ciebie!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AskaW1

Witam,

W lutym mąż przy prędkości 1kmh dotknął zderzaka radiowozu. Panowie wychodzili parkokrotnie z radiowozu i sprawdzali ręką czy coś się stało - jedyny ślad na zderzaku to zdarty brud ręką w poszukiwaniu rys. Ze wzg że jechał z klientką to ma świadka która nic nie poczuła. Mąż jak prawowity obywatel poszedł z zapytaniem czy się nic nie stało - odp - proszę wracać do samochodu. No i szopka się zaczęła. Przyjechały radiowozy, karetka. Panów wynosili na noszach przez tylne drzwi. Zostali przetransportowani do szpitala i tego samego dnia po badaniach wyszli.(szkoda że nie zamówili helikoptera) Oczywiście długi okres byli na zwolnieniach lekarskich. Sprawa została przekwalifikowana na kolizje. Mandat zapłacony 100zł + koszty sądowe 80zł. PTU nie wypłaciło odszkodowań bo przy takiej prędkości nie mogło się nic stać.

Stało się - dostaliśmy pismo o dobrowolne spełnienie świadczenia na rzecz Komendy Sołecznej Policji - mieszczą się uposażenia policjantów 9 tys + prawie po 2 tys odszkodowania ( zaznaczam że dostali po 3% uszczerbków na zdrowiu) w sumie prawie 13000zł.

Wyniki lekarza orzecznika który badał ich do sprawy mandatu nic nie zobaczył i dlatego sprawa został potraktowana jako kolizja. SAMOCHODY BEZ RYSEK!!!.

Według artykułu

http://lex.pl/?cmd=artykul,7117

Komenda nie ma prawa żądać za uposażenia ale nie wiem jak jest z odszkodowaniem. Mój prawnik mówi że wogóle nie ma prawa żądać od sprawcy jak było OC.

Rzecznik Ubezpieczonych wyraźnie mówi że wszelkie roszczenia związane z kolizją czy wypadkiem powinny iść z OC ale nigdzie wprost nie jest to zapisane i walczy o to. Chyba na razie zostaje sąd.

Policja dostaje uposażenia jak i odszkodowania od skarbu państwa ponieważ tego nakazuje ustawa. Ich zabezpieczenie prawnie = ZUS czy KRUS. Jażeli Komenda może żądać zwrotu więc KRUS i ZUS też ale tego nie robi ponieważ jest to w ich obowiązkach i po to zostali powołani.

Z tego co wyczytałam w orzecznictwie roszczenie z jakim występuje komenda to zaszłość po MILICJI OBYWATELSKIEJ - paranoja.

Również napisze do UWAGI ale już dałam znać w sprawie dla reportera. Proszę o kontakt wszystkich być może wspólnie coś nam się uda.

 

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:47 ----------

 

jeszcze dodam że policja u nas żąda na podstawie art 441kc, jest to zasada in solidum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności