Skocz do zawartości
Alonzo_Mozley

Hałas, terkotanie tylko na pierwszym biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dawna mam taki maly problem, otoz przy ruszaniu, na calym pierwszym biegu slychac wyrazny halas, jest to terkotanie, tak jakby patyczek od lodow wlozyc w szprychy, dosc glosne, slyszalne z kabiny jak i z zewnatrz. Moze ktos wie coz to moze byc ciekawego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki hałas wydaje walniety przegub ale skoro tylko na 1 biegu to prosimy o opinie znawców skrzyni biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od dawna mam taki maly problem, otoz przy ruszaniu, na calym pierwszym biegu slychac wyrazny halas, jest to terkotanie, tak jakby patyczek od lodow wlozyc w szprychy, dosc glosne, slyszalne z kabiny jak i z zewnatrz. Moze ktos wie coz to moze byc ciekawego??
prawdopodobnie cos z walkiem pierwszego biegu skoro dieje sie to tylko na nim , bez wyciagniecia skrzyni ciezko powiedziec dokladnie co to ale odradzam jazde z tym bo skrzynia to zwarty mechanizm jest w srodku ciasno i jak sie cos rozleci to niezly pasztet sie w srodku zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa, bo latam tak juz z tym jakies 3 lata... hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał coś takiego w v6, skrzynia do wymiany - używkę z robocizną zrobił za 2 tys. złotych.

 

mechanicy opowiadali że zębatka pierwszego biegu wyglądała jakby ktoś oblał żrącym kwasem albo kierowca piłował non stop na jedynce. Wymiana zebatki nie wchodzila w gre bo jest razem z wałkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam podobny problem.Zakupiłem niedawno Passata B5 2.8 V6 4motion.

skrzynia manualna EFC.

Na pierwszym biegu słychac tyrkotanie i tylko na pierwszym biegu.

Skrzynie zdemontowałem ze znajomym mechanikiem i szczerze trudno sie do czegos doczepic.jedyne co znaleźliśmy to właśnie takie jakby wżery na zebatce która jest zespolona z wałkiem.(taki wałek nowy 1200zł.)zebatka najprawdopodobniej ze wsteczniego.zebatka pierwszego biegu tez jest zespolona z walkiem także musza sie obracac razem.Pytanie czy takie wżery moga byc powodem tego właśnie hałasu?może łożyska?ale po ich ocenie tez nie idzie sie ich doczepic.

Dodam,ze biegi wchodzą idealnie.Może miał ktoś taki problem i go rozwiązał?

.

Pozdrawiam serdecznie!!!

walek2.jpg

walek32.jpg

walek 33.jpg

Edytowane przez luk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam paska 2007 1.9tdi i kiedys przy wy,ianie sprzegla mi koles ulal oleju na siebie i nie dolal. Tera zaczelo nizle huczec co ciekawe tylko przy przechyle w lewo czyli jak krece w prawo. Szukam na duch skrzyni uzywanej chociaz. Pytanie czy skrzynia do passata mk6 FHW bedzie pasowala do mojego autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!mam podobny problem.Zakupiłem niedawno Passata B5 2.8 V6 4motion.

skrzynia manualna EFC.

Na pierwszym biegu słychac tyrkotanie i tylko na pierwszym biegu.

Skrzynie zdemontowałem ze znajomym mechanikiem i szczerze trudno sie do czegos doczepic.jedyne co znaleźliśmy to właśnie takie jakby wżery na zebatce która jest zespolona z wałkiem.(taki wałek nowy 1200zł.)zebatka najprawdopodobniej ze wsteczniego.zebatka pierwszego biegu tez jest zespolona z walkiem także musza sie obracac razem.Pytanie czy takie wżery moga byc powodem tego właśnie hałasu?może łożyska?ale po ich ocenie tez nie idzie sie ich doczepic.

Dodam,ze biegi wchodzą idealnie.Może miał ktoś taki problem i go rozwiązał?

.

Pozdrawiam serdecznie!!!

 

Witam. Mam identyczne autko z tą samą skrzynią i również identyczny problem. Naczytałem się bardzo dużo na ten temat i nie znalazłem odpowiedzi co jest przyczyną tego terkotania. Czy ktoś rozwiązał problem, bo ludzie robią z tym masę kilometrów i nic się ponoć nie dzieje. Możliwe że sama regulacja linki wybieraka pomoże czy to coś poważniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności