Skocz do zawartości
wujekmarcin

Zamiana sterownika Climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Strasznie denerwuje mnie to, że moje auto nie ma opcji ECON. Mój passek jest z 1995 z samego początku i nie ma Econ tylko off. A jazda z włączoną klimą przy temperaturze zew 18 - 20 stopni straszenie mnie wkurza, a jazda z otwartą szybą jest strasznie niewygodna.

Teraz pytanie. Czy mógłbym zamienić sterownik na ten nowszy, z rocznika 96? i czy działał by on poprawnie po wymianie? tzn czy miałbym funkcje econ, czyli sam nawiew bez klimy?>

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między tymi klimatronikami jest pewna różnica (poza econ) - jeden z czujników jest gdzie indziej ale sam schemat jest taki sam.. moim zdaniem powinno nie być problemu ale pewnie ktoś z kolegów na forum zna to z autopsji ...

nie wiem czy zmiana z tym czujnikiem nie spowoduje "ciekawego" działania układu

w układzie bez econ czujnik jest w przewodzie doprowadzajacym chłodziwo do nagrzewnicy

w układzie z econ analogiczny czujnik temperatury jest w puszce nagrzewnicy za nagrzewnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to chyba nie powinno robić aż tak dużej różnicy:) może temperatura by się minimalnie różniła, co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przełącznik którym sprężarke wyłączam.
Nie wywala błędu w momencie wyłączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak zrobisz wyłącznik przed samą sprężarka (za przekaźnikiem) to nie możne wywalić błędu bo nie wie co się dzieje .. tylko ze wentylatory się kręcą a klima stoi

ale to rozważania czysto teoretyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wywala błędu w momencie wyłączenia?

Też mam wyłącznik (za sterownikiem) nie wywala żadnych błędów. Odpięcie kostki sprężarki wywala błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Ktoś podmieniał sterowniki Climatronica? Ktoś podejrzewa jaki może być efekt?

 

Rozważam taki zabieg. Szczerze mówiąc pomysł wstawiania wyłącznika średnio mi się podoba.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałem sam panel i econ działa jak off, chyba że zmienisz wszystko z przekaźnikami włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie problemem jest czujnik temp chłodziwa w starym a czujnik powietrza za nagrzewnicą w nowszym modelu climatronica.

Jak zakładałem u mnie climatronic to trochę studiowałem ten problem( bo w instalacji którą zaadoptowałem nie było czujnika chłodziwa) - moim zdaniem MUSI być wymieniony cały sterownik tak jak pisze Jacek

(przy okazji panel z econ i off różnią się tylko i tylko samym wyświetlaczem- wystarczy podmienić szklaną płytkę wyświetlacza i po naciśnięci np econ pojawi się off - sprawdziłem)

co do instalacji to schemat jest identyczny tylko w instalacji z econ zmieniono umiejscowienie tego czujnika o którym pisałem.

moim zdaniem dobrze by było przerzucić też ten czujnik bo nowszy sterownik może dziwnie interpretować wskazania czujnika temp cieczy. Jeśli chodzi o rozgrzewanie to jego zadanie jest takie same ale nie wiem czy sterownik nie korzysta z niego też przy sterowaniu klapą ciepło/zimno - odczytując temp powietrza które trafia do kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info.

 

Gadałem z gościem, który ma cały sterownik z ECON; tylko twierdził, że on to próbował przepiąć i nie chciało to chodzić. Dzisiaj podjade i podmienie (sam sterownik) w ramach testu. Zobaczymy co się wydarzy.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności