Skocz do zawartości
Major

Podświetlane nawiewy

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, przeczytałem i jakos nie zauwazyłem jednej rzeczy... podobaja mi się te kratki i juz szukam w dobrej cenie do swojego paska, wymiana widze że łatwa(podważyć i pociągnąć), kable przepuscić też nie problem po zdjęciu obu zaślepek bezpiecznikow, natomiast dalej jest już dla mnie problem i nie widze tego jak to zrobić, od środkowej w dół), jeszcze nic w aucie nie rozbierałem. oczywiście podpinamy się pod zapalniczke ale jak tam się dostać??? czy sama popielniczka, zapalniczka jakoś wychodzi czy trzeba wywalać całe radio , panel klimy i coś tam jeszcze po drodze??? jaki czas takiej operacji? ktoś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba wywalać całe radio , panel klimy i coś tam jeszcze po drodze??? jaki czas takiej operacji? ktoś pomoże...

Generalnie żeby wywalić radio i panel klimy to jest kilka śrubek i wszystko wychodzi łatwiutko. Ramki też schodzą dosyć dobrze trzeba z wyczuciem je ciągnąć, wtedy już będziesz miał sporo miejsca żeby dobrze poprowadzić przewód do zapalniczki ;)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumie że radio i klima do wywalenia aby podpiąc kratki , wyjecie samej popielniczki i zapalniczki nie jest możliwe i nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da wyjęcie samej popielniczki. Przecież musisz jakoś przewody doprowadzić do niej 'od tyłu'. Masz raptem do odkręcenia 8 śrubek łącznie więc dużo czasu Ci to nie zajmie. Jak wykręcisz śruby wysuwasz navi i ściągasz panel klimy. Przeciągasz przewody, lutujesz izolujesz i składasz wszystko w odwrotnej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, 8 śrubek to myśle że dam rade zrobić. dziekuje bardzo za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Panowie da się w Vagu (vcds) wyłączyć podświetlenie kratek nawiewu w passat b6 ? Bo mam ale żadna nie świeci i odkąd go mam nie świecila. Możliwe ze poprzedni właściciel wył podświetlenie czy żarówki do wymiany ? Jak tak to jakie to żarówki ? A może bezpiecznik ? Jak tak to który za nie odpowiada. ? Dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wyjmij kratkę i upewnij się że faktycznie są podświetlane. Były kratki z chromem i białymi strzałkami, ale bez podświetlenia. Jak wyjmiesz to przy okazji możesz sprawdzić czy są ze sobą połączone i czy są podłączone. Wykodować się tego nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w B6 były czarne kratki bez chromu i podświetlenia. W B7 były z chromem bez podświetlenia lub z podświetleniem. Jeśli masz w swoim B6 z chromem, to pewnie wcześniejszy właściciel przekładał. Musisz jak koledzy powyżej piszą wyjąć kratkę i sprawdzić czy w ogóle ma podświetlenie, a jeśli tak, to czy jest instalacja i czy jest połączona i podłączona. Co do źródła światła, to nie siedzą tam żarówki tylko diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do zmiany nawiewów w swoim CC i mam szybkie pytanie, czy wiązka oryginalnych przewodów jest niezbędna, czy można się bez niej obejść? Precyzyjnie ujmując, chodzi mi o miejsce połączenia konektora z wiązki z samym nawiewem (czy piny z nawiewu są dostępne na wierzchu, a nie ukryte w obudowie dzięki czemu można się dołączyć do nich na sztywno lutowanym kablem.

Niestety, zdjęcia na portalach aukcyjnych pokazują wyłącznie fronty kratek i stąd zapytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabudowane. Lutownicą nie dojdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie przymierzam się do zmiany nawiewów w swoim CC i mam szybkie pytanie, czy wiązka oryginalnych przewodów jest niezbędna,

Wiązka jest niezbędna

Zabudowane. Lutownicą nie dojdziesz

dokładnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ori wiązka kabli... ważne jest to by miały ori wtyczki. Kable (przewody) możesz sobie dorobić lub dolutować. I tak bedzie potrzeba przedłużenia ori instalacji do napięcia podświetlenia ...

Edytowane przez hansus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz być ori wiązka kabli... ważne jest to by miały ori wtyczki. Kable (przewody) możesz sobie dorobić lub dolutować. I tak bedzie potrzeba przedłużenia ori instalacji do napięcia podświetlenia ...

 

Słuszna uwaga.

Na pewno taka opcja jest tańsza :-) Przy czym dobrze byłoby wiedzieć czy takie ori wtyczki są do kupienia osobno.

Zakładam, że będą kosztowały kilka(naście) złotych w przeciwieństwie do całej wiązki wycenianej na allegro na 100 złociszy :kwasny

Niestety, pomimo poszukiwań w necie nie znalazłem ich symbolu jako elementu osobnego. Są tylko całe wiązki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka w ASO z tego co pamiętam to około 15 zł ... Razy 3. Nr wtyczki mogę podać jak komuś będzie potrzebny. Wyciągnę swoje kratki. Ogólnie przeszło mi przez ręce 7 kompletów i z tego co wiem to i tak trzeba wiązkę ori przerabiać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Taka sama wtyczka występuję przy podświetleniu pokrętła nawiewu tunelu środkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr wtyczki mogę podać jak komuś będzie potrzebny.

 

No ja bardzo bym się uśmiechnął o ten numer :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka ma numer 1J0973119, z tego co pamiętam ;)

Edytowane przez TheStig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszperałem i (chyba) znalazłem numer wtyczki - 1J0973119 , a właściwie to obudowy dla 2-óch pinów 000979019E.

Poza tym jeszcze mam jedno pytanie do posiadaczy takowych nawiewów, warte w przybliżeniu 50 PLN (bo tyle kosztują 3 x zestaw : wtyczka + 2 piny) :cool

Wydaje mi się, że na załączonym zdjęciu, te konektory przy nawiewach są umieszczone na końcu kilkucentymetrowych przewodów. Czy rzeczywiście tak jest ?

Bo jeśli tak, to co za problem odciąć ORI wtyczki i zastąpić je "nie ORI" własnymi , a te 50 dyszek przeznaczyć na jakieś kolejne planowane mody :lol

 

Nawiewy_wtyki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oczywiście możesz tak zrobić i mieć 50 zł w kieszeni... Lecz była by to już druciarnia a nie ori jak jest w rzeczywistości. Decyzja należy do Ciebie jak chcesz mieć w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym racji...:zawstydzony:

Zapewne skończy się na tym , że kupię te ori wtyczki zapodane 2 posty wyżej w linku jutro przez kol. Zielasa i zrobię wszystko jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony.

Właśnie kurier dostarczył mi kupiony wczoraj na allegro zestaw kratek wraz z ORI wiązką :-) w bardzo przystępnej cenie 170 złociszy.

Z tego co widzę to wiązka (3AA 971 315) ma 4 identyczne wtyczki, co może oznaczać, że może jest gdzieś pod deską przygotowane wyprowadzenie do jej podłączenia. Na anglojezycznym forum vw vortex znalazłem skromne info, że CC wyprodukowane po październiku 2010 powinny posiadać takowe złącze. Ktoś może to potwierdzić i ew. wskazać gdzie go szukać? Jak go brak, to trudno, wepnę się jak większość to robi (w przewody przy sciemniaczu deski rozdzielczej...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności