Skocz do zawartości
JACU6X6

Pomoc - powódź

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak doszło do tego że muszę o coś poprosić

Że mam firmę pod wodą i nie wiem co zastanę jak w końcu tam dojadę nie myślę o tym jakoś sobie poradzę.

Ale szwagier mieszka – mieszkał w Koćmierzowie tam gdzie uderzyła pierwsza fala jeszcze ma wodę po okna. Pisałem już że byliśmy u niego w domu w podziałek ale nie weszliśmy tyle wody jest jeszcze. Pomagamy mu jak się da ale i moje środki też bez dna nie są i się skończyły a obiecanej tak głośno pomocy finansowej nie widać i długo pewnie nikt nie zobaczy. Szwagier nie jest kawaler tylko ma na utrzymaniu żonę dwie dziewczynki 2 letnie i jedną 10 lat. Odzieży im nie brakuje bo tego z darów było sporo pralka u mnie nie stygła ale ta potrzeba zaspokojona. Ale woda zabrała i zniszczyła wszystko w domu i boję się co zastaniemy. Szykuję już sprzęt do mycia chemię i to dla wielu znajomych aby jak woda zejdzie zmywać, dmuchawy aby suszyć. Myślę że jak by ktoś zmieniał meble a stare nie były w rozkładzie to się przydadzą, co będzie potrzebne to będę pisał. Powklejam też fotki jego domu i temat będę uzupełniał.

 

Podaję swoje dane i numer konta bo nie ukrywam że kasa też się przyda.

 

 

51 9434 0002 3001 1004 3717 0001

 

Jacek Nowak

Konstytucji 3 Maja 2/5

39-400 Tarnobrzeg

 

Adres do wysyłki paczek

 

Nowak Jacek

Bilcza 55

27-641 Obrazów

 

27-05-2010

Postanowiliśmy zobaczyć ile zeszła woda i jak co wygląda

To wodujemy ciekawe jak by się gleba sprawdziła

9f8a5f428c40190e.jpg

 

Po przepłynięciu około 4 km elegancko zaparkowaliśmy

 

d9a2e20eca429819.jpg

 

Szwagier otwiera drzwi i piwko proponuje

 

6800a6a6f8ab79d9.jpg

 

I tu kończy się poczucie humoru fotki zostawiam bez komentarza

 

1bb121b412b55bea.jpg

b2b8bb8eb5d8391c.jpg

012f2f32d85bea0e.jpg

fc7da4fa6411588a.jpg

b786c1fcc84944ca.jpg

b3cee45ddc31a10c.jpg

2259ee0af9d9a681.jpg

9e9d05af3c899eb6.jpg

 

Mam 190 cm stoję w wodzie i tyle co widać woda była

378d9412308f5c2a.jpg

 

Szwagra pole z ziemniakami bobem warzywami sam nie wie gdzie się kończy

 

8c1802fd6e9d37bc.jpg

 

Psy były trzy może wrócą podobno jeden był pokazany w tvn jak wracaliśmy ładowali zdechłe bydło na ciężarówki tam gdzie nie było wody. Smród wszędzie panuje nie do opisania.

 

 

28-05-2010

 

Caddy nie umie pływać co udowodnił zacierając alternator zrywając pasek w nocy wyjazd za Ostrowiec po altek od fabi sdi wtyczka nie pasowała ale od czego kombinerki są. Dziś rano

Caddy uruchomiony, do swojej firmy się nie dostałem jeszcze za dużo wody kolega był na pieszkę podobno jak po wojnie jest. Szwagier objeżdża instytucje które mają "pomagać". A teraz jak pomoc wygląda opowiem, pani nazwijmy ją Krysia mieszka w Wielowsi która została zalana ale pani mieszka na górce wody na podwórku nie miała idzie i dostaje kartę powodzianina. Idzie do ciężarówki z darami CARITAS gdzie urzęduje jej znajoma pani Basia i bierze reklamówkę szczoteczek do zębów i wiele innych rzeczy. Ludzie których zalało czyszczą domy wynoszą sprzęty podłogi panele parkiety wszystko do wyrzucenia nie mają czasu stać w kolejkach i brać co dadzą.

 

Rozwalone sprzęgło alternatora

b9da27dfa04df329.jpg

 

Bez ładowania chłodzenia caddy pokonał 15 km co vw to vw

 

Dziś wysuszyłem po wczorajszym narzędzie i cały dzień szykowałem myjki i odkurzacze moje dwie i odkurzacze a dwie o ironio powodzian oddane na przegląd i remont nie dość że ocalały to przydadzą się jak nigdy

 

719ae47f3bb7b9b0.jpg

 

17b8adac8cf54ee0.jpg

 

Dziś patrol kolegi dotarł do domu 150 m od mojej firmy jest szansa że jutro coś wywiozę ze sprzętu.

 

29-05

 

Wywiozłem towar opłukałem stan hmmm sam nie wiem cały dzień myłem zobaczymy co będzie fotki wkrótce. Jutro płyniemy do szwagra napisał do mnie kolega z forum z Połańca że miał 2,8 metra wody w domu nie wiem co mu potrzebne zje..łem niech mi tu numer daje pomoc podzielimy jak sie odezwie i uzgodnimy i oczywiście do niego pojadę.

 

fotki z firmy i wyprowadzki

 

c0c0c289277a723e.jpg

 

61384f49b8a202b4.jpg

 

b68eab15aa8f9e3d.jpg

 

af0537278e48e601.jpg

 

84fa798ab1ce9ae2.jpg

 

i odjazd oczywiście oznakowanym wozem :D

 

5c72c7e10a12c79e.jpg

 

po wodzie chodnikami ale wywiozłem co sie uratowało worki proszki filtry i inne papierowe akcesoria rozpuściły się

 

30-05

 

Wizyta u szwagra czyli jak wcześniej łódka wodowanie it widok sie zmienił to nie czarnobiałe fotki tak wszystko wygląda

 

bf8552ebfe47ce35.jpg

 

fe2d07d7e9374fc6.jpg

 

2512262cd5b1ef10.jpg

 

po południu byłem u Sokolnikach i Trześni po drodze mijając Furmany Sobów krajobraz jak po wojnie miejscami ludzie do domu dojść nie mogą

 

b34f56352fcf7541.jpg

 

8a1e8dcb9efc0beb.jpg

 

i fotka parkietu u kolegi a miał "tylko" 40 cm wody w domu

 

e196e655e3382740.jpg

 

31-05

 

Mycie czyszczenie i suszenie tego co uratowałem w sobotę

Koło 15 zawiozłem do kolegi myję stwierdził że może choć ma jeszcze 15 cm to piętro już może myć HDS z agregatem stoi na przyczepce woda jest cały czas w kranie ale prądu nie ma. Jutro żeby nie wiem co sie działo znajdę czas na wizytę w internacie i sporządzenie spisu co Niemnem ma przywieść.

 

1-06

 

W nocy popadało wody nie ubywa bo ciągle pada a nawet przybywa miejscami. Uruchomiłem u kolegi karchera z agregatem na przyczepce i myje piętro na parterze ma jeszcze 15 cm wody. W mojej firmie jest jeszcze z 5 cm dojechać się nie da po na drodze przed jest 50 cm. Do szwarga nie ma szans dojechać w najniższym miejscu jest jeszcze z 140 cm. Dziś wieczorem ide do internatu sporządzić listę dla Niemniena co jest potrzebne są to ludzie którzy jeszcze nie mają jak wrócić do domu polecam mapę Tarnobrzeg ul. Szklana od bocznej Grobla do Piaski stoi woda ul Grobla częściowo zalana ulica Nowa w stronę wisły to tzw lądowisko papieża tam powstało osiedle same nowe domki i wszystkie w wodzie jeszcze.

JUTRO MIJA 14 DNI JAK STOI WODA!!!

Jadę oddać łódkę wymyłem wyczyściłem bo po pływaniu w tym szambie by jej właściciel nie poznał.

 

2-06

 

Suszenie i wygrzewanie silników w piekarniku powinny zadziałać. Problemy pojawiły się dwa jeden to kolejna fala drugi to typowo grawitacyjny - woda pod górę sama nie popłynie. Chodzą pompy jedna którą widziałem nie wiele mniejsza od passata spala 700 l on na dobę a spadek wody wynosi 8 cm na dobę. Niemnien będzie miał problem dojechać bo na drodze na ulicę szklaną jest jakieś 140 cm w najniższym miejscu.

 

8-06

 

Zalało kolejny raz wody było tyle co na fotce w podpisie dodatkowo pozalewało Dwikozy, już nie chce mi się jechać i patrzeć na to wszystko.

 

9-06

 

W planach wyjazd do makro po zakup tego co potrzebne, choć nie wiem czy nie poczekać aż przyjedzie niemnien i grzyby aby nie dublować. Woda spada szybciej niż w maju w końcu wałów nie ma to ma jak sp..... suka j...... . U mnie w firmie po południu koło 15 było 80 cm. Co mogę napisać więcej jak już ręce opadają każdy kto może ucieka w robotę aby nie myśleć.

INFO ODNOŚNIE PYTAŃ

Na chwilę obecną nie brakuje jedzenia picia odzieży rozmawałem z Niemniem pomoc musimy przemyśleć bo na dziś korzystają z niej ludzie których nie zalało i mają czas na wydzieranie sobie tego co przyjedzie dziś dwa tiry z Węgier opiszę ale najpierw skonsultuję to z czerwonymi.

 

10-06

 

Kilka fotek już archiwalnych zrobione przed drugą falą - PRZY NAJNIŻSZYM POZIOMIE WODY

 

droga do mojej firmy niestety pod samą się nie dało dojechać

 

a0a9895801e0502f.jpg

 

co to za autko się pokazało z wody było nad nim 1-2,8 metra 2-2,5 metra

 

2e555a0cb73b855d.jpg

 

Droga do szwagra czyli na Koćmierzów przy najniższym stanie wody dziś jest może z 40 cm więcej byłem oglądać

 

983ca0a0d6ec3dbf.jpg

 

i optymistycznie stojący u mnie w garażu już wypożyczony dom na lato do szwagra

 

4f4ff1d83f8317e7.jpg

 

13 - 06

 

Wczoraj udałem się na ulicę lwowską niestety do formy nie dotarłem za dużo wody a w taki upał założenie woderów to nic przyjemnego a wiedząc co tam zobaczę odpuściłem.

 

Lwowska

 

9dc9ed7e685bcfb3.jpg

c522b32a59624098.jpg

 

za banerem mondea focusy i busy które zostały po pierwszej powodzi

 

a977208d1269e981.jpg

 

firma kolegi

 

ad56c8019da71167.jpg

 

sklep ogrodniczy naprzeciw kolegi

 

49e8d660f717a6aa.jpg

 

portowa czyli dojazd do kolegi

 

a63800112038a0df.jpg

 

boczna droga do mojej firmy myślę że będzie na końcu z 1,2 metra wody

 

761697d6f21467a7.jpg

 

 

29-06-2010

 

Wałem można dojechać do Koćmierzowa

 

fd97ec5ccd07a4dc.jpg

 

Pola uprawne zasypane piaskiem to co widać to ziemniaki były miejscami coś wystaje

 

563feb262aace3c2.jpg

 

f7e8cd7561fe1965.jpg

 

Pomalutku porządki sie zaczynają

 

60b967b4ac43d88a.jpg

 

e35d0ba4ba77c857.jpg

 

z pola nic nie zostało

 

1082636766e9a69c.jpg

 

dom do sprzątania jutro idzie

 

df3ca3788f363927.jpg

 

a ściany poczerniły sie

 

c2126feb7042b2b3.jpg

 

Z garaży wyjechały dzis wszystkie worki na śmieci, gumowce rękawice duże ścierki podzielone od razu zostały między ludzi z tej ulicy

 

96c1b268c7bcf989.jpg

 

W miarę potrzeb będe kupował to co potrzeba i wywoził z garażu

 

29-07-2010

 

Myślałem że już tylko dobre wieści będą ale jednak

 

prowizoryczna opaska

 

efdba3f38a2ee91a.jpg

 

175b06a435aec10cmed.jpg

 

zdjęcia z drugiej strony

 

4145cd954b3385de.jpg

 

96fdc9f5f39a2ae5.jpg

 

i coś zamiast mojego opisu

 

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100729/POWIAT0304/773138836

 

-----------------------------------------------------------------

Pierwotny wątek o powodzi założony przez Jacka*:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80251

-----------------------------------------------------------------

* dodane przez: jedrus

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------

dodane przez: jedrus (2010-05-30)

 

Uwaga!

 

Może nie każdy wie, ale kolega elemenateur (vel motul ;) ) przygotował specjalną ofertę.

Możecie nabyć 2 bańki 5L oleju Motul+ filtr oleju MANN.

Olej sprawdzony przez setki forumowiczów. Cała wylicytowana kwota przekazywana jest na konto JACU6X6 na pomoc powodzianom!

 

Warto wziąć udział. Możecie płacąc więcej za olej do swojego samochodu pomóc potrzebującym!

 

Do wylicytowania są dwa zestawy!

 

Link do tematu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81035

 

---------------------------------------------------

 

 

Dla chcących pomóc nie posiadających konta w Polsce zostało uruchomione konto PayPal.

Osoby zainteresowane prosze o zgłoszenie sie bezpośrednio na PW do boommaxa!

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry! Bardzo współczuję! Damy radę Panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda już paroletnią, ale sprawną wieżę PIONEERA. Stoi nieużywana, to może tej dziesięciolatce by się przydała ... Daj znać czy takie rzeczy słać :?:

 

A jeżeli słać, to czy na Twój adres, czy może do kogoś z regionu, i wtedy by Ci podwieźli żebyś sam nie musiał co rusz latać na pocztę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w Toruniu i okolicach tez nie wesoło, ale nie tak tragicznie.

No a przede wszystkim nie można nie pomóc :)

Trzymajcie się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja coś dołoże ale dopiero na początku przyszłego tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na dniach bede miec składane łóżko dwuosobowe które zmienia sie w dwuosobowy fotel. Zapytam jutro rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie także poszło. Podepnę to ogłoszenie i na innym forum. Tam także są ludzie, którzy chętnie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ok:

Mam do wydania biurko w kolorze sosny, stan bdb, jeśli przyda Ci się to wysyłam (podaj adres do którego dojedzie kurier)

Jest też lodówka polar, wymiaru nie pamiętam, ale taka mniejsza (do pasa). Sprawna, ale nie wiem jak to przetransportować do Ciebie. Myślę co jeszcze by się przydało... napisz najpilniejsze potrzeby, popytam i poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzuciłem ile mogłem. Jacku jeżeli będziesz już coś wiedział na temat remontu jak woda zejdzie - daj znać, technologia gipsów jest mi znana, maszyny i narzędzia wezmę - w razie W - zamienię się: pomoc za kąt do spania:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko przelew wpłynie na konto to też pomogę :D!!!

3maj sie Jacku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(( Bardzo Wam współczuję.

W związku z tragedią, która Was dotknęła mogę ofiarować:

- regał do pokoju

- szafkę na buty

- ławę rozkładaną

- telewizor

- dvd

- koc

- suszarka do włosów

narazie to tyle co mi przychodzi do głowy, napewno jeszcze coś się znajdzie u rodziny i znajomych. Jacku daj znać czego potrzebujecie najpilniej.

Pozdrawiam :glaszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JURI przetrzymaj to ... opiekun poinformuje o co chodzi

Edytowane przez niemniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolejne pare plnów na koncie

Trzym się:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dzisiaj zrobię małą wpłatę. J trzeba będzie pomóc to pisz śmiało coś się zaradzi. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ode mnie tez coś poszło.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również się dorzuciłem.

Powodzenia życzę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JURI przetrzymaj to ... opiekun poinformuje o co chodzi

nie ma problemu - własnie odczytałem info od "opiekuna" i sie dostosuje do wytycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowo nie pomogę narazie bo jeszcze jestem bezrobotny, ale mam na ofiarowanie pralkę automatyczną w bobrym stanie i nowe biurko jeśli się przyda to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ode mnie też juz poszło. Nie dużo ale zawsze coś. Pozdrawiam- jestem z Wrocławia i wiem co to powódz. Hmm było ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności