Skocz do zawartości
piter25

mokra podłoga pod wycieraczką.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni zauważyłem że podłoga pod wycieraczką od strony pasażera jest mokra nie duże bardziej jakby wilgotne.I tu pytanie co teraz zrobić jak sprawdzić od czego może to być.Ewentualnie jak odczepić wykładzine i sprawdzić pod spodem co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie puscila nagrzewnica sprawdz ubytki plynu chlodzacego

a propo 100 pewnosci mozna sprawdzic czy to plyn chlodzacy poprostu probujac go moze nie estetyczne ale sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyn mi nie ubywa jest cały czas tak jak było.Może gdzieś jest dziura i gdy pada to sie zbiera.Ale tylko widać to na środku podłogi pod dywanikiem nigdzie z boku mokrego niema.Nawet nie wiem jak tą wykładzine odpiąć aby sprawdzic pod spodem co sie dzieje.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płyn mi nie ubywa jest cały czas tak jak było.Może gdzieś jest dziura i gdy pada to sie zbiera.Ale tylko widać to na środku podłogi pod dywanikiem nigdzie z boku mokrego niema.Nawet nie wiem jak tą wykładzine odpiąć aby sprawdzic pod spodem co sie dzieje.:(

 

Być może niedrożny jakiś odpływ wody.Najlepiej lać intensywnie wodę po samochodzie z góry to zobaczysz dokładnie skąd się dostaje.Posprawdzaj na początek wszystkie odpływy pod maską.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja proponuje zdjac tapicerke i wtedy wode lac i sprawdzic gdzie cieknie mialem ten sam problem pod tapicerka jest blacha aluminjowa i jest ona na uszczelce tam czesto puszcza wytnij ta stara uszczelke w ksztalcie litery u i za silikonuj ja to zrobilem klejem do szyb mialem to w 3 dzrzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja proponuje zdjac tapicerke i wtedy wode lac i sprawdzic gdzie cieknie mialem ten sam problem pod tapicerka jest blacha aluminjowa i jest ona na uszczelce tam czesto puszcza wytnij ta stara uszczelke w ksztalcie litery u i za silikonuj ja to zrobilem klejem do szyb mialem to w 3 dzrzwiach

 

Możliwe że to jest przyczyną.Ten sam problem występuje w starszych modelach Passków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie ze w tych paskach jak bedziesz mial niedrozny odplyw od klimy to bedzie ci cieklo na podloge pasazera sprawdz czy na chodzacej klimie skrapla ci wode pod wozem wezyk wychodzi z prawej str na dole podszybia od str silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co może być przyczyną mokrej tapicerki pod nogami kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

a co może być przyczyną mokrej tapicerki pod nogami kierowcy?

 

Choćby zatkane odpływy...Lepiej posprawdzaj wszystkie.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

a co może być przyczyną mokrej tapicerki pod nogami kierowcy?

zacznij od czyszczenia okolic podszybia bo pewnie tam jest zatkane i kontroluj ilosc plynu w zbiorniczku plynu chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem to samo mokra podłoga pod kierowcą , więc udrożniłem kanał pod akumulatorem i serwem.Przy okazji odkręciłem całą obudowe filtra kabinowego i komputera ,pełno liśći piachu i błota.Teraz to powinno spokojnie sobie spływać
jego auto to b6 ale pewnie podobne rozwiazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. wszystkim.Dziś wszystko po sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem kiedyś na noc kabel od CB przepuszczony przez tylne drzwi i rano była ładna mała kałuża na tylnej wycieraczce i żadnego śladu na drzwiach ani tapicerce. Dla spokoju sprawdź też może uszczelki w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo ,jakiś czas przed mokrą podłogą wyjmowałem navi do czyszczenia ,a po jakimś czczasie woda prawie wypływała z pod wycieraczki okazało się ,że odczepiłem,zsunołem wężyk od odpływu klimy woda zamiast pod samochód leciała do środka ,dwa dni bez auta suszenie i 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu 1

a moze sprawdzicie linke od otwierania maski tam tez przecieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, miałem to samo, tylko że w Skodzie Octavia, i okazało się że miałem zatkane te wloty pod szybą i woda mi ciekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczurek

Kolego nic nie rozbieraj pochopnie bo ja miałem to samo i też non stop miałem mokro od strony pasażera .Wez ściągnij osłonę nad podszybiu i tam masz osłonkę wentylatora który dmucha Ci powietrze do środka auta i sprawdz czy jest na swoim miejscu bo u mnie tędy lała sie woda i musiałem troszke fabrykę poprawić i ją przykręcić ,bo tam jest to mocowane na zatrzaski ale one są do kitu .jestem przekonany że to tedy Ci woda zasuwa .Sprawdz i daj znać co i jak .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja także miałem mokrą wykładzinę i to po stronie kierowcy i pasażera.Przyczyną było zsunięcie się wężyka od odpływu klimy z prawej strony.Po założeniu i osuszeniu sucho do tej pory.Sprawdź czy jak się zatrzymasz to woda spływa pod samochód i już będziesz wiedział czy to klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzilem, ze VW nie upora sie z tym problemem. W B5 i w B6 mam to samo. Nigdy wiecej zadnego VW nie kupie, Bog mi swiadkiem.

Do rzeczy:

Lewe drzwi z tylu - po ulewie jak je otworze, to wylatuje woda - tak jakby zbierala sie miedzy gumowa uszczelka a karoseria.

Potem zaczely sie parujace szyby i smrod - wiedzialem (po doswiuadczeniach z B5) ze gdzies jest woda. No i jest - wlasnie po tej stronie tej nieszczesnej uszczelki. Z tym ze podloga jest troche wilgotna a wode mozna lekko wycisnac z boku podlogi (ze tak sie wyraze).

Teraz pytanie - co i jak zdjac, zeby zajrzec pod podloge? I jak sprawdzic skad dokladnie leci? Chodzi mi o jakis step by step tutorial, bo to, ze na pewno trzeba zdjac bok drzwi i uszczelke to wiem, ale nie wiem jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności