Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wlasnie wymienilem RNS MFD2 na RNS 510. Musze przyznac , ze roznica kosmiczna ! No ale to juz wszyscy wiedza :)

Problem z TMC oczywiscie mam. Tu trzeba dodac , ze nie podlaczylem jednego kabla antenowego , bo sie nie zmiescil. Przejsciowke dostane w tygodniu.

Czy niepodlaczony kabel antenowy moze miec wplyw na TMC ? Stacje FM mam wszystkie normalnie.

Troche lipa jak nie mam TMC. To wazne dla mnie. Mieszkam w Niemczech i czesto jezdze do dzieci w NL. Komunikaty i oznaczenia na mapie sa mi bardzo potrzebne.

 

Czytam , ze mapy maja tu duzo do ,,powiedzenia,,

 

Czy ktos z kolegow moze mi podeslac jakiegos linka do map calej EU ?

Chodzi mi o taka konfiguracje , ktora juz na 100% bedzie dzialac z TMC. Jakies dodatki nie zaszkodza :)

 

W tej chwili mam mapy v 6.1 Tak mi powiedzial sprzedajacy navi.. Moge to jakos sprawdzic ?

 

pozdrawiam

Dax

 

zfCggTil8niUIqfgfyulcQ?feat=directlink

to mam na plycie DVD CD_6351

5502957107882568178

PLYTA DVD

Edytowane przez dax6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu trzeba dodac , ze nie podlaczylem jednego kabla antenowego , bo sie nie zmiescil. Przejsciowke dostane w tygodniu.

 

Zdejm plastikową osłonkę wtyczki i olej przejściówkę.

Najpierw musisz wyjąć malutki plasticzek w kolorze fioletowym.

Jak by nie była potrzebna druga antenka to niemiaszki na pewno by jej nie założyli. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz zaplacilem za ten adapter , wiec po ptakach. Zobacze czy to ma jakis wplyw na TMC

 

 

Juz zalozylem przejsciowke i nie ma ona wplywu na TMC. Dalej nie ma :(

Edytowane przez dax6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMC dziala !

 

//Edit by tony_w: Linków do "piratów" nie tolerujemy ani o nie nie prosimy. Reg.4.8 :nono

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW v6.1 + BMW 2010-1 - TMC działa aż miło, ale nie w Polsce :-) testowane u naszych zachodnich sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło troche czasu, więc odświeżam pytanie: jak wygląda sytuacjia z TMC na RNS510 po prawie 2 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziala ze w Polsce nie dziala, a na zachodzie super dziala. Ostatnio testowalem TMC w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tmc super sprawa, sam proponuje objazdy korków itp,niestety tylko u sąsiadów z zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, znalazłem kilka miejsc do obejrzenia, może u nas to działa i problem tkwi w naszych RNS-ach? Garmin, Navigon, TomTom i Becker supportują system.Automapa jakby też.

http://blogbecker.pl/hq-tmc-odbior-bez-skazy/

http://blogbecker.pl/jak-dziala-tmc/

Oraz opis ( może już nieaktualny):

http://http://pasjomat.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=256:caa-prawda-o-tmc-traffic-message-channel&catid=49:nawigacja-gps&Itemid=26

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat funkcji TMC w RNS 510 zauważyłem u siebie, że z mapą v12 nie działa TMC (głównie odbieram czeskie stacje z racji zamieszkania na południu Polski ale nie działa też w niemczech - co sprawdziłem). Wgrywając starszą wersję v11 wszystko wraca do normy i TMC zaczyna działać poprawnie. Ponowne wgranie wersji 12 powoduje że TMC nadal nie działa. Pytanie: Czy to problem tylko z moją mapą czy spotkaliście się z tym problemem u siebie?, Czy mozna gdzieś "dostać" wersje mapy 12 z działającą i sprawdzoną funkcją TMC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam spostrzeżenia michal_w. Poprzednie mapki ładnie pokazywały korki w Czechcach, komunikaty były pod przyciskiem.Teraz kicha:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie soft 4120A i mapa 12 TMC działa bardzo ładnie. Oczywiście nie w PL ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

mapa v12 east nie działa tmc i nie wyświetla dogranych POI

mapa v12 west wszystko działa.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkpol - na której mapie działa ci TMC - east czy west?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo który plik za to odpowiada? Może porównać w west i east i ew. podmienić/wyedytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności