Skocz do zawartości
przemas1988

Jaki subwoofer do passata b5 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Żebyś go podał tylko w tym temacie albo założył dla niego osobny temat to byłoby spox.

Niestety ten sam post znalazłem również w innych miejscach... :/

Możesz odnieść podobny (a nawet lepszy) efekt dając link do aukcji w swojej sygnaturze.

Nom ale ja tu nie jestem moderatorem.

Moderatora przepraszam za offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jako że skompletowałem już swój sprzęt postanowiłem się pochwalić :).

Z przodu grają oryginalne głośniki podpięte pod radio boschmann D-2968MRXi jak już wcześniej pisałem. Natomiast za dostarczenie basu odpowiedzialny jest głośnik GMS 250 w wykonanej przeze mnie i mojego brata zabudowie napędzany blaupunktem gta 260.

Całość ustawiona tak by subwoofer nie zagłuszał przednich głośników. Jak na moje ucho głośnik ten gra naprawdę fajnie i dodatkowo dość głośno. Jak będę miał trochę pieniędzy to zmienie wzmacniacz na jakąś 4-kanałówkę i zasilę nią jeszcze przednie głośniki.

 

Dodaję zdjęcia zabudowy i głośnika:

image055pf.th.jpgimage054r.th.jpgimage051c.th.jpg

 

 

 

 

 

image055pf.jpgimage054r.jpgimage051c.jpg

Edytowane przez przemas1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Witam

Panowie i Panie chciałbym odświeżyć ten temat:)

A mianowicie zastanawiam sie nad jakąś niewielka skrzynia basową bądź subwoofer aktywny do B5, moje pytanie brzmi czy ma ktos cos w swojej B5 godnego polecenia? (cena od ok500zł)

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia aktywna cechuje się przede wszystkim tym, że nie jest taka mała :)

Zerknij sobie na te dwie skrzynki:

 

ROCKFORD FOSGATE

POWERBASS PS-WB110

 

Na Twoim miejscu, kupiłbym sobie oddzielnie suba i sam zmontował skrzynkę dobierając litraż pod głośnik, ewentualnie kupił gotową ładnie pościnaną w odpowiednim litrażu

 

Jeśli chodzi o małe suby np. 20-25 cm w obudowie ciśnieniowej, to z pewnością kupisz:

 

Hertz ESX 200

JL Audio WX 10

Rockford Fosgate Punch P1S410

Powerbass S10C

 

Jeśli chcesz coś małego to moim zdaniem w ciśnieniowej - ja bym na tego JL Audio zapolował. Ale to ty tu decydujesz jak tylko podsuwam pomysły :)

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo ten JL nawet z Wrocławia wiec mam nie daleko:) muszę skoczyć zobaczyć jak to gra :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podłaczam sie do tematu chciałbym zakupic nowe głosniczki subwoofer i moze jakis wzmacniacz wszystko tak do 800-900 zł co byście polecili zeby wszystko ładnie grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za nówki to się nie wyrobisz - sam przyzwioty wzmak kosztuje w granicach 500 zł. Przeanalizuj dokładnie wcześniejsze tematy i zobacz, z czym wiąże się sensowna wymiana głośników (wygłuszenie, dystanse, kable)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

jako ze miałem podobny problem z subem w moim bagażniku (zajmował dużo miejsca) postanowiłem zrobić zabudowę z prawej strony bagażnika, a wzmacniacz poszedł pod sufit. Projekt w brew pozorom nie był trudny, wykonanie szablonu trwało jakaś godzinkę trochę więcej sama budowa i wykończenie, ale się opłacało.Zostało jeszcze przenieść gniazdo zapalniczki i zmiana osłony na ładniejszą.

Linki do zdjęć:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8699f348fbe451cf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/533fa73562819bbf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf12a6376efdb214.html

Edytowane przez Karol1.8t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich.

 

Czy ktoś ma w swoim sedanie taki subwofer?

 

http://allegro.pl/skrzynka-sub-vw-passat-b5-sedan-wybor-subwooferow-i5403158631.html

 

Zastanawiam się czy nie kupić, ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy skoro pomiędzy bagażnikiem a kabiną samochodu jest tylna tapicerka i metalowa półka. W kombiku to co innego, tam nie ma "przegrody"...

 

Drugie pytanie - jaki głośnik polecacie? JL Audio czy Focal? Dodam, że subwoofer napędzać będzie wzmacniacz Hifonics Atlas AXI 5005, który już od ok roku mam w aucie, ale brakowało mi suba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup głośnik, który będzie lepiej grał w skrzynce o danych wymiarach, danym litrażu.

Nie czytałem całego tematu, ale ze swoich odczuć mogę tylko potwierdzić Twoje słowa. W passacie b5 sedan ciężko przebić się do środka z subem. Źle dobrana skrzynka i/lub średniawy sub i jest kupa na scenie. Z powodzeniem wystroiłem suba Beyma Power 10" (ok.300W) żeby grał tłusto i z przodu ;) jednak głośnik swoje kosztował i nie udawało się to z innymi subami z niższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w tym rzecz. Nie jestem pewien czy taki sub się przebije do środka - litraż 15l i to z tyłu bagażnika.

 

Niestety w moim przypadku muszę wymyślić coś "małego" gdyż samochodem jeżdżę w długie trasy i nie mogę sobie pozwolić na zabieranie przestrzeni bagażnika.

 

Przez myśl mi już przeszło nawet zamontowanie głośnika z nowszych BMW - tak jak oni to robią (pracuję w Monachium w BMW) - pod fotelem pasażera w podłodze. Te głośniki mają grubość kilku centymetrów, a jak się ostatnio przekonałem przy rozbiórce tapicerki w takim samym pasacie, może i znalazło by się tam miejsce, o ile w przypadku manualnej skrzyni nie ma sterownika skrzyni biegów.

 

 

W BMW montują 2 głośniki pod każdym z foteli, ale w paskach w tym miejscu są hermetyczne obudowy, a w nich - od strony kierowcy moduł komfortu, a od strony pasażera sterownik automatycznej skrzyni biegów.

 

Jeśli w moim "manualu" nie ma sterownika skrzyni biegów i jest tam pustka to aż się prosi by tam zamontować jeden z głośników tak jak BMW, tyle że tu będzie z kolei problem z mocowaniami, gdyż po wycięciu otworu w podłodze na głośnik aż do blachy, nie widzi mi się spawać mocowań obok reszty tapicerki. Aż strach pomyśleć co by było gdyby wygłuszenie się od iskier podpaliło...

 

 

 

 

Czy głośnik o którym piszesz to ten z aukcji tutaj:

 

http://www.ebay.de/itm/230570124178?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Drugie pytanie - czy ty go masz właśnie w takiej obudowie czy normalnej wielkiej?

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten głośnik z aukcji. Dostępny jest normalnie w sklepie za 500zł u PL dystrybutora. Mam go w skrzynce 25L w BR, lata sobie po bagażniku, jak potrzebuje miejsca to odpinam i zostawiam w garażu. Gotową skrzynkę kupiłem za 150zł

 

Jeśli już tak kombinujesz z montażem suba pod fotelem i jesteś otwarty na modyfikacje, to mogę Ci zaproponować o wiele lepsze rozwiązanie.

Mianowicie montaż głośnika w metalowej półce. Wycinasz otwór na wymiar głośnika, wygłuszasz całą półkę matami, budujesz skrzynkę od spodu półki która "zamknie" głośnik i gotowe. To sprawdzone rozwiązanie, u mojego znajomego w mercedesie napier$^$@ aż miło : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie myślałem o tym ale zastanawiałem się czy mogę tam ciąć tę półkę. Nie chciałbym żeby się później okazało że osłabiłem konstrukcję auta ;p no i swoją drogą - zrobienie obudowy tam od spodu też chyba nie będzie proste tak by wszystko było szczelne.

 

Gdzie Ty ten głośnik za 500zł znalazłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metalowa półkę odradzam - ze względu na rezonans jaki sobie tym zafundujesz.

Szukaj suba z niskim zejściem / bez problemu przebije sie do kabiny. Jak ma być mały ale wariat to polecam JL Audio 10TW3 - płytki montaż i niewielka wymagana kubatura - a robotę wykona na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz jestem w kropce. Lepiej patrzeć na dB czy na litraż? Głośnik który podałeś ma zaledwie 82dB, a ten co podał failure ma 93dB. Z kolei litraż jest mniejszy w tym co ty podałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A popatrzyłeś na impedancję ???

 

 

 

Beyma ma impedancję 1x4Ohm - piec odda 250W RMS

10TW3 2x4Ohm - a to oznacza spięcie go w 2 Ohm i 450W RMS z pieca

 

i chyba jasne :)

 

Patrz na to jakie warunki dla gry jesteś w stanie zapewnić i ile prądu dostarczyć.

Nie znam takiego który by mi chciał oddać 10TW3 :)) - bo deską po nerkach potrafi przyłożyć, nie brakuje mu ani zejścia, ani dynamiki.

Edytowane przez Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy chyba do punktu wyjścia. Do obudowy o której pisałem sprzedawca oferuje 3 różne głośniki. Jeden Focal lub 2 z JL Audio i nie pamiętam dokładnie który (jestem w pracy i nie mam przed sobą not katalogowych), ale jeden z nich na pewno miał taką samą konfigurację (2x4Ohm) i przy tym prawie 90dB, tylko nie wiem jak tam było z litrażem...

 

Już sprawdziłem - Focal ma 90,9dB i jeśli się nie mylę to zamkniętą obudowę zalecaną 25l

Edytowane przez mareks6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wszystkich.

 

Czy ktoś ma w swoim sedanie taki subwofer?

 

http://allegro.pl/skrzynka-sub-vw-passat-b5-sedan-wybor-subwooferow-i5403158631.html

 

Zastanawiam się czy nie kupić, ale nie wiem jaki będzie efekt końcowy skoro pomiędzy bagażnikiem a kabiną samochodu jest tylna tapicerka i metalowa półka. W kombiku to co innego, tam nie ma "przegrody"...

 

Witam.

 

Rówinież przymierzam się do tej skrzynki ( bagażnik często potrzebny).

 

Moje pytanie brzmi czy warto w to inwestować i da się wyciągnąć konkretniejszy bass z dobrym zejściem.

 

Pozdrawiam

Bahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Rówinież przymierzam się do tej skrzynki ( bagażnik często potrzebny).

 

Moje pytanie brzmi czy warto w to inwestować i da się wyciągnąć konkretniejszy bass z dobrym zejściem.

 

Pozdrawiam

Bahu

 

Jezeli dobierzesz glosnik który zadowoli sie takim litrazem jaki ma ta skrzynia to napewno zagra i bedzie grac. A co do zejścia to nie ma zbyt wielu glosnikow 10" ktore by nisko schodzily w closed.:-)

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na ten Focal SUB P25 DB który oferuje jeden sprzedawca wraz z tą skrzynką?

 

Chyba że masz jakieś inne propozycje? Ja mogę dać maksymalnie 1000zł za sam głośnik o ile będzie tego warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności