Skocz do zawartości
przemas1988

Jaki subwoofer do passata b5 sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu myślę nad zamontowaniem jakiegoś subwoofera w swoim autku. Mam wzmacniacz blaupunkt gta 260 wraz z okablowaniem z poprzedniego samochodu i myślałem żeby go wykorzystać. Jako że bardzo często mam załadowany cały bagażnik myślałem by suba wkomponować w schowek po lewej stronie bagażnika. Czy ktoś robił już podobną zabudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1006546566_kpl_zabudowa_passata_b5_sedan_okazja_polecam.html

prosze :) w treści pisze sama skrzynka z subem 300zł, bardzo dobra okazyjna cena!! :)

głośniczek RE Audio to wysoka półka, piecyk który masz wiem jak gra i spokojnie napędzi tego suba ;) także ja bym sie zdecydował. normalnie za sama skrzynke chcą koło 250zł tu masz za 300 z głośniczkiem który napewno Cię zadowoli !! :D

pozdraVwiam :)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tej skrzynki miałem już pw. Ale chciałbym wykonać coś takiego samodzielnie z płyt mdf. Dodatkowo robiąc taką zabudowę z mdfu mógłbym przy okazji zrobić także miejsce na wzmacniacz. Myślałem nad czymś podobnym jak tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale jak sam widzisz, to wszystko jest do zabudowy do kombików ;) do sedana jest ciężej bo jest minimalnie inaczej bagaznik z boku uformowany :) ja Ci podesłałem już gotowca razem z glośnikiem który napewno by CIe zaadowolił :D jak chcesz sobie dłubać samemu to też CIę to troche wyjdzie, bo MDF nie jest tani, potem sruby, material na obicie, sam glośniczek, terminal do podpięcia, jak to podsumujesz to wyjdzie Cię to więcej niż tu 300zł z takim głośniczkiem, chyba że masz zamiar kupić albo może już masz jakiś bass za 150 zł :P hehe

pozdraVWiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobną zabudowę, tylko że w B6. Zobacz link w podpisie może cię coś natchnie.

Mam przy okazji pytanie do ciebie:

-co ci gra z przodu?

Pytanie do fachowców CA:

Jeśli mamy już przód, dla przykładu wzm 2x75W i głośniki 2x60W (RMSu) - to jakiej mocy powinien być sub/wzmak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja mam z przodu 2x 70W JL więc może troche więcej niż podawane 2x70 :P pod piecem 2x124W dobrze zestrojone, i suba JL 300W pod piecem JL 250/1 (250W) i tak dostrojone wszystko że gra jak powinno, bass jest ale nie zagłusza, piec z przodu mam na 2/3 moze troszke mniej, piec na suba mam na 65-70% nakrecony, i na radiu poustawiane, EQ na flat, moc suba na -8(skala od 24 do +6) :)

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wychodzi że u mnie będzie:

- głośniki 2x100W pod wzm. 2x165W

- sub 300W pod wzm 400W

Czyli powinno być dobrze, reszta to regulacja. Pytam bo mam tylko wzmacniacz i kompletuję przetworniki. THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej będzie :ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z przodu jest wielka niewiadoma. Nie wiem czy są to oryginalne głośniki czy jakieś inne ale grają jak na moje ucho bardzo dobrze. Zasilane są radiem boschmann D-2968MRXi. Może nie jest to super radio, ale w tej cenie spisuje się dobrze i idealnie pasuje do podświetlenia deski. W tym tygodniu zajmę się prowadzeniem kabli do wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chciałem zakladac nowego topicu, więc piszę tutaj. Planuje rozbudować moje audio w passku. Aktualnie mam z tyłu i z przodu zestaw Hertz DSK 165 120W. Mam okazje jeśli to można nazwać okazją kupić wzmaka http://www.sinuslive.com/produkte/754.htm za 220 zł. Jest wart swojej ceny ??? I do tego taka skrzynka http://www.allegro.pl/item1026198384_skrzynia_basowa_lanzar_max12_max_12_1000watt_sklep.html czy lepiej http://www.allegro.pl/item1025740556_jbl_cs1214_compact_mdf_smyczjbl_gratisy_wroclaw.html ?? Co myślicie ? z gory dzieki za opinie speców w dziale :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ni jak ma się do twoich Hertz'ów. Masz je w czterech furtkach??? BTW- DSK mają 80 W RMS... A ten wzmak ma 4x75W lub 2x300W. Jeden sub JBL ma 250W (OK) a drugi za dużo 500... Mnie JBL nie interesują bo to nie mój rodzaj basu...

Parametry wzmaka są obiecujące. DF nawet, widziałem gorsze. THD przyzwoite. Może pracować jako 2/3/4- kanałówka. Ale to tak na podstawie parametrów, samego sprzęta nie słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, w czterech. To co do bagażnika byś polecał w cenie +/-300 ? z subem ustawic go na 4 kanały, jeden sub , drugi i trzeci pojedynczo na dzwi tylne, a czwarty zmostkowany na przód czy w jaki sposób?

 

A jakby tego 500 W na dwóch kanałach podłączyć?

Edytowane przez andrzejstany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz... Już bardziej się go nie da zmostkować do jednego kanału.

Ale dwa suby 250W 4 ohm... będą szarpać lusterkiem :D

Widzę że nie czaisz tych kanałów...

Możesz wykorzystać ten wzmacniacz jako:

-Czterokanałowy

Wtedy masz 4x75W i możesz podłaczyć wszystkie drzwi - u ciebie trochę lipa bo drzwi potrzebują 80W ale może zagrać...

-Trzykanałowy

Wtedy masz 2x75w plus 1x300W i podłączasz przednie drzwi i JBL w bagaju

-Dwukanałowy

Wtedy masz 2x300W - np dwa suby 300W RMS w bagażniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz czaje ;) powiedz mi jeszcze jak nie ten JBL to co innego , zeby grało przyzwoicie za taką kaskę ? Wyciszać matą dzwi czy bez tego też będzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie dużo daje. Ale to dodatkowe wydatki.

JBL... jednym pasuje, innym nie... ja nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, nie osłuchałem się za bardzo ze sprzętami. Opieram sie głównie na opiniach z netu. Jak napiszesz czego słuchasz i ile chcesz wydać max na suba, czy może być używany to ktoś ci coś podpowie. Dodatkowo ja nie mieszkam w PL i mam zepsute podniebienie, np tu nie dostaniesz Carpowera, Hertz'a ale za Audiobahn, Vibe rosną na drzewach... Lepiej jak precyzyjnie ktoś bardziej doświadczony ci podpowie, nie chcę cię wprowadzić w błąd, to co wiedziałem już ci napisałem. Do techniawy JBL jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2x300W

2x300 to max power bridged :)

co do piecyka to jak za tą cenę to można by wziąć, parametry całkiem przyzwoite tak jak powiedział TOMST3R ;)

co do skrzynki lanzara to zapomnij, :P natomiast jeśłi chodzi o tego JBLa CS1214 to za te pieniążki bardzo przyjemnie gra, i choć JBL ogólnie robi "twardy" bass, to ten modelik, to następca serii GT4-12 i gra bardzi nisko, miękko, i soczyście jak za te pieniądze:) naprawde jest wart swojej ceny, montowałem takiego miesiąc temu znajomemu w zamkniętej skrzynce i naprawdę rewelacyjnie chodził nawet pod piecem 200W w mostku :) na rapowych i HH piosenkach naprawde zaskakiwał, a i mocnego uderzenia mu nie brakuje :D

osobiście miałem poprzednika GT4-12 i też bylem tak samo bardzo zadowolony :]

tak więc suma sumarum, piecyk można pomysleć, i się skusić, a subik jak już któryś to ten JBL mogę z czystym sumieniem polecić ;)

pozdraVWiam :)

 

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

 

jeśli chodzi o piecyk, to skoro ma 300W max to naprawde bedzie miał koło 160 ok,

więc na suba nie warto brać :) ale znajomy ma piecyk Blaupunkta (wiem że firma paskudna, ale jak każdy czasem cos możliwego zrobi:) ) a mianowicie model GTA460 4 kanaly x 70 i na mostku 2x200W zmierzonego przeze mnie, jakość dźwięku nie naganna ;) a koszty podobne koło 240zł :) tego JBLa spokojnie pociągnie a i z przodem sobie spokojnie poradzi :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak do tego suba to nie warto brać tego wzmaka ? Na razie chciałem podłączyć te hertze do niego, poźniej pod radio, a suba pod 2x300W . Jak to się Wam widzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zgłosić spam?

Nie widzę nigdzie przycisku "zakapuj"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można zgłosić spam?

o co kaman ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kaman jest oto że podałem link do swojej aukcji z skrzynią (zabudową do sedana b5 wszak może by kogoś przeglądającego ten post zainteresowało bo to też w sumie na ten temat)ale jak widać co niektórym to przeszkadza ale spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności