Skocz do zawartości
roberts

zawieszenie guma amoltyzatora jak to sie zwie ;p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy jak profesionalnie nazywa sie ta guma z lozyskiem na ktorej osadzony jest przedni amoltyzator..? o ile takie cos tam jest... prosze o podpowiedz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Prawidlowo nazywa sie to tuleja metalowo gumowa amortyzatora (gorna lub dolna). :):) Czasamie niepoprawnie nazywana tlumikiem drgan amortyzatora.

Nic mi nie wiadomo o zadnym lozysku w tym miejscu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy jak profesionalnie nazywa sie ta guma z lozyskiem na ktorej osadzony jest przedni amoltyzator..? o ile takie cos tam jest... prosze o podpowiedz..

 

Poduszka amortyzatora (łożysko oporowe) Nie wiem czy profi ale jakoś tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie to lozysko oporowe chyba, tzn tam mi sie wydaje bo z prawej strony wymienilem wszystkie wachacze i gumy a dalej mi stuka a tam gdzie mocowany jest amol nie sprawdzalem ale stukanie slychac jakby z tamtej strony, wiec amor mocowany jest na tym lozysku oporowym..? na allegro.pl nie znajduje mi zadnych czesci do tego mocowania ;/

Edytowane przez roberts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Etki-łożyskowanie kolumny 357 412 331 A (Passat 1996),jeśli mowa o mocowaniu górnym amortyzatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy jak profesionalnie nazywa sie ta guma z lozyskiem na ktorej osadzony jest przedni amoltyzator..? o ile takie cos tam jest... prosze o podpowiedz..

 

Do ścisłości-wygląda tak: http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/fahrwerk/federung/front/Boge_87-433-A.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie.. czy ktos mial taki problem ze ta poduszka pukala mu? bo szukam stukow w zawiasie i nei wiem czy to tez wymieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak wymieniałem ostatnio amorki i ta guma wyglądała dorze kupiłem 2 nowe i spokój. U mnie akurat bardziej amorek pukał z wybicia niż ta guma. Jak jest dobrze skręcona to nie powinna pukać. To nie jest łożysko a tylko mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepne sie.. czy ktos mial taki problem ze ta poduszka pukala mu? bo szukam stukow w zawiasie i nei wiem czy to tez wymieniac?

 

Wymień Mapet przy okazji,po jakimś czasie zaczyna stukać-koszt nie jest aż tak wysoki a będziesz miał spokój.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mysle ze jak robie wahacze drazki kierniwcznie kocnowki poduszki silnika to warto i to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności