Skocz do zawartości
lysy

Przeguby wymienione, a po jakimś czasie znowu przy skręcie stuka

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki jestem tutaj nowy,moze ktoś mi pomoże? mam passata b5 1,9 tdi AFN ,97r i mam taki problem podczas jazdy niezależnie od prędkości wyczuwam na kierownicy delikatne stukania,uderzenia objawy pojawiają się podczas skrętu w lewo lub w prawo lub podczas jazdy na nierównej nawierzchni drogi,nawet gdy to jest najmniejsza nierówność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki jestem tutaj nowy,moze ktoś mi pomoże? mam passata b5 1,9 tdi AFN ,97r i mam taki problem podczas jazdy niezależnie od prędkości wyczuwam na kierownicy delikatne stukania,uderzenia objawy pojawiają się podczas skrętu w lewo lub w prawo lub podczas jazdy na nierównej nawierzchni drogi,nawet gdy to jest najmniejsza nierówność.
krzywe tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem po wymianie przegubu stuki w tym samym kole. tylko ze nie bylo to takie stukanie jakby przegub byl znowu do wymiany, tylko pojedyncze jakies przeskakiwanie. mysle ze to moze wina niezbyt dobrej firmy przegubu. kupilem najtanszy wtedy do b5 97r. ogolnie stukow juz nie bylo, tylko wlasnie na prawie maksymalnym skrecie i ruszaniu czasami cos stuknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzywe tarcze
Mówisz że to mogą być krzywe tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówisz że to mogą być krzywe tarcze.

Jak ja miałem krzywe tarcze to było to odczuwalne tylko przy hamowaniu. Takie moje spostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy hamowamiu jest wszystko ok.tylko jak już wcześniej wspomniałem przy jeżdzie na nierównej nawierzchni nawet gdy to jest pojedyńcza mała dziura w jezdni albo gdy pokonuje łagodny zakręt w prawo lub w lewo wtedy czuje na kierownicy takie pojedyńcze stknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu obstawił bardziej jakiś luz w układzie kierowniczym/zawieszenia, ewentualnie łącznika stabilizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze to moze wina niezbyt dobrej firmy przegubu. kupilem najtanszy wtedy do b5 97r.

 

za przeguby dalem 300 zł kazdy po 150 zł. wiec najtansze nie byly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za przeguby dalem 300 zł kazdy po 150 zł. wiec najtansze nie byly...

 

 

Przeguby Lobro kosztują minimum 320zł za sztukę!

Spidan jest ponoć sporo droższy...

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolegi elmateur masz te przeguby po 199 :)

chyba że mówimy o cenach w salonie VW wtedy się z Tobą zgodzę.

Mowa o GKN Lobro

 

tandeta kosztuje 50zł / szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO VW to przegub kosztuje 1900, chyba ze w rozliczeniu oddasz stary to 900 (Sobkol Nadarzyn). U siebie niedawno wymienialem i tak bardziej dla zabawy do nich zadzwonilem zapytac no i podzialalo - smialem sie panu do sluchawki az mnie brzuch rozbolal :-D

Ja kupilem GKN Lobro za 205 od kolesia u ktorego zwykle kupuje czesci, a w IC GKN Spidan kosztuje cos okolo 340.

 

Ja tez bym sie sklanial do jakiegos luzu w ukladzie kierowniczym albo zawieszeniu. Ale to jest dzwiek wlasnie takiego terkotania/chrobotania jak to zwykle przy przegubie slychac? Czy takie bardziej pukanie/stukanie?

Edytowane przez Ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ninja proszę nie opowiadaj pierdół :))

dzwoniłeś do ASO?

do mojego modelu ORI 890zł, SPIDAN 430 :)

jak będziesz chciał to Ci podam numer do tego VW, jest to w płocku.

W IC Spidan 340? <wow>

 

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:23 ----------

 

tyle kosztuje caly WALEK KOŁA

 

skopiowane ze sklepu GAJOS

 

8D0498099DX PRZEGUB ZEWNETRZNY 649.96 792.95

fakt że cena ze skody ale przegub zewnętrzny w VW jest ten sam, pod warunkiem ze z wlepki model wezmiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO VW Sobkol w Nadarzynie, dzwon i pytaj:

http://sobkol.vw.pl/, magazyn: 22 729 87 77

Cena przegubu 1870pln jesli nie zwrocisz starego, taka cene uslyszalem jak podalem VIN mojego samochodu i jest to cena przegubu zewnetrznego. Sam bylem w szoku, 2 razy pytalem czy to napewno w zlotowkach :)

 

IC w Jankach (22 720 18 20) Spidan za niecale 340pln, co i tak jest taniej bo rok temu przed wakacjami kosztowaly 400.

Edytowane przez Ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to cena CAŁEGO WAŁKA!!!!!!!!!!

przeg.jpg

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to cena CAŁEGO WAŁKA!!!!!!!!!!

 

Jest to cena przegubu zewnetrznego, gluchy nie jestem a pytanie poprawnie sformuowac tez umiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij wyżej :))

wydaje mi się że niestety nie masz racji :D

sam kupiłem przegub w serwisie :-)

przeg.jpg

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale w takim razie dziwne wydaje sie ze pracownik serwisu na wyraznie zadane po polsku pytanie o przegub zewnetrzny rowniez wyraznie po polsku mowi ze przegub zewnetrzny kosztuje.... i tu podaje cene calego walka.

 

Mogl sie pomylic i mnie wprowadzic w blad, nie twierdze ze nie, mowie tylko co uslyszalem w sluchawce. Dla mnie ta cena tez jest astronomiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1800 to złoty musialby być :D

a 700 po rabacie jeszcze jak się bym zmusił to do przełknięcia i masz oryginał który pośmiga kolejne 140 tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oryginal to i tak jest pewnie GKN - Lobro albo Spidan, albo moze jeszcze jakis inny, wiec ile by w tym ASO nie kosztowal to ja i tak sie ciesze z mojego kupionego za 205 ;)

 

Hej,

zadzwonilem jeszcze do ASO VW Chylinscy na Zeraniu w W-wie, i tam mi koles powiedzial ze niecale 900pln przy zdaniu starego i... 1928pln jesli nie dam w rozliczeniu starego. Dopytalem czy to jest cena calego walka kola, facet wyraznie powiedzial ze jest to cena przegubu z oslona, smarem, obejmami i sruba.

Przepraszam ze drążę, ale poprostu nie moglem zrozumiec ze serwisant, ktory powinien wiedziec co to jest walek a co to jest przegub az tak sie pomylil. Wychodzi na to ze jednak nie ;)

Edytowane przez Ninja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz ceny z katalogu ?

dzwoniłem do VW Płock,

ORI 820zł - zdajesz stary, 2 lata gwarancji

SPIDAN 450zł - zostawiasz sobie stary, 1 rok gwarancji

 

moim zdaniem pomylił się o ~1000zł

 

VW Płock 024 366 11 15

dzwoniłem 3min temu.

 

PS. a po co Ci stary przegub? :) za szybą go ustawisz ? :D

 

Rozmawiamy o cenie jaką trzeba zapłacić a nie przypadki raczej niemozliwe ze zostawiasz sobie przegub.

Edytowane przez kamilb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności