Skocz do zawartości
zaba371

jakie objawy przy dużym spalaniu ON

Rekomendowane odpowiedzi

witam jakie sa objawy przy dużym spalaniu ON ?? dymienie czy niewiem co jeszcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszalny wir w zbiorniku. masz nie sprawny wskaźnik paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na myśli duże spalnie? 10,12 litrów na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jakie sa objawy przy dużym spalaniu ON ??

Będzie kopcił na czarno. Naturalnym objawem będzie też zbyt szybki ubytek ropy w zbiorniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankuj samochód do pełna a po 100km znów dotankuj do pełna - jak dotankujesz 5-8 litrów to okej, jak 10-15 to coś nie tak.

 

Aha - ja miałem kiedyś tak że powrót mi się zsunął i lało paliwo bokiem (takie wężyki czarne) wtedy spalił mi około 12 litrów ale to było w Golfie 2.

Edytowane przez flame3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopcenie to najczęstszy objaw dużego spalania,pompa się pocić może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik niewiem czy dobry ... pompa sucha patrzyłem dzisiaj nie kopci i nie widać zadnej plamy pod samochodem jak postoii albo jak pracuje i stoi ale dzisiaj pojawił sie nowy problem bo układ paliwowy sie zapowietrza i mam problem z odpaleniem jutro podniose go i bede szukać a co ze spalaniem to kąt wtrysku dobrze ustawiony dawka paliwa tak samo na vagu na wstyskach 3 pokazuje w granicach -+0.5 mgr jak wspomiałem nie kopci a spalanie hmmm na około 50-60 l zrobiłem 600 km i na rezerwe weszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wskaźnik niewiem czy dobry ... pompa sucha patrzyłem dzisiaj nie kopci i nie widać zadnej plamy pod samochodem jak postoii albo jak pracuje i stoi ale dzisiaj pojawił sie nowy problem bo układ paliwowy sie zapowietrza i mam problem z odpaleniem jutro podniose go i bede szukać a co ze spalaniem to kąt wtrysku dobrze ustawiony dawka paliwa tak samo na vagu na wstyskach 3 pokazuje w granicach -+0.5 mgr jak wspomiałem nie kopci a spalanie hmmm na około 50-60 l zrobiłem 600 km i na rezerwe weszło
Zobacz przewody paliwa idące do filtra czy sie nie przetarły od rury z filtra powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrza się, czy może nie trzyma zaworek zwrotny i paliwo cofa się z pompy? Sprawdź dobrze wszystkie łączenia - zaciski przewodów paliwowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem w td zaczoł dużo palic ale nie kopci na czarno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził:

 

- nadmiary/powroty czesto poca sie te przewody przy wtryskach, jesli nieszczelne moze paliwo sie cofac i beda problemy z odpaleniem,

- moj uklad zapowietrzal sie przez zaworek przy filtrze, mozna go lekko przejechac silikonem

- pod filtrem jest plastikowy korek, zobacz czy wszystko z nim ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody powrotne przy wtryskach zmienione dawno na nowe :P nie ciekły ale profilaktycznie zmieniłem koszt nie wielki :P a co do zapowietrzania sie to pozmieniałem opaski zaciskowe przy filtrze na przewodach i jak narazie okej zobacze jak po nocy bedzie :P a z dużym sopalaniem to niewiem .... może musze to dokładnije sprawdzić poprzez zatankowanie pod korek przejechaniu 100 km i znowu :P i wtedy bede wiedział :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności