Skocz do zawartości
Gość eltom

1.9 TDI 115KM AJM, duże spalanie, drży po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ty do mnie dzwoniłeś rano? zrób logi na zimnym silniku, 1,3,4,13,23 i 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wydaje wam sie że temperatura paliwa nie jest za wysoka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ...od pompek się nagrzewa i często dochodzi do 80 stopni a jak widać po logu system chłodzący działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna a ja mam zagadke nowa przeplywka zamiennik niemiecki auto ciągnie jak szalone a po wrzuceniu na D silnik kuleje jak by niechodził na gar potem juz wsio ok jak by obciązenie na niskich obrotach to powodowało , tylko dziwi mnie jaki bład w przeplywce to powoduje bo z inna jest dobrze ?

Na zimnym silniku jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

u mnie problemem okazał sie być przepływomierz. Koledze powyżej polecam zakup oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Wydaje mi się ze mój pasek dosc duzo pali ale nie wiem... Trasa przy jeździe do max 100 km/h to 6,5 - 6,8 l a w mieście 7,5 - 8,5 l. Czy to normalne spalanie? Głównie chodzi mi o trase bo miasto to bardzo mozliwe ze tyle spala... Silnik 1,9 TDI 115km ATJ skrzynia 5. kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mieście mi pali identycznie , natomiast na trasie do 100km/h do 6l... jadąc do 160-180 z przewagą utrzymywania 150-160 nigdy więcej jak 7 nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom

Na oponach 15" w trasie przy stylu emeryta 5 litrów. Na 16" nie potrafię zejść poniżej 5,5 litra. A średnio oscyluje w okolicach 7,5 teraz zimą. Generalnie takie spalanie jak piszecie wyżej, jest w normie. Te silniki dużo palą. To niestety już nie to samo, co AFN na pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie podane przez kolegów powyżej jest jak najbardziej okej i jest to niskie spalanie biorąc pod uwagę, że to silniki PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym jak zachowuje się czujnik temperatury paliwa.

Przed rannym odpaleniem podłączył VAGa i zaczął logować kanał 007, odpalił auto i zaczął jechać w zaplanowaną trasę. Do czasu aż się nie nagrzeje silnik.

Następnie przejrzał dokłądnie w domu log 007 i sprawdził, jak rośnie temperatura paliwa i również pozostałe.

 

Większe spalanie bierze się też z wadliwie podanych wartości z czujników temperatur.

Edytowane przez banshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom czy u Ciebie duże spalanie spowodowane było wadliwą przepływką czy coś jeszcze ?

W moim przypadku jest podobnie jak i u Ciebie, z tym że mój silnik to 130 km awx na niedługiej co prawda trasie, którą często pokonuje

60km spalanie mam 9-10l/100km o mieście szkoda nawet mówic i też przy dodaniu gazu np. wyprzedzaniu puszcza chmure dymu.

POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltom mozesz odniesc sie do swojego problemu?

tez mnie o interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom czy u Ciebie duże spalanie spowodowane było wadliwą przepływką czy coś jeszcze ?

W moim przypadku jest podobnie jak i u Ciebie, z tym że mój silnik to 130 km awx na niedługiej co prawda trasie, którą często pokonuje

60km spalanie mam 9-10l/100km o mieście szkoda nawet mówic i też przy dodaniu gazu np. wyprzedzaniu puszcza chmure dymu.

POMOCY !!!

 

Mnie na trasie 100km w zimie na letnich max. 7L, ta sama trasa na zimowych, ale sucha nawierzchnia 5,3 - prędkość 80-120km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności