Skocz do zawartości
kubelt

Zmiany na forum - opłaty za dostęp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ktoś napisał, większość pójdzie na darmowe forum audi, bo to bliźniacze auta. Bo i tak mając specyficzny problem, rzadko można uzyskać rzetelną informację na forum. A forum jest dlatego tak popularne i często odwiedzane bo jest darmowe. Niepotrzebnie próbujecie rozbudować adres o witrynę, na której będą znajdować się informacje przetłumaczone z zagranicznych serwisów. Bo nie wierzę, że będziecie mieli na tyle kasy by zatrudnić dziennikarzy zbierających informacje u źródła. Jak ktoś naprawdę interesuje się tematem, to nie będzie zaglądał tutaj i jeszcze za to płacił, jak taką samą informacje za darmo przeczyta na zagranicznych serwisach.

Ja jestem zdecydowanie na nie, bo na forum pomagam ludziom za darmo, płaci się za wiedzę w warsztacie. Ja nie zapłacę, a zanim opłata wejdzie w życie usunę swoje foto-porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o wycenę na abonament do końca żywota passka bądź mojego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa :mad:

Przy robieniu przelewu machnąłem się, i zamiast 20 wpisałem 200 :[

Zatem machnijcie mi od razu na 10 m-cy (albo rok:]), albo jak sie szybko zgłosi 9 chętnych to im ten pierwszy miesiąc zasponsoruję. Także Panowie i Panie - wpisywać się - kto pierwszy ten lepszy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zostala zaksiegowana wplata od Danek75... zaraz dostaniesz belke :)

Prosze brac przyklad ze wzorowego użytkownika - jako chyba z pierwszych wplacil, postawa godna pochwaly.

Ku chwale forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opłat to sam swego czasu prowadzilem serwis i forum niegdys dosc poczytnego i grywalnego do dzis enemyterritory.pl, co do kosztów to wynajem serwera wirtualnego itd, to dosc duzy koszt - co do skladki na takowa opłate jestem za - ale abonament napewno uderzyl by w ogladalnosc i popularnosc serwisu.

 

W mojej opinii z tak duza gladalnoscia nalezałoby finansowac serwis ze sprzedazy reklamy i gadzetow to chyba najzdrowszy pomysł.

 

Pozdrawiam Userow jak i Adminów tego Szacownego serwisu.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra pomysła

już kasuje linka do tego forum

uważam, że tak naprawde wystarczyło wnieść system podobny do elektrody, gdzie placi sie za pobieranie załączników, jeśli ma być płatny dostęp do tematów i dyskusji to gratuluje pomysłu, ja nie skorzystam, bo w miesiącu wykorzystuje może 30-60 minut na tym forum, dziękuje pogugluje w innych forach,

a tak przy okazji , czy po uiszczeniu opłaty można otrzymać Fakture Vat ? i jaka pozycja będzie na niej widoczna ?

ee na schledano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zapłacę, a zanim opłata wejdzie w życie usunę swoje foto-porady

Nie usuwaj nic na razie.

Przejrzymy Twoje foto-porady i jeśli będą wartościowe to albo dostaniesz rabat na abonament albo kilka miesięcy gratis. Ewentualnie zapłacimy Ci parę złotych ale to juz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak tylko te przywileje dla VIPów trochę małe jak za taką kasę.

Proponuję prawo bluzgów dla posiadaczy złotych kont a przedewszystkim złota wlepa na samochód z napisem VIP niech wszyscy wiedzą że jestem vipem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem dość nowym użytkownikiem tego forum, jednakże wiadomość o płatności za dostęp do forum mnie zdruzgotała i niestety zniesmaczyła.

 

Jak można pobierać opłaty i to tak wysokie (sensowny dostęp = 120zł/rok) za korzystanie z portalu społecznościowego?

 

Czy są tu radu profesjonalistów, którzy karzą sobie płacić za wiedzę?

 

Czy są tu artykuły na miarę magazynów - miesięczników, które kosztują mniej lub tyle co dostęp do tego forum? NIE. Są tu zwykli ludzie, czasami zdarzają się osoby posiadające większą wiedzę i trochę mechaników, itp. To może im powinniśmy przelewać pieniądze na konto?

 

Utrzymanie serwerów nie jest takie drogie - sam wiem, bo rozliczają się niektóre firmy u mojej kobiety w biurze rachunkowym.

 

Kwoty, które mają być tu wprowadzone to zwykłe naciąganie ludzi, którzy się zżyli z forum. Nawet gdyby był tu od 10 lat, i tak bym takiej kwoty nie zapłacił.

 

Miałem tyle aut i na żadnym forum innej marki nie trzeba było płacić (opel, alfa, bmw, audi). Ale cóż - 'każdy orze jak może', czyli w Polsce wszystko może się zdarzyć, i niestety wszyscy od razu chcą się dorobić.

 

Wracając do meritum sprawy, jestem w stanie stwierdzić, i to na 100 procent, że stracicie mnóstwo stałych bywalców. To, że ktoś ma pieniądze na samochód, nie oznacza wcale, że ma ochotę wydawać takich pieniędzy na jakieś forum, to tylko parę informacji, po które i tak zasięgnie gdzie indziej.

 

Można powiedzieć, nie chcesz nie płać i znikaj. I tak właśnie będzie z większością użytkowników.

 

Kwota, powiedzmy 15zł/rocznie wydaje się bardziej sensowna niż 10-15zł/m-c.

 

Gdyby na forum wypowiadali się profesjonaliści, były artykuły poważnych osób, które odpowiadałyby na większość naszych problemów, to co innego, a fakt, że będą jakieś tam artykuły nie wnoszące wiele nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla wnoszenia takich dużych opłat za forum społecznościowe. Jak można płacić za wymianę informacji pomiędzy użytkownikami forum, dla mnie to żenada. Wyobraźcie sobie, gdyby allegro wniosło opłaty za korzystanie z forum cafe moto. Owszem zniknęłoby sporo małolatów, ale zniknęło by jeszcze więcej osób, które posiadają jakąś wiedzę i zaglądają na forum od czasu do czasu, i niestety, nie mające chęci płacić za to pieniędzy, przynajmniej takich pieniędzy.

 

Żadnych profitów właściwie z tego tytułu nie ma.

 

A może pozostaje sobie ściągnąć zawartość forum, które jest obecnie na dysk i pozostać przy tej wiedzy, a pytania zadawać na innym forum..

 

Jak już powiedziałem (napisałem) opłata w wielkości 15zł, ale za rok byłaby rozsądniejsza - większość by zapłaciła.

 

Niestety nie macie pojęcia o handlu. Trzeba powoli, ale wiele, a nie duża kwota i mało użytkowników. Ale cóż, każdy robi jak chce.

 

Będzie to takie forum - wzajemnej adoracji, tych którzy będą płacić, bo mają sentyment i za dużo pieniędzy na zbyciu. Co ma powiedzieć ktoś, kto posiada passata za 1500zł i potrzebuje jakiejś informacji lub chce o coś zapytać? Ma płacić tyle kasy? Nie sądzę...

 

 

Ja już się zapisałem w USA, Wlk, Brytanii i Niemczech, a jako że władam angielskim bardzo biegle (tłumacz) oraz niemieckim komunikatywnym, nie widzę sensu dalszego roztrząsania tematu.

 

PS: temat podchwyciłem :) może też jednak zostanę... :)

Edytowane przez ideally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieniazki juz poszly na rok z gory :) tez prosze o belke vip!

 

co szkodzi zaplacic? dla passata wszystko co najlepsze!

dzis wszyscy placzecie a jutro bedziecie sie z tego smiac ;) takie zycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boże! co za masakra! odchodzę! ;) a konta oszczędnościowe da się założyc bez podatku Belki...? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie było mnie chwile na forum a tu takie zmiany !!!!!!!!!!!!!

 

Dołączę sie do opinii i powiem tak ... jak dla mnie to jest głupotą, szczególnie wysokość opłat!!

Biorąc pod uwagę że chciałabym mieć pełen dostęp do forum, musiałabym zapłacić 240 zł rocznie, sądzę ze to "trochę" wygórowana cena. Bez przesady, taniej wyjdą konsultacje u mechanika;)

Wiadomo maniacy forum zapłacą, ale co z tymi którzy bywają tu by znaleźć pomoc, wchodzą tu raz na jakiś czas, chcą się spotkać z innymi pasjonatami tego modelu, itp?? Według mnie zdecydowana większość zwykłych osób, zwykłych użytkowników odwiedzających to forum odejdzie, zaczną szukać informacji na innych forach.

Fakt, że to forum jest wielką skarbnicą wiedzy ale czy ta wiedza którą dzielą się wszyscy użytkownicy, i to oni tworzą to forum, dają opinie , doradzają, tłumaczą, pomagają rozwiązać problemy, jest az tak droga ??

Sądzę że te opłaty spowodują tylko to, że forum nie będzie już tak popularne jak jest teraz.

 

Mogę zrozumieć opłatę roczną w wysokości nie wiem 50 zł ale nie 240 zł bo to lekka przesada. Za 240 zł dodatkowo dostanie się breloczek do kluczy i belkę VIP hahaha sorki śmieszne!!!

 

Dlatego tu popieram opinie innych użytkowników dotyczącą wprowadzenia reklam, znalezienia sponsorów.

 

To forum my tworzymy, bez nas nie będzie tego forum!!

 

Przemyślcie jeszcze raz wysokość stawek.

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobieranie opłat to bzdura i tyle. Wiekszość przeniesie się na forum Audi, gdzie znajdzie równie wyczerpujące odpowiedzi na swoje problemy i nie tylko.

Ja tez tak uwarzam, duzo ludzi zrezygnuje z forum ,jeszcze rozumię jak by te stawki były za rok opłacane a nie na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już ktoś napisał, większość pójdzie na darmowe forum audi, bo to bliźniacze auta. Bo i tak mając specyficzny problem, rzadko można uzyskać rzetelną informację na forum.

Trudno, niech idą. W końcu na forum Audi są same rzetelne informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum samo w sobie powinno być darmowe. Można stworzyć inne działy np. rozrywka, specjalne konto, dziennik passata itp. Takie dodatkowe usługi można zrobić płatne. Wielu osobą zależy, jak widzę, na dopisku VIP i na takiej próżności można zrobić kasę. Do tego jak dojdą reklamy i sponsorzy to się będą zbierały ładne pieniążki. Strona z torentami wymaga np. wpłaty jednorazowej przy rejestrowaniu (około 10 zł ) i to jest OK.

Troszkę dla zasady, pobędę na tym forum do końca tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ZA! Super pomysł, tylko do abonamentu "VIP" można by dorzucać kupony do salonu masażu erotycznego :)

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czyli Passat staje się autem dla bogatych...

Z pewnością większość przeskoczy na darmowe forum audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawa dla adminów :padam: dostałem PW, że opiekunowie regionalni płacą tylko 30 % :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja jestem ZA! Super pomysł, tylko abonamentu "VIP" można by dorzucać kupony do salonu masażu erotycznego "

 

OO! Jestem za, albo jakaś dziewczyna, która by mi towarzyszyła w podróży i umilała czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie zostala zaksiegowana wplata od Danek75... zaraz dostaniesz belke :)

Prosze brac przyklad ze wzorowego użytkownika - jako chyba z pierwszych wplacil, postawa godna pochwaly.

Ku chwale forum!

 

Właśnie zauważyłem VIP :D

A to aby tylko za wpłatę? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności