Skocz do zawartości
bartek.w

Akcja serwisowa - wałki w misce olejowej

Rekomendowane odpowiedzi

Na wschod idzie pozniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w ASO i mi akcja nie przysługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz rocznik 2007 i wałki na kołach zębatych a nie na łańcuchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tylko łańcuch na koła zębate wymieniają?

Z tego co ja słyszałem i wyczytałem tu na forum to te wałki to taki sam shit i się wyrabiają powodując powazne awarie i wydatki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czym tu mową w końcu? O wałkach wyrównoważajacych czy o zabieraku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj w ramach akcji 13D8 wymienili wałki wyrównoważające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały mechanizm, razem ze sposobem napędu? Czy nadal masz łańcuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo masz rocznik 2007 i wałki na kołach zębatych a nie na łańcuchu...

Ja mam rocznik 04.2006 i na szczescie mam kola zembate wiem bo bylem dzis się dowiedzieć

Koszt wymiany lancuszkow na kola zembate to okolo 4 tyś tak ze kupa nie oplaca sie lepiej ten zabierak wymieniac co jakis czas koszt takiego zabieraka to 13 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja przed momentem dzwoniłem do ASO i załapuje sie na tę akcję wymieniane mają być jakieś dwa koła zębate z trzech tam znajdujących się

 

 

jak to sie ma zatem do tych wałków co wymieniali Bartkowi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem zawiadomienie z serwisu o tym że moje auto podlega akcji fabrycznej nr 13D8 (pasat variant 2006 140KM auto sprowadzone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w VW, ale w Audi wymieniali tylko koła zębate na koła. Wynikało to z tego, że początkowe serie kół zębatych rozsypywały się jakby były zrobione z marchewki. Dlatego VAG zmienił dostawcę kół na innego i wymienia tylko pewną partię kół zębatych.

Nie obejmowała nigdy taka akcja wymiany łańcucha na koła zębate.

Osobiście wqur... do czerwoności tym co się dzieje z łańcuchem, kołem balansującym i zabierakiem opracowałem ciekawą metodę uleczenia tego problemu:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_likwidacja_walkow_wyrownowazajacych_z_silnika_20_tdi_czyli_swap_walu_i_pompy_oleju-t128515.0.html

 

i u Was na forum:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77332

Edytowane przez jaro4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Ja dzis dzwonilem do ASO i pytalem jaki mam naped pompy oleju w swoim BMP. Dowidzialem sie ze do 2006 byl na lancuch a po 2006 na kola zembate . Konkretnie gosc mi powiedzial ze od koncowki Vin 085081 byly juz tylko kola zebate .

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z 2005roku i koncowke win mam 128160 czyli kola zebate a piszesz kolego ze ci powiedzieli ze od 2006roku dopiero zniesli lancuch

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak mi gosc w ASO powiedzial przez telefon , a jak sie ma rok do numerow win to juz nie mowil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam z 2005roku i koncowke win mam 128160 czyli kola zebate a piszesz kolego ze ci powiedzieli ze od 2006roku dopiero zniesli lancuch

 

Wszystko jest ok, w ASO i w całym VW jest tak ,że od któregoś miesiąca 2005 roku zaczyna się już rok modelowy 2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieki za wyjasnienie Michał2008 , bo pytanie bylo zaskakujace i nie rozumialem tez tego jak sie ma rok do Vin. Taka informacje otrzymalem z ASO a i tak indywidualnie o swoj numer trzeba zapytac , dla jasnosci . Informacja byla szersza niz tylko dla mojego numeru dlatego ja napisalem jako wstepna informacje zanim ktos zadzwoni indywidualnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poldeczek1

jaka wymiana zabieraka??co ty piszesz-nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!!!!

wyrabia sie gniazdo w wałku wyrównoważającym które przez zabierak napędza pompę olejową.zabierak delikatnie traci swoje kształty w otworze wałka.

(nie dajcie się namówić na wymianę całego modułu na nowy-koszt 4200 plus robocizna)!!!!!

jesli ktoś nie jest objęty akcją służę pomocą w regeneracji wałka wyrównoważającego.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś przetłumaczyć? Niestety nie znam niemieckiego:

akcja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie znam, ale gdzieś było napisane że taki ekran oznacza brak dostępnych akcji dla danego numeru podwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najbardziej zrozumiale to...

Albo zle wpisales nr vin, albo poprostu nie ma zadnych akcji serwisowych dla twojego auta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności