Skocz do zawartości
wiesław

Woda z klapy do bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myłem paska i przyglądałem się gdzie ta woda odpływa, a mianowicie zostaje u mnie trochę wody w dolnym rancie pod szybą ale otwierałem i lałem wodę i nie wlewa mnie się do środka bagażnika, pomimo że nie mam uszczelki. Być może dzieje się takw autach które miały wymienianą szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie chodziło o wlewającą sie wodę do bagażnika w momencie otwierania klapy, nie w czasie gdy jest zupełnie zamknięta. Myślę że jak jest zamknięta to nie ma co debatować czy sie wlewa czy tez nie, bo to chyba normalne że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem, u mnie właśnie leje się woda do bagażnika kiedy on jest zamknięty. Ostatnio gdy były ulewy bagażnik był tak mokry, że cały dzień go suszyłam. Potem zorientowałam się, że woda prawdopodobnie leje sie przez te dwie uszczelki, gdzie są te dwa amortyzatory(czy coś podobnego) po bokach co dźwigają bagaznik przy otwieraniu bo są te plastiki poodrywane. W zeszlym tygodniu wzięłam silikon, jednak dziś patrze i snów jakby bagaznik był wilgotny. A przez to tylko straty bo zaczyna śmierdzieć wszystko i moduł z parkometru się zalał.. Czy ktoś wie gdzie kupić takie uszczelki albo chociaż jak je znaleźć.. bo chyba to przez to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

mam problem, u mnie właśnie leje się woda do bagażnika kiedy on jest zamknięty. Ostatnio gdy były ulewy bagażnik był tak mokry, że cały dzień go suszyłam. Potem zorientowałam się, że woda prawdopodobnie leje sie przez te dwie uszczelki, gdzie są te dwa amortyzatory(czy coś podobnego) po bokach co dźwigają bagaznik przy otwieraniu bo są te plastiki poodrywane. W zeszlym tygodniu wzięłam silikon, jednak dziś patrze i snów jakby bagaznik był wilgotny. A przez to tylko straty bo zaczyna śmierdzieć wszystko i moduł z parkometru się zalał.. Czy ktoś wie gdzie kupić takie uszczelki albo chociaż jak je znaleźć.. bo chyba to przez to..

 

mówisz o sedanie czy kombi?

najlepiej zrób foto tego elementu o który Ci chodzi to ustali się czy można go kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam natomiast inny problem.Wiem,ze nie ten dział,ale podpinam się bo nie mogę zakładac nowych tematów.Chodzi o to,że przy tej ruchomej klapce,która jest na suficie i używa ją się podczas słońca,aby nie raziło uchwyt wewnętrzny ten od strony lusterka wewnętrznego wyskoczył gdyż wykręciła się ta długa śrubka,nie wiem jakim cudem,ale tak się stało.Śrubki nie mogę wkręcic ponieważ te blaszki w środku gdzieś się ruszają i nie da rady.Po drugiej stronie wszystko jest ok bo sprawdzałem.Pytanie moje brzmi czy da sie wyjac tą częśc plastikową znajdującą się już pod tapicerką,aby ustawic te blaszki?Jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ja mam natomiast inny problem.Wiem,ze nie ten dział,ale podpinam się bo nie mogę zakładac nowych tematów.Chodzi o to,że przy tej ruchomej klapce,która jest na suficie i używa ją się podczas słońca,aby nie raziło uchwyt wewnętrzny ten od strony lusterka wewnętrznego wyskoczył gdyż wykręciła się ta długa śrubka,nie wiem jakim cudem,ale tak się stało.Śrubki nie mogę wkręcic ponieważ te blaszki w środku gdzieś się ruszają i nie da rady.Po drugiej stronie wszystko jest ok bo sprawdzałem.Pytanie moje brzmi czy da sie wyjac tą częśc plastikową znajdującą się już pod tapicerką,aby ustawic te blaszki?Jak to zrobic?

 

z tym co opisujesz to bardzo ciężki temat, praktycznie nie ma dojścia to tego elementu bez demontażu podsufitki. Lub bardzo mocnego jej nagięcia co grozi przełamaniem.

Niestety te blaszki/prostokątne podkładki do których wkręca się śrubki lubią się luzować podczas wkręcania śruby.

Spróbuj odkręcić przednią lampę sufitową, poluźnij przez częściowe odkręcenie ale nie do końca śrubki od osłon przeciwsłonecznych, rączek przednich sufitowych. Odegnij podsufitkę może jakoś dojdziesz do tego elementu i uda się przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego tak tez myślałem,ale co dwie głowy to nie jedna.Wiec myślę,że najlepiej jak ten uchwyt przymocuje na stałe dobrym klejem i na tym zakończę tą operację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł z parkometru się zalał..

 

Chodzi o to urządzenie co stoi na ulicy...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

tzn, ze nie ma rozwiazania na ten problem :dodupy

a szkoda bo moja roleta jest calkiem mokra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to urządzenie co stoi na ulicy...? :hmm

 

nie nie, chodzi o te czujniki cofania - teraz nie działają bo moduł który jest w bagazniku się zalał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz o sedanie czy kombi?

najlepiej zrób foto tego elementu o który Ci chodzi to ustali się czy można go kupić

no może tak lepiej, wiec załączam zdjęcie

2012-05-08 08.12.04.jpg

 

i jest to sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no może tak lepiej, wiec załączam zdjęcie

 

Nie trzeba było tak od razu

 

uszczelka co na foto ma numer 3C5 827 359 C (18,87zł) - prawa i lewa strona są te same uszczelki

do tej uszczelki od spodu podchodzi jeszcze rura odprowadzająca wodę 3C5 827 861 A (18,56zł) a na samym końcu u dołu rura zakończona jest tuleją 3C5 827 976 A (5,02zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba było tak od razu

 

uszczelka co na foto ma numer 3C5 827 359 C (18,87zł) - prawa i lewa strona są te same uszczelki

do tej uszczelki od spodu podchodzi jeszcze rura odprowadzająca wodę 3C5 827 861 A (18,56zł) a na samym końcu u dołu rura zakończona jest tuleją 3C5 827 976 A (5,02zł)

 

to tam jest jeszcze jakaś rura?? to ja myślałam, że sama uszczelka. Ta rurka wchodzi w to miejsce gdzie wsuwa sie to co podnosi bagażnik?? czyli w ta dziurę .. no nie wiem jak to wytłumaczyc:)

 

jeszcze jedno, gdzie można je kupić? tylko w VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ta rure splywa woda na zewnatrz auta. Woda ktora zbiera sie w uszczelce. A laczy sie z uszczelka. Aby dobrze to zobaczyc trzeba zdemontowac boczek tapicerki lub czesciowo go wygiac.

 

Kupisz w ASO, kasa jest mala, to nie ma sensu szukac gdzies indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie dziś wycieczka do aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam podobny problem tyle, że u mnie woda dostaje się pod ten czarny plastik, przy otwieraniu klapy wylatuje na łączeniu czarnego i szarego plastiku (foto) i leje się do bagażnika. Nie mam zielonego pojęcia którędy tam wlatuje. W weekend wyjąłem lampy które są na klapie, posmarowałem silikonem i przykręciłem. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ??

imag1275.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odkopuję, czy komuś udało się rozwiązać ten problem w sedanie? bo to denerwujące jest, że po deszczu podczas otwierania część wody spływa do bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008 bez uszczelki kombiak i się nie wlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem z wodą w klapie bagażnika w Passacie CC rok 2011. Po obfitym deszczu i otwarciu bagażnika z podbicia z otworu lewego gdzie wymienia się żarówkę wylatuje trochę wody. Sprawdziłem uszczelkę we wnęce bagażnika i jest w porządku nie wiem gdzie szukać dalej, skąd może się brać ta woda w klapie. Plastikowa listwa która jest na klapie jest popękana trochę, ale nie sądzę żeby to miało jakiś związek z wodą. Czy ktoś miał podobny problem w wodą w klapie bagażnika w Passacie CC i jak sobie poradziliście z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis rano zauwazyłem ze po nocnej ulewie znów mam wode w tylnej klapie (Passat B7 2011 Variant/Kombi). Tak wiec po pracy rozebrałem tapicerkę klapy i szukałem miejsca gdzie woda mogła by sie dostac- i wyszło że chyba tylko przez gumową uszczelke trzpienia wycieraczki (wymieniałem 2 lata temu ale chyba znów muszę).

Zauwazyłem równiez ze woda nie ma gdzie wypływac/odpływać z klapy i szukając znalazłem na spodzie klapy trzy wypustki (dwa po bokach i jeden na środku) ,od wewnątrz okazały sie one plastykowymi zaślepkami , dzgnąłem je srubokretem i tym samym znalazłem fabryczne otwory przez które woda ma odpływać (patrzyłem u kolegi w Audi A6C6 kombi i on takie otwory ma,tyle ze podłuzne ale tez oryginalne ) . Nie wiem czy znalazłem przyczyne dostawania się wody ,ale z pewnoscią znalazłem powód braku odpływu wody.

Jeśli mogę kolegów prosic czy mogli by spojrzeć w swoich autach czy mają podobnie i napisanie w tym temacie krótkich odpowiedzi (bede wtedy wiedział czy moje auto to składak czy tez jest to oryginalny patent {feler} VW) 

Pozdrawiam.

IMG_2044.JPG

IMG_2045.JPG

IMG_2046.JPG

IMG_2047.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności