Skocz do zawartości
wiesław

Woda z klapy do bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ten sam problem.

 

Szybsze otwarcie klapy nie pomaga, wolniejsze tylko w przypadku gdy autko stoi równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z myjni i podczas mycia poprosiłem panów żeby ostro zlali tył auta i dach po czym otworzyłem klape i ani jedna kropla nie spadła na roletę woda ostro płynęła po bokach i nic się nie wlało do bagażnika

 

świadkami pracownicy myjni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym fantem i wymyśliłem coś takiego (może to głupie ale chodzi mi o to aby uruchomić burze mózgów co by rozwiązała ten problem) żeby ukierunkować tą wode przyklejając do szyby cienkie paski lepca przeźroczystego tak żeby było je jak najmniej widać kierowały by wode na boki a nie do bagażnika.

Wiem że to rozwiązanie nie trwałe ale lepsze to niż co chwila woda na rolecie, która mi już zaczeła się w tych miejscach rozklejać.

Może ma ktoś ciekawszy pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim należy sobie zadać pytanie jak to mozliwe że w niektórych paskach ta przypadłośc jest a w niektórych nie, z tego co widze nie jest to zróżnicowane rokiem produkcji wozu, zatem co jest szczególnego w tych pasiach gdzie woda nie leci do środka?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje porobić zdjęcia szczegółowe jak wygląda klapa po otwarciu :) u mnie woda nie wpływa do bogażnika.postaram się jutro porobić foty jak to u mnie wygląda i może damy rade zobaczyć jakieś różnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda spada z rogu szyby (kantu) . Nie z końca klapy tylko z szyby. Zależy wszystko jak kto trafił. W kombi z tyłu spasowanie szyby do błotnika jest takie jakby samochód był po niezłym karambolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiam filmik jak to wygląda u mnie.może coś to pomoże:

 

[ame]

[/ame]

 

szyba i metal tworzą pod szybą taką rynienke, którą spływa woda.może tym się różnią klapy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jako ze to mój pierwszy post na tym forum i nie mam możliwości pisać jeszcze własnych tematów to muszę się podłączyć.Kupiłem passata kombi b5 rok 1999 i problem polega na tym że wlewa mi się woda do bagaznika przez tą listwe gdzie jest klamka, wyciągnąłem zamek ale niestety nie mogę odkrecic tej listwy od oświetlenia ponieważ dwie śruby zardzewiały się kręcą się w miejscu . Ktos pomoże jak upiłuje te sruby to co jest tam w srodku , trzeba bedzie kupić cała listwe czy tylko klamke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w dziale b5 tu jest b6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyba i metal tworzą pod szybą taką rynienke, którą spływa woda.może tym się różnią klapy

 

Niektóre Passaty kombi mają między dolną krawędzią szyby a klapą uszczelkę, która niweluje szczelinę. Woda tam się nie zbiera (nie ma szczeliny - rynienki). W firmie mamy kilka passatów, jedne mają te uszczelki, inne nie. Nie wiem jaka jest zależność. Cena uszczelki w servisie ponad 100zł. Montowana w czasie wklejania szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić foto poglądowe?

U mnie woda nie leci do bagażnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zrobić foto poglądowe?

U mnie woda nie leci do bagażnika...

 

Dobry pomysł z fotką, chociaż u mnie też nie leci do środka woda ale można by porównać jakie są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wstawiam obiecane fotki (sorry za jakość).

Pierwsze zdjęcie bez uszczelki, dwa kolejne - z uszczelką.

20052011500.jpg

20052011501.jpg

20052011502.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam wersję z uszczelką!!

Dlatego problem jest mi nieznany... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mylem swojego,specjalnie stanąłem tylem na podjezdzie zeby woda wleciala do bagaznika, nic mi jednak do niego nie wpadlo i z tego co pamietam nie mam takie uszczelki wkoło szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj mylem swojego,specjalnie stanąłem tylem na podjezdzie zeby woda wleciala do bagaznika, nic mi jednak do niego nie wpadlo i z tego co pamietam nie mam takie uszczelki wkoło szyby.

Mateusz normalnie to nie wlewa się woda do środka jak jest zamknięty, chłopakom chodzi ,że jak pada a otwierają klapę bagażnika to wlewa im się woda do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej wiem o tym. Otwieralem klape i nic mi nie wlecialo do srodka wlasnie, a tej gumki nie mam na bank bo bylem sprawdzic w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej wiem o tym. Otwieralem klape i nic mi nie wlecialo do srodka wlasnie, a tej gumki nie mam na bank bo bylem sprawdzic w aucie.

No ja też tak mam wiec to nie jest wina braku tej uszczelki, tylko dlaczego jednym sie leje a drugim nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego kurde nie wiem wlasnie, nie mam zadnego znajomego w okolicy co ma passka b6 w kombi zeby to sprawdzic u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. Okleiłem krawędzie szyby czarnym Scotchem i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności