Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Dziś doszedłem do wniosku że spalił chyba mi się mikrostyk bądź totalnie się rozwalił. Moje pytanie brzmi:

Czy ten mikrostyk będzie odpowiedni do zamka od bagażnika ?http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrostyk-vw-seat-audi-dzwignia-i2303702395.html#tabsAnchor

 

Lub czy może jest jakiś inny problem. Wiem że masa zależna jest właśnie od mikrostyku, wiem też ze w moim oświetleniu bagażnika brakuje masy bo gdy przyłożę przymocowane oświetlenie do blachy samochodu , żarówka wtedy świeci.

 

Czy może to być problem, wina kabla od masy ? ( na elektryce/elektronice się nie znam).

Dzisiaj próbowałem przeczyścić mikrostyk wd40. Działał 2 h poprawnie lecz teraz już chyba padł na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie. Dziś doszedłem do wniosku że spalił chyba mi się mikrostyk bądź totalnie się rozwalił. Moje pytanie brzmi:

Czy ten mikrostyk będzie odpowiedni do zamka od bagażnika ?http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrostyk-vw-seat-audi-dzwignia-i2303702395.html#tabsAnchor

 

Lub czy może jest jakiś inny problem. Wiem że masa zależna jest właśnie od mikrostyku, wiem też ze w moim oświetleniu bagażnika brakuje masy bo gdy przyłożę przymocowane oświetlenie do blachy samochodu , żarówka wtedy świeci.

 

Czy może to być problem, wina kabla od masy ? ( na elektryce/elektronice się nie znam).

Dzisiaj próbowałem przeczyścić mikrostyk wd40. Działał 2 h poprawnie lecz teraz już chyba padł na amen.

ten mikrostyk wygląda bardzo podobnie do tego co jest w zamku, choć wymiary nie pasują, bo mój z b5 sedana 97r. ma 15mm długości i 5mm grubości.

Może podali złe wymiary, a ten i tak będziesz musiał przelutować, bo oryginalnie występuje w aucie z plastikiem montażowym i gniazdkiem do wtyczki.

Co do masy to właśnie ten mikrostyk zwiera masę..

Jakby co oryginał kosztuje 50 zł w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten mikrostyk będzie dobry http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrostyk-vw-seat-audi-dzwignia-i2554142329.html

Czy ktoś kupował, może u tego allegrowicza, i jest to faktycznie towar dobrej jakości, ponieważ na innych aukcjach są droższe, ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością, dlatego pytam się czy warto przepłacać, a z tego co czytałem inni użytkownicy też kupowali mikrostyki za grosze ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak podłączyć mam kable do rygla skoro wtyczka od samochodu ma tylko dwa wyjścia i dwa kable a gniazdo w ryglu jest na wieksza wtyczke z trzema kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miernikiem, który z tych trzech jest wspólny (zwierany podczas zamykania) w ryglu, a które są zwierane w czasie zamykania (jeden to lampka, drugi alarm fabryczny). Te dwa możesz zmostkować lub pominąć ten od alarmu jeśli nie masz fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja mam takie banalne pytanie ale powiedzcie mi jak odczepic to cięgno od otwierania klapy od zamka żeby niczego nie rozwalić? Próbowałem to zrobić ale poddałem się ze stachu że coś rozwale;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąć, nie radzę robić na zimno, może pęknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to wypina się od strony zamka na czy od tej drugiej? Może banalne pytanie dla was ale kurde wiem ze jakbym zaczął próbować to pewnie bym coś urwał właśnie;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obu stron, ale lepiej z zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:) Pomęczę to po świętach;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a podpowie mi ktoś, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za oświetlenie bagażnika?? Polałem wtyczki od mikrostyku wd40 ale nie pomogło, chcę sprawdzić bezpiecznik i jeszcze raz dobiore się do wtyczki i zewrę na krótko i sprawdzę czy to bd mikrostyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z mikrostykiem w B5 sedan. Przestał działać i chciałem się dowiedzieć, czy jest możliwość naprawy go ponieważ nowy kosztuje 50zł...zamieszczam zdjęcie mikrostyku takiego samego jak mój.

1332_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do elektronicznego i poszukaj takiego mikrostyku. Być może tą dźwignię / blaszkę da się przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co może być powodem problemu niecałkowitego gaśnięcia lampki w bagażniku? Po zamknięciu pokazdu oświetlenie bagażnika zamiast zgasnąć to przygasa trochę i tak pozostaje.

Kiedyś naprawiałem mikrostyk w zamku bagażnika ale było ok.

Proszę o poradę

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka czy led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy. Tu tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że właśnie przez ledy.

Wsadź zwykłą żarówkę i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać rezystor ok. 150ohm 2w równolegle do leda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny problem, piszę że podobny bo po otworzeniu klapy najpierw żarówka LED świeci jaśniutko że szpilkę można by w bagażniku zobaczyć ale po chwili potrafi przygasnąć i ledwie świeci. W moim przypadku lampka gaśnie po zamknięciu klapy. Nie zawsze się tak dzieje, niekiedy świeci jasno do chwili zamknięcia klapy. Ja u siebie podejrzewam mikrostyk, bo żarówkę przerzucałem do drzwi i świeciła normalnie- nie przygasała.

Ledy. Tu tkwi problem?

 

Ja też obstawiał bym w Twoim kolego wypadku mikrostyk, po rozłączeniu przez mikrostyk obwodu nie powinno być żadnego napięcia na przewodach od lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności