Skocz do zawartości
zales

Oświetlenie bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil, wg tego co piszesz, w mojej wersji (nie mam kontrolki informującej o otwartych drzwiach) powinny iść do włącznika dwa przewody . A idą trzy. Ale w tymi mikrowlaczniku wystają dwie nóżki, a trzecia wydaje mi sie ze ułamała sie i została we wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy, bo być może: masa, oświetlenie i fabryczny alarm. Ja tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no ale alarmu to to ja nie mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
Trzy, bo być może: masa, oświetlenie i fabryczny alarm. Ja tak mam.

Tak jak mówisz, trzeci pin prowadzi do modułu komfortu. Chodzi o unifikację elementów. Jeden pin to masa źródłowa, a dwoma następnymi idzie wprost do żarówki i do modułu pod dywanikiem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, czyli dałoby się zrobić kontrolkę niedomkniętego bagażnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tomek mam takiego samego Passka jak Ty. Mój z końcówki grudnia 98r i także bardziej to 99 rok i też nie posiadam kontrolki otwarcia drzwi.

Nie wiem czy się da to dorobić czy nie ale czy robota tego warta zachodu to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako "kontrolka otwarcia drzwi" służy (zamontowane osobiście) oświetlenie na stopy. Jest to podłączone do dolnego oświetlenia w każdych drzwiach i odseparowane diodami, aby nie zapalały się wszystkie gdy otworzę tylko jedne drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie u mnie jest tak że gdy otworzę klapę bagażnika nie zapala się lampka i gdzieś po 1 min może chwile więcej auto zamyka się samo. Dziś rozebrałem zamek mikrowłacznik przeczysciłem styki wyczyściłem i nadal to samo lampka nie zapala się napięcie przez jakiś czas jest podawane na lampke która i tak się nie zapala (sprawdzane na mierniku )

 

Po wyczyszczeniu auto już nie zamyka się wiec mikrowłacznik chyba działa prawidłowo tylko dlaczego nie zapala się lampka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie, ale żarówkę sprawdzałeś. Kolega w Nissanie chciał instalację wyciągać, bo mu przód (mijania) nie świecą, a okazało się, że obie żarówki padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napięcie przez jakiś czas jest podawane na lampke która i tak się nie zapala (sprawdzane na mierniku )
Sprawdź to napięcie nie miernikiem ale żarówką(inną żarówką),czyli odbiornikiem prądu.Miernik wskaże napięcie(mniej niż 12V),jest ono najprościej i obrazowo mówiąc wysyłane z modułu komfortu w celu "sprawdzenia" czy w obwodzie jest żarówka i czy czcesz aby się świeciła.Wiem,że to niefachowe określenie ale w ten sposób to najprościej wytłumaczyć.

Mikrowłącznik podaje minus na żarówkę,a moduł komfortu plus (w momencie otwarcia klapy bagaż.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarówkę sprawdzałem jest dobra bo gdy lampke dotknę gdzieś do blachy czyli masy (tą metalową czesc kolo diody w lampce) to zarówka swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PersoN, no to wychodzi że musisz poprawić masę przy lampce i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za masę czyli minus odpowidzialny jest mikrowłacznik dzieki panowie bede kombinowal z tym badziewiem

 

edit: zerwałem tą czerwoną gumke z mikrowłacznika sprykałęm WD 40 i na sucho sprawdziłem czy działa po wcisnieciu blaszki rozłancza zarówke przy montowaniu w zamek warto sprawdzic odpowiednie pogiecie tej blaszki (zeby po zamknieci klampy rozlaczalo)

 

Dzięki wam koledzy udało się !!!

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc panowie u mnie jest tak że gdy otworzę klapę bagażnika nie zapala się lampka i gdzieś po 1 min może chwile więcej auto zamyka się samo. Dziś rozebrałem zamek mikrowłacznik przeczysciłem styki wyczyściłem i nadal to samo lampka nie zapala się napięcie przez jakiś czas jest podawane na lampke która i tak się nie zapala (sprawdzane na mierniku )

 

Po wyczyszczeniu auto już nie zamyka się wiec mikrowłacznik chyba działa prawidłowo tylko dlaczego nie zapala się lampka ??

 

W mikro włączniku (jest on dwustopniowy, który ukazał się Twoim oczom są trzy metalowe blaszki: masa, wyjście na żaróweczkę bagażnika i wyjście krańcówki alarmu (centr. zamka). blaszka żaróweczki mogła ulec uszkodzeniu (wytarciu), stąd brak styku i co za tym idzie oświetlenia bagażnika. Ja wymieniłem ten mikro włącznik na zwykły z blaszką (NO/NC - kupiony na allegro), spiąłem razem przewód idący do masy żarówki oświetlenia bagażnika z przewodem od alarmu i wszystko działa jak książka pisze. Mikro włącznik wyłącza oświetlenie przy całkiem zamkniętej klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie zastanawiało czy można światełko i alarm zewrzeć razem na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie właśnie zastanawiało czy można światełko i alarm zewrzeć razem na stałe?

 

Ja właśnie wczoraj wymieniałem ten mikro włącznik ponieważ czasami stykał a czasami nie po rozebraniu okazało się że nóżek prawie nie ma kupiłem w sklepie elektronicznym taki mikro włącznik rozebrałem stary i tam dolutowałem kable od nowego włącznika

 

Taki kupiłem nowy mikro włącznik

http://www.fotoski.pl/out.php/i11864_58792.jpg

( jedynie co to musiałem przerobić mocowanie wywiercić nowe dziurki w zamku )

 

A tak to wszystko połączyłem

http://www.fotoski.pl/out.php/i11865_KLAPAB5.jpg

 

I wszystko super działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki kupiłem nowy mikro włącznik

http://www.fotoski.pl/out.php/i11864_58792.jpg

( jedynie co to musiałem przerobić mocowanie wywiercić nowe dziurki w zamku )

 

A tak to wszystko połączyłem

http://www.fotoski.pl/out.php/i11865_KLAPAB5.jpg

 

Bardzo podobnie wykonałem swoje rozwiązanie, identyczny mikro włącznik, z tym, że u mnie (w aucie mojego kolegi) z mikro włącznika wyprowadziłem dwa przewody i podpiąłem do kostki klapy, a za kostką spiąłem dwa przewody - od oświetlenia i alarmu. Można połączyć je razem, bo i tak dostawały tą samą masę. I również musiałem wywiercić dodatkowy otwór na mocowanie.

Edytowane przez tomipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem takie, że czasem mi lampka dział czasem nie.. Jest zapalony passek otwieram bagażnik świeci.. za chwilkę otwieram i nic, zgaszę passka i znów się pali po otwarciu bagażnika.. czy przyczyna będzie mikro wyłącznik.. ? Czy może wystarczy go przeczyścić np. Kontakt spray..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam problem takie, że czasem mi lampka dział czasem nie.. Jest zapalony passek otwieram bagażnik świeci.. za chwilkę otwieram i nic, zgaszę passka i znów się pali po otwarciu bagażnika.. czy przyczyna będzie mikro wyłącznik.. ? Czy może wystarczy go przeczyścić np. Kontakt spray..

 

U mnie było podobnie wymieniłem tylko ten mikro włącznik i po problemie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to wersja trój przewodowa, to mikrostyk jest tzw. hebelkowy trój pozycyjny i o ile pamiętam na stałe zamontowany do zamka. Oficjalnie niewymienny i dostępny tylko z zamkiem (ryglem).

 

a moge zapytać do w jakiej kolejności włożyc kable do gniazdka zamka bo i tego u mnie nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności