Skocz do zawartości
  • 0
Marecki_86

Co to jest za element? szybkie pytanie?

Pytanie

Witam! Moze mi ktos powiedzec co to za element? leżał u mnie na silniku pod kolektorem ssącym, pewnie sie odpiął ale nie wiem skąd? Prosze o możliwie jak najszybsza odpowiedz. z gory dzieki!

fc0cc3af58eb2a87m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wygląda na przewód od rury ssącej od filtra powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jak dlamnie to jest przewod od odmy wychodzacy z pokrywy zaworow a mial w sobie troszke oleju ale ty masz benzynke ale mozesz sprawdzic

Edytowane przez rybka126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wygląda na przewód od rury ssącej od filtra powietrza
za maly waski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
jak dlamnie to jest przewod od odmy wychodzacy z pokrywy zaworow
Jak dla mnie też ;) Jest to rura odpowietrzająca pokrywę zaworów twojego AZM

 

ruraodpowietrzajca.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jak dla mnie też Jest to rura odpowietrzająca pokrywę zaworów twojego AZM

 

to napewno to kolego, bo wlasnie gdzies z tamtego miejsca to wyciagnalem, ale luzem leżało, czy moge bez tego jezdzic? bo dojsie jest ciezkie zeby to zalozyc a dzisiaj niedziela i nie chce za dlugo grzebac przy aucie.

 

ps. czy mozliwe ze mi olej z tamtąd wywałało? po odczepieniu sie tej rurki? bo mam tam troche schlapane?

 

dzieki za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
ps. czy mozliwe ze mi olej z tamtąd wywałało? po odczepieniu sie tej rurki? bo mam tam troche schlapane?

To nie jest mozliwe, tylko pewne, gdyż odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika. Jesli chodzi o jazdę, to lepiej z tym nie jeździć. Tak jak sam zauważyłeś: będzie napewno chlapało. Dobrze byłoby, gdybyś założył kawałek gumowego przewodu tu, gdzie odma wychodzi z silnika, a jego drugi koniec włożył do jakiejś butelki np. popularne na forum po coli:D. Odma wchodzi zapewne do dolotu. Dziurę w dolocie proponuje zatkac jakimś korkiem np. od wina. I tak powstaje nam oil catch tank w benzyniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
To nie jest mozliwe, tylko pewne, gdyż odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika. Jesli chodzi o jazdę, to lepiej z tym nie jeździć. Tak jak sam zauważyłeś: będzie napewno chlapało. Dobrze byłoby, gdybyś założył kawałek gumowego przewodu tu, gdzie odma wychodzi z silnika, a jego drugi koniec włożył do jakiejś butelki np. popularne na forum po coli. Odma wchodzi zapewne do dolotu. Dziurę w dolocie proponuje zatkac jakimś korkiem np. od wina. I tak powstaje nam oil catch tank w benzyniaku.

 

Sprytne :D chociaż nie wiem jak to działa w benzynie ale jak w 2.5 TDI to bym nie chciał bym zadzierać z odmą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzieki chlopaki za pomoc, wlasnie bylem w aucie i zamontowlem ten element, bylo troche kombinacji ale dalem rade;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności