Skocz do zawartości
kris22bln

samopoziomowanie ,poziomowanie xenonow passat 3bg

Rekomendowane odpowiedzi

Zgooglowałem takie o:

 

sport-koppelstangen passat fl.jpg

 

Mam 3 tygodnie na ogarnięcie tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa przeguby kulowe m6 ( od gazu w ursus c360) i kawałek pręta gwintowanego i dwa cięgna wyjdą cie max 30zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w Polszy przeguby od 60-tki z osłoną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę działać szybko, więc jak kolega polonez15 radził, przeguby kulowe są w drodze do mnie. Dzięki wszystkim za pomoc w ogarnięciu :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jest dziwny problem...

Może najpierw opiszę co nie działa. Nie da się zrobić kalibracji. Czyli wchodzimy w BS kanał 1 i wyrzuca error... to sprawdzam bloki pomiarowe wszystko ok. Czujniki prawidłowe wartości, zmieniają się jak bujam autem czyli jest ok. Błąd jest jeden ze lampy nue ustawione. Ale on sam gaśnie jak się zrobi kalibracje. Co to może być? Dodam że sterownik drugi podkładam i jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zrobiłem tak:

4b6a57b200c2c9ea3ea1dbc0ac7e9f90.jpg

 

Takie są wartości:

83c6da3e7861c73bd3e20d1afe5f2606.jpg

 

Błędów brak. Position learned. Nadal się nie poziomuje... nie słyszę pracy silników ale na output test idą w górę i dół, ale tylko raz. Później wyskakuje error i już testu nie zrobię. Jakieś pomysły Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzi pewnie sygnału z alternatora / włączonych świateł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zapakowałem auto na full, wczoraj kilka osób wsiadło i światła się obniżyły. Brakuje tylko selftestu ale i tak jest już dobrze. Przyczyny szukam w superhiperchromowanym włączniku świateł (szukałem pod halogeny), ładny jest, ale poszukam ori używki.

Kurcze, chociaż na wcześniejszych lampach działało bez problemu... w każdym bądź razie....nie rażę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzyj w sterowniku poziomu czy widzi włączone światła i silnik. Jak widzi to coś jest nie halo ze sterownikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzi światła - to pokazuje się w polu podczas adaptacji. Ma też koło 11,5V napięcia na wejściu. Ale jak włączony silnik podejrzeć? To że otrzymuje napięcie oznacza już że ma prąd po zapłonie? Dobrze myślę?

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to na odpalonym silniku zmienia się wartość przyspieszenia w którymś bloku ....Ale na foto wyżej widzę, że masz ok. Spróbuj przekodować moduł i później wrócić znowu.

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co kojarzę to na odpalonym silniku zmienia się wartość przyspieszenia w którymś bloku ....Ale na foto wyżej widzę, że masz ok. Spróbuj przekodować moduł i później wrócić znowu.

 

Niestety foto nie najlepszej jakości...

Mówisz o kodowaniu w module komfortu czy pisząc moduł myślisz o sterowniku? :o

Chyba narazie spróbuję podmienić sterownik na inny, jeśli znajdę jakiś.

 

edit: znalazlem temat - http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-128950.html

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma komfort do poziomu eeee?:P Moduł poziomowania, inaczej sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Się nieźle zakręciłem wczoraj :) ale nie ma co usuwać z posta.

Dam znać co się dzieje później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam passata B5 FL 2004r

 

Problem polega na nie poziomowaniu się bixenonów przy starcie silnika, xenony świecą tak jak chcą tzn. lewy swieci maksymalnie do dołu i w lewo a prawy również maksymalnie do dołu. Przez to jazda w nocy jest nie możliwa, kompletnie nic nie widać. Dodam, że prawa lampa jest zżółknięta od środka a jakakolwiek regulacja obu lamp kończy się zerowym rezultatem. Pozostaje kupić prawy bixenon? Czy da radę jeszcze ustawić je poprzez vaga, lub, chociażby na stacji kontroli pojazdów? Prosiłbym o pomoc, koszt prawej lampy oscyluje między 400-700zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy, napraw usterkę, wypoleruj reflektory i po temacie. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was, jeżeli chodzi o samo poziomowanie działa u mnie jak nalezy(a przynajmniej działało), mianowicie rozwaliła mi się kostka która idzie do czujnika z tyłu i nie da jej się już odratować bo ktoś przede mną już ją reanimował. Przeszukałem sporo internetu ale nigdzie nie znalazłem jej kodu bo chciałbym sobie Ją zamówić kupić konektory i zarobić tak jak należy ale nie mogę znaleźć jej kodu. Może ktoś z Was go zna albo da radę u Siebie odczytać bo u mnie z niej niewiele zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne. Znalazłem jej kod na Google może się komuś przyda 7M0973119 na Allegro niestety jednak według niego nie wyszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności