Skocz do zawartości
killerek

Montaz halogenów passat b3

Rekomendowane odpowiedzi

lebow u mnie nigdy na wyłączonym zapłonie nie mogłem włączać postojówek po jednej stronie auta. Nie wiem czy w tym roczniku tak jest czy od początku miałem coś pogmerane w instalacji.

Moze to i wina rocznika auta,nie wiem, u mnie działa ,kluczyk w dłoni kierunek na lewo i świeci lewa strona postojówek....

Jak nie masz przekaźników jeszcze założonych na światła to proponuje to zrobić,zwiększa to żywotność przełączników TO poczytaj ,wybierz najlepsze dla Ciebie rozwiązanie ,jest tam klka metod opisanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, halogeny świecą już przy włączonych pozycyjnych (bez mijania) jeżeli ktoś dokłada halogeny do przodu to musi również wymienić włącznik, który ma dwie pozycje, jak pstrykniesz raz zapalają się halogeny z przodu, drugi raz zaświeca się z tyłu.

 

LEBOW u mnie jest tak samo jak u Ciebie

Edytowane przez mar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, halogeny świecą już przy włączonych pozycyjnych (bez mijania) jeżeli ktoś dokłada halogeny do przodu to musi również wymienić włącznik, który ma dwie pozycje

 

No może i tak być, ale nie musi.

Ja z kolei nie słyszałem o jednopozycyjnym włączniku przeciwmgielnych do B3.

U mnie był dwupozycyjny (i tylko takie zawsze w łapach miałem), halogenów brak, ale kable wyprowadzone były, jednak wątpię żeby kiedyś były w nim halogeny bo to absolutny golas był.

Poza tym halogeny zapalę tylko przy włączonych światłach mijania i nie inaczej, chociaż kumpel w B4 zapala już na pozycyjnych - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zapalam już przy pozycjach, halogeny mam fabrycznie, wymieniałem tylko na nowe (w starych wypaliły się odbłyśniki) co do przełączników wydawało mi się.....no ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow - temat o przekaźnikach już obcykałem wcześniej :)

 

Przeczytałem chyba wszystkie tematy o podłączeniu halców i wiem, że instalacja jest już pociągnięta od przełącznika dwustopniowego w moim aucie. Muszę tylko podłączyć halce i wcisnąć przekaźnik w miejsce nr 10.

 

Wydaje mi się, że wszystko zrobiłem tak jak być powinno, ale jednak halce się nie zapalają :(

W miejscu gdzie powinien być przekaźnik mam wtyczkę z popielato-białym kablem, wie ktoś czy wystarczy zamiast niej podłączyć przekaźnik czy muszę gdzieś ten kabelek jeszcze podłączyć ???

 

EDIT

 

Dzisiaj naprawiłem główny przełącznik świateł - mijania i długie wróciły.

Przetrzepałem całą instalację pod kątem halogenów i wszystkie kable są na swoim miejscu.

Jedynie pin R/1 mam wolny. Ale na schemacie od przednich i tak nie występuje.

 

Przednie halce mi nadal nie świecą :(

Jak zrobiłem zwarcie na początku na halcu i przepaliłą się żarówka w nim mogło się coś jeszcze przepalić ? Bezpieczniki i wsio jest ok.

Przełożyłem tylko przekaźnik pod halogeny od klaksonu, bo wg. instalacji to takie same przekaźniki, no chyba, że się mylę i musi być jakiś inny.

 

Ludzie HELP !, bo już mnie krew zalewa :/

Macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez yoshi2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś pomysły ?

Włącznik przeciwmgielnych mógł się przysmażyć,mi czasem sie zawiesi na halogenach to go "pyknę " palcem i świecą, a tylne działaja bez problemu, co do przekżników to sprawdź na wtykach czy maja takie same oznaczenia te np.87 ,30 itd. bo mogą sie różnić, sprawdż na włączniku czy jak załączysz halogeny to pojawia sie na którymś kabelku napiecie, jak i czy w ogóle dochodzi napięcie do włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko. mam passata b3 ale on nei maił halogenów. zmieniłem zderzak który ma halogeny w przełaczniku sa wszystkie kable sa ale w komorze silnika niegdzie nie ma kostki na halogeny może ktoś mi pomóc gdzie moga sie znajdowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich kostek. musisz dołożyć/dorobić instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli od włacznika ida kable do bezpieczników i od nich musze ciagnąc kabel na halogeny tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz kable w kostce przy przełączniku?? ile i jakie kolory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kabli. żółto-szary biało-żółty szaro-biały cieniutki brązowo-biały i szary tez jest cieńszy na schemacie widziałem że chyba szaro-żółty idzie na przednie ale gdzie znajde ten kabelek który idzie od łacznika dalej

Edytowane przez bartek8797

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 kabli. żółto-szary biało-żółty szaro-biały cieniutki brązowo-biały i szary tez jest cieńszy na schemacie widziałem że chyba szaro-żółty idzie na przednie ale gdzie znajde ten kabelek który idzie od łacznika dalej

Gdybyś jeszcze wstawił znaki interpunkcyjne i duże litery to by było lepiej ;)

Szaro żółty to zasilanie przełącznika. A na przednie światła idzie biało żółty. I ten przewód idzie do skrzynki bezpieczników na pin P1 i wychodzi z niej pinem A2/8 (ale zmienia kolor na żółto szary) i idzie do halogenów zmieniając kolor na końcu biało żółty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w komorze silnika nigdzie nie ma kabelka lub wolnej kostki chyba ze gdzieś jest ukryta.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w komorze silnika nigdzie nie ma kabelka lub wolnej kostki chyba ze gdzieś jest ukryta.?

sprawdź czy ze skrzynki bezpieczników wychodzi kabel z pinu a2/8 bo przeważnie było tak że skoro auto nie było wyposażone w halo to nie miało puszczonej wiązki w komorze silnika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no znalazłem, jest puste miejsce. jutro wstawie kabel do komory silnika tylko skąd taki styk skołować do kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kostki ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a faktycznie, jutro bede kombinował i dam znać jak poszło dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, chcę dołożyc halogeny tyle że nie ori nie mam wiązki a halogeny dostałem i tak kable mam z opisu wynika, że biało żółty idzie do skrzynki ale ze skrzynki juz mi nic nie wychodzi (bo nie maiłem ori halogenów), czy moge wpiąć się w ten pin A2 8 i będzie świeciło bez dodatkowego przekaźnika bo tak owy mam w zestawie z halogenami jak, kabel i przełącznik hebelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge wpiąć się w ten pin A2 8

nawet musisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet musisz

 

A przekaźnik nie trzeba już nic poza ty rozumiem że ten A@ 8 to plus czyli dwa kabelki łącze w jeden pin i wpinam w skrzynke a masę do karoserii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności