Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Wycieraczki szyby przedniej

Rekomendowane odpowiedzi

Komplet piór wycieraczek (2 szt) Aero Twin w serwisie VW kosztuje 125,80 zł (nr ref. 3B0 998 002A) Pozdrawiam.Jerzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki...prawie nowe wycieraczki przednie Bosch piszcza przy schodzeniu...tzn jak pada deszcz to z poczatku cicho chodza a po chwili zaczynaja piszczec....jak psikne plynem na szyby to przestawaja na chwile i potem znowu piszcza...powiedzcie czym mam odtluscic szybe badz wycieraczki zeby gumy nie uszkodzic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolegi wyżej.... mam podobny problem z tym że u mnie skaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam podobny problem z tym że u mnie skaczą.
Skakac moze porzez za duzy luz na laczeniu wycieraczki z ramieniem. Mozna podgiac lekko blaszke, zabezpieczajaca zalozona wycieraczke przed jej zsunieciem.

 

Mi, pomoglo, ale wycieraczka po krotkim czasie zaczela skakac i pierdziec po przeciwnej stronie. Może po prostu czas na nią ;)

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam taki problem, że moje przednie wycieraczki jakby traciły moc. Zatrzymują się w połowie, a żeby wróciły do pozycji 0, muszę przytrzymać dźwignię dłużej, tak jakby podtrzymać je na chodzie. Co tu może być nie tak? Od czego zacząć sprawdzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki.

Problem rozwiązany. Przyczyną był zapieczony jeden ze sworzni w mechanizmie wycieraczek. Rozmontowany, przeczyszczony, wyszlifowany drobnym papierem ściernym - sprawny. Wszystko gra jak w nowym. Silnik trochę podrdzewiał ale został ładnie zabezpieczony silikonem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna oddac na gwarncje badz reklamacje wycieraczki plaskie Bosch AeroTwim??? wycieraczki kupilem w styczniu w tym roku...zalozylem je do auta w marcu...nawet w zimie nie pracowaly...a teraz masakra piszcza i zaczely skakac przy schodzeniu....dodam ze jak zaloze stare to jest wszystko ok...Mozna je reklamowac??? Jeszcze takich slabych wycieraczek nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamować można zawsze i wszystko, ale po takim czasie to wątpię, że coś uzyskasz. Poza tym wycieraczki to materiał eksploatacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok..ale jak producent daje gwarancji 12 miesiecy to po cos ja chyba daje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do goscia co kupowalem wycieraczki...Oddaje na reklamacje . Raczej bede mial uznana reklamacje a to dlatego ze ten pan sprzedawca mowi ze caly czas bierze od polskiego dystrybutora i twierdzi ze malo jest na nie reklamacji,prawie wcale. Dlatego powinni mu ja uznac.. A moze trzeba czesciej reklamowac te wycieraczki Bosch?? Moze cos by w tej sprawie sie zmienilo , polepszylo?? A tak jak faktycznie nikt nie zglasza reklamaci bo mysli ,ze po pol roku nie uznaja... A Bosch zaczal robic kiche i tyle...Zalozylem starego bosch 4 letniego,na szczescie zostawilem sobie je..i tu mila niespodzianka,mimo ze robia juz kreski to chodzi cichutko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam nowego VW CC i od samego początku mam problem z wycieraczką od strony kierowcy. Wracając na dół zostawia smugę w kształcie półkola na wysokości mocowania pióra do ramienia(szerokość smugi 5-10cm). Dodam, że w ASO już dwukrotnie na gwarancji zajmowali się tematem. Zmieniane były pióra dwa razy, nowy płyn od ASO i odtłuszczanie szyby. Po założeniu nowych piórek zawsze przez około 5 dni było lepiej, ale temat ciągle wraca. Poradźcie proszę co może być przyczyną...

20151119_171229.jpg

20151119_171233.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniane były pióra dwa razy, nowy płyn od ASO i odtłuszczanie szyby.
A ramie wycieraczki? Moze sprezyna wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyjrzał się, gdzie stoi auto. Może coś na tą szybę kapie. Z drzewa na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że mi skaczą wycieraczki i niestety skaczą dalej:dupablada

Trzpienie na które zakłada sie ramiona mają luz, na trzpieniach wydaje sie minimalny ale na końcach wycieraczek to juz ok 1-1,5cm wychylenia.

Podejrzewam zmeczony już zyciem mechanizm wycieraczek, jeszcze co prawda do niego nie zagladałem ale czy wymiana na taki zamiennik z alle.. za 40-60 zł załatwi sprawe?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=mechanizm%20wycieraczek%20passat%20b5&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-aut-1-3-1202

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest nowe z salonu, więc nie zakładam zmęczenia czegokolwiek. Druga sprawa, to auto jest garażowane i pada na niego tylko deszcz w trakcie jazdy. Mi to wygląda tak jakby w miejscu mocowania te pióra nie dociskały dobrze na szybę(zgarniają wodę z grubsza, ale nie tak do sucha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności