Skocz do zawartości
Gość VW misio

Temperatura oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW misio

witam.mój komputer pokazuje mi temperaturę oleju,i w sumie nie wiem jaka ona ma być jak jade spokojnie to jest ok 90 c,a jak dam w palnik to ok 105 c,czy ktoś wie jakie są normy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny silnik, ale... mi olej przy normalnej jeździe trzyma ~90, przy deptaniu podskakuje max do 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skoczyl kiedys do 144 st.C ,ale to byl koniec uszczelki pod gwowica teraz trzyma max 115 na bucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem powinienies gwintowac tak do 115 stopni to bezpieczna temperaturka dla seryjnego tłoka , powyzej zaczyna pływać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam może pytanie laika, ale jak sprawdzacie temperaturę oleju? Komputerem pokladowym ale w jakich opcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadam może pytanie laika, ale jak sprawdzacie temperaturę oleju? Komputerem pokladowym ale w jakich opcjach?

W tych samych co średnie spalanie, chwilowe, dystans przejechany, czas jazdy itp. Jedną z kolejnych pozycji jest temp oleju. Jest również możliwość wyłączenia tego wskaźnika w opcjach komputera, więc jeśli ktos tego nie ma to warto zerknąć czy nie jest odptaszkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych samych co średnie spalanie, chwilowe, dystans przejechany, czas jazdy itp. Jedną z kolejnych pozycji jest temp oleju. Jest również możliwość wyłączenia tego wskaźnika w opcjach komputera, więc jeśli ktos tego nie ma to warto zerknąć czy nie jest odptaszkowane.

 

U mnie tej opcji nie ma.

Ważna jest także minimalna temperatura oleju przy której zaczniemy ostrzejsze butowanie. Wynosi ona ok. 60-70stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie tej opcji nie ma.

 

Jest ona odstepna dopiero od bj 2009 :) Ja mam taki wskaźnik. Jest mozliwosc domontowania takiego czujnika, nawet w ktoryms temacie o tym rozmawialismy.

U mnie zaczyna on pokazywac temperature od 51 stopni.

To co najwiecej mialem to 111 w niemczech, przy dluzszej jezdzie 190-210.

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura lekko powyżej 100st.C nie jest niczym złym a dodatkowo umożliwia odparowanie wody z układu.

 

Tak z ciekawości: ile ma u ciebie temp. oleju, gdy wskazówka płynu dochodzi już do 90 stC po rozgrzaniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej olejowi nie rowny - przy temperaturze ponad 110 jeden moze smarowac drugi moze nie istniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówimy o olejach do B6 a więc nie o mineralnych marki Selektol.

100-110 stC nie jest niebezpieczna. Gorzej, jak ktoś daje w palnik przy nierozgrzanym.

W czasie normalnej jazdy temp oleju stabilizuje się w zakresie 80-95stC w zależności od temoeratury zewnętrznej i stylu jazdy - miasto - będzie trochę mniej, a autostrada przy 130km/h - ciut więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mowa o Catrolu Egde 5w40.

 

Co do temp oleju u mnie w takim razie sa anomalie. Wjezdzajac do Warszawy i po niej jezdzac wiadomo korki - temp skacze do okolo 90st. Trasa na tempomacie 130-140 teperatura to okolo 65st. Wiadomo ped powietrza robi swoje. Dane z czujnika dodatkowego autogauge - czujnik wkrecony w podstawe filtra oleju. Mowa oczywiscie o pogodzie jaka mamy teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

mi tam raczej trzyma się w granicy 90 stopni olej Long Life Castrol 5w30 jakby to miało jakieś znaczenie ,ale wątpię ,

raczej na trasie i poza nawet jadąc po 180 autostradą jest na tej granicy czyli w b6 na środku wskaźnika ,mam diesla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak w temacie.

Czy istnieje możliwość aby wskazania temperatury oleju na wyświetlaczu zaczynały się nie od +50st tylko od dużo niższej????

Edytowane przez Passiak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Jak w temacie.

Czy istnieje możliwość aby wskazania temperatury oleju na wyświetlaczu zaczynały się nie od +50st tylko od dużo niższej????

 

Normalnie nie,może po wymianie czujnika na inny da radę - zostaje jeszcze pytanie co do ,,wsadu'' licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie czy temat był już rozkminiony !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś podpowie czy temat był już rozkminiony !!!

 

a po co ci to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby np. mając olej 45st C dać mu w palnik:evil: (wskazanie temp cieczy 85-90st wtedy dopiero olej osiąga 50-kę, a wcześniej widać niestety tylko kreski)

Edytowane przez Passiak69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

słuchajcie czy jest szansa na wyświetlenie w B6 - produkcja 2008r. temperatury oleju ? Wiem, że normalnie powinienem mieć "biały" licznik ale go nie mam. Jeśli nie na FIS to może w jakiś inny sposób zaczytać informacje z czujnika który oczywiście istnieje.

Może są jakieś adaptery do złacza diagnostycznego które przez bluetooth wyświetlą mi na np. androidzie info o temperaturze...

Jakieś pomysły ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS ci pokaże temperaturę oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności