Skocz do zawartości
dino1984

[B3] Ściąga w prawo - zbieżność ustawiona

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ten drugi jest dobry to się go nie rusza

 

u mnie był jeden do wymiany i zostal tylko on wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prawa opona miała mniejszy o 1 mm bieżnik niż lewa i już ciągnęło :) sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie z oponami jest tak że jeśli oponki są męczone przy uszkodzonym(wybitym) zawieszeniu to później po naprawie i ustawieniu samochód dalej ściąga choć opony wyglądają niejednokrotnie bardzo dobrze i nic po nich nie widać.

Najlepiej sprawdzić przez przerzucenie kół prawo na lewo lub przód na tył. - sam w to kiedyś nie wierzyłem

obstawiam że winne są opony

 

a co do zbieżności....

A jeśli chodzi o zawieszenie to czasem auto nie jedzie prosto jak kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy zbyt się przestawi (odpowiada za centrowanie układu kierowniczego).

W passacie ten kąt oficjalnie jest nie regulowany ale można przestawić trochę wózek i to pomaga choć diagności raczej nie chcą tego robić.

może się też zdarzyć że któreś koło przestawi się w tył np przez skrzywiony wahacz lub inaczej przykręcony sworzeń (przy składaniu da się go przestawic w kierunku przód-tył o jakiś nie cały 1 cm - niby nie dużo ale przy pomiarze kątów widać róznicę i później na drodze też) choć takie przestawienie powinno objawić sie raczej przestawieniem kierownicy (przy jeździe na wprost) o pewien kąt w porównianiu do ustawienia kierownicy na wprost przy pomiarze na urządzeniu ale to zależy od sprzętu pomiarowego.

Edytowane przez 1robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się, na diagnostyce stwierdzili, że wszystko mam ok w zawieszeniu, opony zakładałem na próbę 2 komplety wyważone, geometria kompletna zrobiona była. I od dwóch dni znosi mnie w lewo, a jak trzymam kierownice to sobie chodzi, tak troszkę w lewo, troszkę w prawo, im szybciej jadę tym bardziej. Tak jakby ktoś nią "od spodu" kręcił po parę cm w jedną i drugą stronę.

Mam do wymiany pompę od wspm. czy to może być powód czy też ścigać z siekierą gościa od zawiechy, bo mi zdeczka nerwy puszczają:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kierownica lata, to masz luzy w zawieszeniu lub wyrąbane amortyzatory... Jak miałem wyrąbane tuleje tylnej belki to też auto myszkowało po jezdni, trzeba było cały czas kontrolować kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz opony i felgi najpierw mówie Ci ja szukałem dziur juz wszedzie gdzie mozliwe i okazało sie potem ze opona kierunkowa oczywiscie ma taki smieszny bombel od wewnatrz po wymianie na nowe prosciutko jechał elegancko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci kierownica chodzi na boki w częstotliwości proporcjonalnej do prędkości - czyli tym szybciej im szybciej jedziesz (najczęściej dzieje się to do pewnej prędkości) to wina jest po stronie kół (felga lub opona) - tak jak koledzy piszą.

chyba że masz coś pokrzywionego głębiej czyli z jakiegoś powodu któreś koło siedzi krzywo na piaście czy coś albo piasta, bęben luźne choć od luzów raczej by telepotało i luzy byłyby do wyłapania na szarpaku (chyba że byłeś na słabym szarpaku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wygląda w ten sposób:

samochód ucieka na lewo. Opony wyważone, wymienione z przodu amortyzatory i poduszki.

Zbieżność i geometria nie była u mnie ustawiana (samochód mam od lutego).

Do regeneracji jest maglownica, widoczny jest luz. Do wymiany z tyłu amortyzatory, oraz luz jest na tylnej belce.

Mam też drugi poważny dosyć problem.. Mianowicie, powyżej +/- 100km/h auto "lata" po całej jezdni. Zachowuje się bardzo niepewnie, rzuca dupą. Nie wiem czy jest to wina maglownicy, luzów na belce czy amortyzatorów z tyłu. Może wszystko na raz?

 

Pozdrawiam, Piotrek.

 

edit: Mam passka b3 2.0 (2E)

Edytowane przez towal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wszystko na raz?

Bingo :) Powymieniaj to co napisałeś i pojedź na porządną geometrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez geometrii po jakiejś naprawie zawieszenia auto praktycznie nie ma prawa jechać prosto.

po wymianie przednich amortyzatorów masz źle ustawione kąty przednich kół więc ci ściaga

z drugiej strony przyspieszysz z naprawą jak ci na dodatek zetnie opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek ściąga w prawo.Miał wymienianą maglownice.Kąty zbieżnosć ok.Opon nie ścina.Co mnie zaciekawiło że gdy mam ustawione koła i kierownice na wprost kręcąc w lewo do oporu kierownica obróci się o 1,75 obrotu a w prawą tylko 1,5 obrotu.Może kierownica jest nie właśćiwie przykręcona a diagnosta ustawiał zbieżnosc zaczynająć od wyprostowania kierownicy.Czy to może być przyczyna sciągania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój pasek ściąga w prawo.Miał wymienianą maglownice.Kąty zbieżnosć ok.Opon nie ścina.Co mnie zaciekawiło że gdy mam ustawione koła i kierownice na wprost kręcąc w lewo do oporu kierownica obróci się o 1,75 obrotu a w prawą tylko 1,5 obrotu.Może kierownica jest nie właśćiwie przykręcona a diagnosta ustawiał zbieżnosc zaczynająć od wyprostowania kierownicy.Czy to może być przyczyna sciągania?
całkiem możliwe ze ustawiając geometrie diagnosta nie ustawił prosto kół całą operacje byś musiał teraz powtórzyć z ustawieniem geometrii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój pasek ściąga w prawo.

był bity??

.Może kierownica jest nie właśćiwie przykręcona a diagnosta ustawiał zbieżnosc zaczynająć od wyprostowania kierownicy.

kopnąłbym takiego diagnostę w.. tyłek..

Czy to może być przyczyna sciągania?

jeszcze opcja taka czy go hamulce w jednym kole nie trzymają, albo łożysko ale to już mniej prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie był bity.Łożyska hamulce itp.wszystko sprawne.Przed wymianą maglownicy prowadził się bardzo dobrze nawet przy dużych prędkościach.Jutro spróbuje pokręcić drążkami żeby mieć tyle samo obrotu na kierownicy w lewo i w prawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro spróbuje pokręcić drążkami żeby mieć tyle samo obrotu na kierownicy w lewo i w prawo

no to powodzenia... :P

lepiej jedź do jakiegoś dobrego warsztatu. niech to zrobią raz a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewego drążka w ogole nie powinno się ruszać, od kontry do gałki powinno być 395mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lewego drążka w ogole nie powinno się ruszać, od kontry do gałki powinno być 395mm

do tego powoli zmierzałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aladdin

Przyczyną ściągania auta może być zgrzanie hamulca, przejedź się trochę dotknij tarczy i sprawdź czy ta z prawej strony nie jest bardziej gorąca od tej z lewej, jeżeli tak trzeba rozebrać przesmarować i będzie śmigać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie mam problem z zawieszeniem po wymianie drazków przy maglu zaczelo sciagacć mi auto w prawo i sama kierownica potrafi skrecac jakies 1/4 obrotu w prawo .Drażki byly padniete ale stuki w nieznacznym stopniu zmalaly .Przegladnolem cala zawieche wyglada ze magiel jest juz na wykonczeniu .Mam pytanie czy magiel z paska 2001 2.0 podejdzie do mojego 1.8 z 99 bo kupilem dzis uzywke ale nie wiem czy sie nie pospieszylem, brak czasu zeby wyciagnac i sie okazalo ze nie podchodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sam sobie odp

sie okazalo ze nie podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności