Skocz do zawartości
Gość Gienio

Problem ze wskaznikiem paliwa (B4)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gienio

Witojcie towarzysze :)

 

Od kilku dni wskaznik od paliwa wyprawia mi dziwne rzeczy, mianowicie spada ponizej poziomu paliwa, czasem na zero, a czasem jest normalnie.

 

Gdzies jest zapewne przebicie na jakims kabelku tylko... gdzie go szukac? mial juz ktos taki problem? bo... napewno to nie plywak, ani nic w baku bo licznik jest elektroniczny i nie wiem... moze cos z licznikiem?

 

Denerwuje mnie to, bo przez 2 dni jest dobrze a potem wariuje przez chwile i znowu dobrze. No cuda niewidy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ten temat oraz FAQ w tym zakresie? :idiota:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje nieco gdyż zastanawia mnie jeden fakt. Co jest przyczyną tak powolnego działania wskaźników paliwa i temperatury, bo zanim się uniosą oba to minie około 1 min, mam passka B4 TDI 95 rok miałem poprzedniego B3 i to samo było, słyszałem opinie żę tak mają. No ok spoko ale ostatnio miałem okazje jechać T4 TD z 95 roku również i tam wskazówki działają błyskawicznie. O co chodzi ? Wie ktoś co jest przyczyną ? Raz jechałem passkiem B4 z 96 roku i też działały błyskawicznie. Od czego to może zależeć ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz jechałem passkiem B4 z 96 roku i też działały błyskawicznie. Od czego to może zależeć ?

W 96 montowali nowsze liczniki, na silnikach krokowych. Starsze wskaźniki temp i paliwa działają na zasadzie bimetalu i drutu grzejnego, zanim to się rozgrzeje to nic nie wskazuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) , tzn że np. mogę powymieniać części z tych liczników i będzie mi to w końcu normalnie działać ? Jest to zamienne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienne to nie jest choć ręki nie dam sobie uciąć ale licznik możesz cały zmienić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn że np. mogę powymieniać części z tych liczników i będzie mi to w końcu normalnie działać ?

Nie, nie da się zamienić samego wskaźnika. Możesz za to zamienić cały licznik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info panowie ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności