Rotor Zgłoś #1 Napisano 4 Lutego 2010 (edytowane) Mój pasacik odpalał ostatnio nawet przy -20stC ale przy silnych mrozach pojawił się taki efekt: kręci kilka sekund w tym czasie silnik się odezwie raz lub dwa i w końcu załapuje ale któryś cylinder chyba nie pali od razu tylko po kolejnych kilku sekundach zwłaszcza jeśli mu lekko pomogę pedałem gazu wprowadzając na chwilę na 1500obr. Potem już śmiga odpala itd bez problemu aż znowu postoi przez noc lub mroźny dzień. Przy tym rozruchu w niższych temp puszcza przez chwilę siwy dym śmierdzący jak wyziewy ze starego Ikarusa. Im zimniej tym gorzej ale obecnie nawet przy -2 nie jest całkiem dobrze. Podjechałem do serwisu Seata oczywiście na ciepłym silniku. -Świece sprawdzone żaróweczką -OK -logi VAGiem -żadnych błędów -kąt wtrysku OK -dawki korekcyjne w zakresie +/-0,5 -raz na chwilę przy przegazówce ciśnienie doładowania wyskoczyło na ponad 3 bary i z rury poszedł czarny dym ale tylko raz i nie udało się tego powtórzyć. Może przycięły się trochę kierownice turbiny bo przy mrozie jeździłem spokojnie. Poza tym nic nie znaleźli. Akumulator jest jakiś o nieznanej historii ale jak mówię przy -20 jeszcze kręcił czyli nie jest najgorzej. Może kręci za wolno i nie ma odpowiedniego kopa? Co może być przyczyną? Koleżanka z pracy podpowiada że może przewody od świec - kto wie, może ma rację. PS. Olej ,filtry oleju, paliwa, powietrza wymienione jesienią, dwie świece wymienione na początku zimy, dwie wiosną 2009, wszystkie identyczne Beru z tego samego sklepu. Edytowane 4 Lutego 2010 przez Rotor Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
77Marek Zgłoś #2 Napisano 4 Lutego 2010 Może masz filtr zapchany albo wodę w układzie. Odkręć dolny korek w filtrze ropy i zobacz czy leci woda. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rotor Zgłoś #3 Napisano 4 Lutego 2010 Filtr paliwa zmieniany w listopadzie, nie żaden Filtron tylko Mann. Przejechane jakieś 4 tyś km. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
77Marek Zgłoś #4 Napisano 4 Lutego 2010 Jeśli samochód był podłączony w ASO pod komputer to diagnostyka całego układu elektrycznego wykaże brak napięcia na przewodach zasilających świece żarowe. Jakiej jakości paliwem tankowałeś samochód? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rotor Zgłoś #5 Napisano 4 Lutego 2010 Paliwo tylko i wyłączenie Shell. Dolewałem depresator w stosownych ilościach a ostatnio zamiast tego specyfiku wlałem na prawie pełny bak 3 litry benzynki. Może niepotrzebnie. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jarkow Zgłoś #6 Napisano 4 Lutego 2010 Pisałeś że sprawdzali świece żaróweczką... Czy od każdej świecy odkręcali przewód i sprawdzali oporność każdej z osobna? Bo żaróweczką to się sprawdza czy prąd dochodzi do świec, ale nie świece, szczególnie w serwisie. A VAG nie wykaże uszkodzenia świecy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tony_w Zgłoś #7 Napisano 4 Lutego 2010 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18254 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2153 Nowy nie jesteś a regulamin masz w ..... nosie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Robcyk Zgłoś #8 Napisano 4 Lutego 2010 a ostatnio zamiast tego specyfiku wlałem na prawie pełny bak 3 litry benzynki. Może niepotrzebnie. Moim zdaniem sam odpowiedziałeś sobie na pytanie problem z rozruchem To nie jest jakiś stary mercedes do którego można nawet się odlać i pojedzie ale benzyne do diesla lać jeszcze do auta na pompowtryskach benzyna po zmieszaniu z ropą tworzy mieszanke w której wystepuje spalanie stukowe które może zniszczyć silnik . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
mielke Zgłoś #9 Napisano 4 Lutego 2010 Moim zdaniem sam odpowiedziałeś sobie na pytanie problem z rozruchem To nie jest jakiś stary mercedes do którego można nawet się odlać i pojedzie ale benzyne do diesla lać jeszcze do auta na pompowtryskach benzyna po zmieszaniu z ropą tworzy mieszanke w której wystepuje spalanie stukowe które może zniszczyć silnik . czyli wg ciebie co spuścić ON z PB przepłukać układa wymienić filtr zalać zwykła ON i odpowietrzyć ? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Robcyk Zgłoś #10 Napisano 4 Lutego 2010 czyli wg ciebie co spuścić ON z PB przepłukać układa wymienić filtr zalać zwykła ON i odpowietrzyć ? Tak było by to najpewniejsze rozwiązanie ale nieukrywam że skomplikowane filtr jesli był wymieniany niedawno zostawiłbym ale wylałbym z niego resztke ON z PB i zalał normalna pewna ropą ale bak opróżnił z tej mieszanki benzyny . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
77Marek Zgłoś #11 Napisano 4 Lutego 2010 Ja bym wymienił też i filtr. Silniki z PD są bardzo czułe na jakość paliwa więc mogłeś sobie tylko zaszkodzić. Staraj się jeździć na pełnym zbiorniku paliwa. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
souler Zgłoś #12 Napisano 4 Lutego 2010 daj spokoj ze spuszczaniem paliwa i plukaniem. nic mu nie bedzie od tej benzyny. swiece zmierzyc opornosc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kuba_1 Zgłoś #13 Napisano 4 Lutego 2010 swiece zmierzyc opornosc Wykręcić świece, podłączyć do akumulatora i sprawdzić czy grzeją oraz gdzie (może się zdażyć, że świece grzeją nie na końcu a w środku i paliwo leci nie tam gdzie jest najcieplej), w moim przypadku pomiar oporności nic nie wykazał - a trzy świece były padnięte, teraz pali na dotyk. Wykręcenie świec to chwilia (przynajmniej w AVB). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinHela Zgłoś #14 Napisano 4 Lutego 2010 jak już trochę wyjeździłeś tej mieszanki ropy i benzyny to weź jedź na stację i zalej go znowu do pełna ropą. Wtedy stężenie benzyny będzie jeszcze mniejsze. Powinno się poprawić. I weź go przepal dobrze na rozgrzanym silniku. Kilka razy do końca gaz potem dolewka ropy na stacji i powinno być git spuszczanie paliwa i płukanie to można sobie fundować jak się wlało pół baku Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kornat Zgłoś #15 Napisano 4 Lutego 2010 Ja mam dokładnie takie same objawy, a benzyny nie dolewałem nie byłem jeszcze sprawdzić świec i nie podłączałem się pod vaga. Wkrótce jednak to zrobię i zerknę co pokaże. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość maslog Zgłoś #16 Napisano 4 Lutego 2010 Moim zdaniem sam odpowiedziałeś sobie na pytanie problem z rozruchem To nie jest jakiś stary mercedes do którego można nawet się odlać i pojedzie ale benzyne do diesla lać jeszcze do auta na pompowtryskach nie przesadzaj, pompowtryski są delikatne ale zniosą to dzielnie. A z benzyną, chodzi raczej ze jest sucha (smarowanie) a nie o spalanie stukowe Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Rotor Zgłoś #17 Napisano 5 Lutego 2010 Tony_W ! Regulamin mam w poszanowaniu i zawsze korzystam z wyszukiwarki ale wątków o rozruchu diesla zwłaszcza w tym sezonie jest tyle że w każdym po 500 osób usiłuje opisać swoje zmagania i te tematy do których się dokopałem nie całkiem pasowały do mojego pytania. Pierwszy wątek, który podałeś ma chyba ze 12 stron albo więcej i już na pierwszej stronie ze cztery różne osoby pytają podając różne objawy. Akurat tego tematu nie znalazłem, ten drugi widziałem i czytałem. W moim przypadku dziwne jest to że byłem prawie pewien, że przyczyną są świece, umówiłem się konkretnie na ich wymianę a tu zdziwko. Sam chętnie bym poeksperymentował, powykręcał itd ale w moim AVF nie jestem w stanie sam dobrać się do świec 3 i 4 licząc od zderzaka. W serwisie z kolei nie mam śmiałości uczyć fachowca jak się powinno wykonać sprawdzenie, bo nie jestem sam fachowcem a jedynie... czytelnikiem forum. Poza tym pod chmurką przy tej pogodzie to wiadomo. Sam sobie zmieniałem żarówki w podświetleniu licznika itp. o ile było ciepło i widno. Na razie po zatankowaniu 40 l świeżego ON plus trochę ulepszacza marki Skydd Black Arrow nie było szarpania i dymienia ale rozruch był taki, że zakręciłem oczywiście tylko raz ale silnik nie załapał od razu tylko ze dwa razy zamruczał i w sumie po około 3 sek. zaskoczył. Mam jechać do serwisu i uprzeć się żeby sprawdzili świece jakimś innym sposobem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach