Skocz do zawartości
adam75pl

ANDROID - telefony i aplikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś aplikacji firmy Generali Auto? Można po graficznym kodzie z dowodu rejestracyjnego sprawdzić czy były wypłacane na auto odszkodowania. Fajny bajer. Jeszcze nie testowałem czy działa bo aktualnie nie mam przy sobie dowodu :-)

testowałem, 2 z 3 napraw wyświetla , może być przydatne przy kupnie samochodu

Nieźle się zdziwi nie jeden handlarz jak ktoś telefonem zeskanuje dowód i się dowie o wybrykach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tej metody roota, ona jednak nabija licznik, co nie jest problemem, ale mówię jak jest. Dziś pokazał mi się status zmodyfikowany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jak zrobisz root bedziesz mial status zmodyfikowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki rot zrobisz ja mam galaxy ace 2 i rot na moj telefon nie zwieksza licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bezpośrednio po zrobieniu roota nie miałem zmienionego statusu. Dopiero później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 miesięcy co jakiś czas zmieniam soft i robie rota tobilem go coanajmniej 10 razy i ani razu nie nabiło mi licznika, przestudiuj polskie forum android to kopalnia wiedzy wszystkiego sie tam dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza nabity licznik. Umiem sobie z nim poradzić jeśli trzeba (do aktualizacji przez OTA) :)

 

A forum.android.com.pl znam dobrze :)

 

Koledzy czy reset batterystats w S3 daje jakieś mozlwiosci zwiększenia czasu pracy na baterii ? Moje s3 wytrzymuje do 12h. I jakos specjalnie nie szaleje na tym telefonie. Troche neta, tapatalk i w sumie nic wiecej. Jak jest u was z baterią (s3) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem rot nie zwiekszajacy licznika, pare dni potem padł mi telefon nie dalo sie go uruchomic, pojechał na reklamacje i wrócił naprawiony gdybym miał nabity licznik to nie naprawili by go mi wiec jest to bardzo istotny szczegół no ale to Twoja sprawa tylko jak Ci padnie z nienacka tak że go nie uruchomisz to nie żal sie że Ci go nie naprawili na gwarancji a bateria faktycznie krotko Ci działa w BBS sprawdź czy przechodzi w Deep Sleep i czy jakieś procesy to blokują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem rot nie zwiekszajacy licznika, pare dni potem padł mi telefon nie dalo sie go uruchomic, pojechał na reklamacje i wrócił naprawiony gdybym miał nabity licznik to nie naprawili by go mi wiec jest to bardzo istotny szczegół no ale to Twoja sprawa tylko jak Ci padnie z nienacka tak że go nie uruchomisz to nie żal sie że Ci go nie naprawili na gwarancji a bateria faktycznie krotko Ci działa w BBS sprawdź czy przechodzi w Deep Sleep i czy jakieś procesy to blokują

 

Roota zawsze robisz na własną odpowiedzialność, jak coś pójdzie nie tak to potem jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program triangle away usuwa problem nabitego licznika - w tylko w przypadku robienia roota metoda wyżej pokazana. Ale fakt faktem robienie roota to ingerencja w oprogramowanie i leci gwarancja. Od świadomości użytkownika zależy czy ja straci czy nie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, czy na gwarancji zrobią cokolwiek z rootem czy bez, zależy tylko i wyłącznie od serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, robiłem czystki , wipe, nowy rom i wszystko od nowa, wgrywanie aplikacji ustawienia. Jest jakiś sposób żeby zrobić backup i w przyszłości mieć gotowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed rootem chciałbym tą kopie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba Titanium Backup działa bez roota, ale na ograniczone możliwości.

Powiedz czego konkretnie kopię chcesz zrobić bo może nie potrzebujesz jakiś wymyślnych backupów.

Audio i video wiadomo że zrzucasz na sd czy hdd, numery telefonów i adresy masz na sim albo koncie google, aplikacje z marketu również. Jedynie ustawienia launchera i konkretnych aplikacji wymagają roota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie to chodzi mi o aplikacje z marketu, żeby nie trzeba było instalować i ustawiać ich do swoich potrzeb, ikony na pulpitach itd , tak jak Windowsie, ghostem robię kopie partycji i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze mi ktoś prostym językiem co to ten root?

W swoim telefonie "przeinstalowywalem" system, jakoś mi się udało :D ale nadal nie wiem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zdjęcie zabezpieczenia przed ingrencją w oprogramowanie systemu, czyli możliwość wgrywania innych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Root (z ang. Korzeń) to dostęp do plików systemowych. Jeśli masz możliwość w ich ingerencję, to masz niemal nieograniczone możliwości w grzebaniu w.systemie i dostęp do początkowo niedostępnych funkcji które źle ustawione mogą ubić telefon , coś jak vcds dla Passka :-) jak wiesz co robisz to masz korzyści, jeśli nie to jest kupa.

Dzięki rootowi ja np wyrzuciłem większość samsungowskich aplikacji, które tylko zajmowały miejsce, doinstalowałem notatnik Note 8.0, zmodyfikowałem multi view, które domyślnie obsługiwało tylko kilka aplikacji a teraz wszystkie, zwiększyłem limit przesłanego pliku video w whatsappie z 12 do 50mb, zmodyfikowałam zakres jasności wyświetlacza (w końcu można mieć na prawdę ciemny wyświetlacz w nocy) czy pozbyłem się narastającego dzwonka (wszystkie Samsungi dzwoniąc, zaczynają od cichego - nie wiedzieć dlaczego). To tylko ułamek tego co można robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłączoną opcje automatyczne aktualizacje a co jakiś czas wyskakuje mi ikonka o nowej aktualizacji programów i jeszcze jakieś reklamy gier. Można to wyłączyć ? Jak ?

Screenshot_2013-04-09-11-11-02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności