Skocz do zawartości
Buniek85

xenon 6000k + zarówka swiateł długich H7

Rekomendowane odpowiedzi

wyzej zapytales o to samo i ci odpisalem... co jeszcze mam ci napisac? bo nie wiem juz teraz za bardzo... jak wiesz ze chcesz na 100% xenon i nie boisz sie ze np za brak spryskow cie przyczaja to bierz D2S

 

sprzedaja sie zarowne te i te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyzej zapytales o to samo i ci odpisalem... co jeszcze mam ci napisac? bo nie wiem juz teraz za bardzo... jak wiesz ze chcesz na 100% xenon i nie boisz sie ze np za brak spryskow cie przyczaja to bierz D2S

 

sprzedaja sie zarowne te i te

 

Jak chłopak chce mieć ZENON po taniości, sikasz na prawo i nie boisz się niebieskich to kupuj DEPO H7 + H7 do teko zestaw HID. Jeśli jednak masz odrobinę honoru i jednak czujesz respekt przed niebieskimi to kupuj DEPO D2S + H7, do tego żarniki D2S i przetwornice. Sumaryczny koszt tego drugiego jest większy, ale masz szansę skompletować w pełni legalny system oświetlenia ksenonowego do swojego samochodu. W Przypadku H7 i zestawu Hid jest to niemożliwe.

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie znasz się więc bezpiecznie będzie postawić na nowe DEPO, gdyż mogą wcisnąć ci jakieś zdezelowane oryginalne reflektory Hella. Każde nowe DEPO, jest lepsze od starych, oryginalnych, halogenowych reflektorów.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt d2s hid o ok 50zl wiekszy tylko wiec w sumie nei roznica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt d2s hid o ok 50zl wiekszy tylko wiec w sumie nei roznica :)

 

Czy ja wiem, zestaw kupi za 150, ma na gotowo do podpięcia do wtyczki, i regulacja wysokości z kabiny działa. A przy D2S, trzeba troszkę polować na allegro zanim się ustrzeli części tak by wyszło 50 więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupujac D2s regulacja wysokosci nie bedzie dzialala????????//

 

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

 

czyli najlepiej kupic lampy DEPO na zarowki D2S + H7 oraz zestaw Hid D2S+ H7 tak??? a przy okazji czy do passata B5 1999r byly halogeny w zderzak???? bo chcialbym zalozyc doswietlenie zakretow?????

 

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

I oczywiscie kupujac D2S +H7 wtyczki pasuja nic nie trzeba przerabiac i jak z poziomem swiatel przekladam silniczki i regulacja wysokosci dziala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kupujac D2s regulacja wysokosci nie bedzie dzialala????????//

 

---------- Post added at 11:02 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

 

czyli najlepiej kupic lampy DEPO na zarowki D2S + H7 oraz zestaw Hid D2S+ H7 tak??? a przy okazji czy do passata B5 1999r byly halogeny w zderzak???? bo chcialbym zalozyc doswietlenie zakretow?????

 

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

I oczywiscie kupujac D2S +H7 wtyczki pasuja nic nie trzeba przerabiac i jak z poziomem swiatel przekladam silniczki i regulacja wysokosci dziala???

 

A co ma Twoim zdaniem D2S to regulacji?Przecież to tylko rodzaj palnika i przetwornicy.

Na drugie pytanie odpisałem Ci w innym wątku,więc poco to samo pytanie tu?Halogeny były w wersjach US i chyba Kanada,mogę się mylić...Z resztą było opisywane na forum.Jak Ci się uda kupić to możesz śmiało montować.

Co do podłączenia-jeżeli masz reflektor pod D2S i zestaw HID D2S (bo taki chcesz kupić) to jasne że będą pasować ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie na allegro żarówki ksenon i szukaj może coś się znajdzie, niekoniecznie musi być philips. Mój kolega kupił jakieś pierdółki za chyba 5 zł a to najjaśniejsze żarówki jakie widziałem i naprawde po 2 piwach można się pomylić z xenem ( z daleka jak jedzie to nie trzeba pić) Mam xenon 6000 k, kupiłem na długie osramy za 50 pln włożyłem i ... cały ch...j dało, w aukcji pisało że będzie zbliżone do xenonów, ale to nie prawda. Wkurzyłem się szukałem innych ale po jakimś tam czasie stwierdziłem że : długie są po to aby na pustej wolnej drodze było widać jasno i daleko (a to osramy potrafią), w większości sytuacji jeździsz na krótkich, czy w mieście czy gdzieś indziej. Mnie też denerwuje ta ewidentna różnica kolorów no ale stwierdziłem że długie mają świecić nie ładnie a dobrze ... i tak już jeżdżę ponad rok, czego i Tobie życze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi bo dzisiaj ktoś z forum mi powiedział że właśnie te 6000k to wieś... :/ jak to świeci ? przecież nie będzie biło nie wiadomo jakim niebieskim światłem tylko będzie lekka luna niebieskiego koloru a będzie świeciła tak samo jak 3000k, 4500k, 5000k itp itp " chodzi mi o dalekość bicia światła " bo wiadomo barwa inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi bo dzisiaj ktoś z forum mi powiedział że właśnie te 6000k to wieś... :/ jak to świeci ? przecież nie będzie biło nie wiadomo jakim niebieskim światłem tylko będzie lekka luna niebieskiego koloru a będzie świeciła tak samo jak 3000k, 4500k, 5000k itp itp " chodzi mi o dalekość bicia światła " bo wiadomo barwa inna...

Im wyższa temperatura światła, (czyli 6000K, 8000K), tym bardziej niebieskie światło, tym mniej tego światła... Najjaśniejsze są palniki 4300K i ich światło jest najbardziej białe, najbardziej do dziennego zbliżone... Także jeśli zależy Tobie na tym, żeby jednak mieć jaśniej przed autem i najmniej rzucającą się w oczy barwę palnika, to wybierz 4300K, ewentualnie 5000K-wszystko co wyżej świeci już bardziej na niebiesko.

http://www.poradnik.xenonowy.pl/wp-content/uploads/2009/04/tabela.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko co wyżej świeci już bardziej na niebiesko.

ehh to już sam kuźwa nie wiem... kupiłem dzisiaj właśnie ten zestaw hid 6000k i czekam aż przyjdzie i zobaczę jak będzie działał... zobaczę jak do Polski jechał będę zobaczę jaka widoczność itp będzie mam nadzieję że będzie dobra a jak nie to sprzedam i kupie te 4300k albo 5000k :). Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000K to już za wysoko,5000K jest do przyjęcia.Powyżej to już niebieska barwa aż do 12.000K fiolet.Im wyższa temperatura tym gorsze świato,tym bardziej odczuwalne podczas deszczu w nocy.Jak kupiłeś to sprzedawaj i bierz 4300K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im wyższa temperatura tym gorsze świato,tym bardziej odczuwalne podczas deszczu w nocy.

będę musiał zobaczyć jak to będzie się spisywało.

Jak kupiłeś to sprzedawaj i bierz 4300K.

najpierw muszę zobaczyć jak to śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najpierw muszę zobaczyć jak to śmiga

Ja mam 6000K i powiem Ci ze jestem zadowolony, jedyne co musialem zrobic to tylko wyregulowac dobrzes wiatla zbey nie oslepiac innych. Widocznosc jest duzo lepsza niz na zarowkach. Więc wydaje mi się ze nie zmienisz. jak bedziesz chcial to moge Ci pstrykanc jutro jakies fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyregulowac dobrzes wiatla zbey nie oslepiac innych.

tzn jak wyregulować ? dobrze je usadzić na miejsce czy to jeszcze coś innego :D.

jak bedziesz chcial to moge Ci pstrykanc jutro jakies fotki

pewnie, jak byś mógł to bym poprosił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn jak wyregulować ? dobrze je usadzić na miejsce czy to jeszcze coś innego

Oprócz porządnego osadzenia palnika w reflektorze, trzeba wyregulować odpowiednio wysokość światła (w stacji diagnostycznej najlepiej), żeby nie świeciły zbyt wysoko-żeby nie oślepiać innych użytkowników drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz porządnego osadzenia palnika w reflektorze, trzeba wyregulować odpowiednio wysokość światła (w stacji diagnostycznej najlepiej), żeby nie świeciły zbyt wysoko-żeby nie oślepiać innych użytkowników drogi.
krawcol Ci juz wytluaczyl :). Jutro Ci podrzuce jakies zdjecia wieczorkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepiej jest miec 5000K ale 6000K jest jeszcze w miare Ok powyzej 8000K wlacznie jest juz kijowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz porządnego osadzenia palnika w reflektorze, trzeba wyregulować odpowiednio wysokość światła (w stacji diagnostycznej najlepiej), żeby nie świeciły zbyt wysoko-żeby nie oślepiać innych użytkowników drogi.

podziękował :)

Jutro Ci podrzuce jakies zdjecia wieczorkiem

Tobie też podziękował :)

wiadomo ze lepiej jest miec 5000K ale 6000K jest jeszcze w miare Ok powyzej 8000K wlacznie jest juz kijowo

właśnie oglądałem różne te HID-y i te 6000k świecą w miarę normalnie, ale jak Ty mówisz że powyżej 6000k to już jest niebieskie światło i to bardzo niebieskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w aucie osrama czyli ok 4300-4500 K i 6000K i daja rade oba

nie ma zle na 6000K jeszcze ale nastepnym razem dalbym chyba 5000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kolega zdjecia nie najlepszej jakości ale masz odzwierciedlenie

opt1303506261w.jpg

opt1303506261h.jpg

arx1303506261i.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności