Skocz do zawartości
MAPET

soczewka bixenon B5 FL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie czy sam odbłyśnik do soczewki bi-xenon 3bg jest jakaś różnica prawa lampa a lewa czy są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i mam pytanie czy sam odbłyśnik do soczewki bi-xenon 3bg jest jakaś różnica prawa lampa a lewa czy są takie same?

 

Z tego, co pamiętam, to jest różnica. W uchwytach. Silniczki regulacji są także symetrycznie w reflektorach, wiec zamocowania są symetrycznymi odbiciami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co pamiętam, to jest różnica. W uchwytach.

Dokładnie-do przodu od odbłyśnika wychodzi w górnej części pręcik-jest od elementem mocującym odbłyśnik i jest symetrycznym odbiciem w obu reflektorach. Poza tym różnic w przesłonach itd nie ma-obie są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co pamiętam, to jest różnica.

I tu się koledzy mylą bo nie ma różnicy czy prawy czy lewy odbłyśnik od soczewki nawet w soczewce nie ma różnicy jest tylko różnica w przesłonie między lewą a prawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu się koledzy mylą bo nie ma różnicy czy prawy czy lewy odbłyśnik od soczewki nawet w soczewce nie ma różnicy jest tylko różnica w przesłonie między lewą a prawą

 

Robiłem w ten weekend przeszczep soczewek bixenonowych do swoich reflektorów do B6 (na dniach opiszę projekt) i muszę Ciebie rozczarować-nie ma żadnej różnicy między przesłonami-są takie same po obu stronach.

Ja i Jacek rozbieraliśmy takie reflektory i wiem, co piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja i Jacek rozbieraliśmy takie reflektory i wiem, co piszemy.

A ja i Marcin też rozbieraliśmy

ty myślisz że ja to na obrazku widziałem ech szkoda gadać

Bardzo mnie ciekawi jak chcesz założyć lewy na prawy i odwrotnie ty może nie widzisz róznicy ale ja tak

Także nie wiem jakie ty lampy rozbierałeś

SAM_0673.jpg

SAM_0674.jpg

Edytowane przez skwaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja i Marcin też rozbieraliśmy

ty myślisz że ja to na obrazku widziałem ech szkoda gadać

Bardzo mnie ciekawi jak chcesz założyć lewy na prawy i odwrotnie ty może nie widzisz róznicy ale ja tak

Także nie wiem jakie ty lampy rozbierałeś

Nie twierdzę, że na obrazku widziałeś :) Na zdjęciu od Ciebie zapożyczonym zaznaczyłem (czerwoną strzałką), gdzie jest montowany fabrycznie pręcik, o którym wspominałem wcześniej (nie ma on nic wspólnego z przesłoną, ten przeze mnie wspomniany jest odpowiedzialny za mocowanie odbłyśnika-wygląda jak przerośnięta śruba wystająca w stronę soczewki na jakieś 2cm)-nie pamiętam już po której stronie powinien być, ale na fotce go nie masz...

Przy okazji już wiem, co masz na myśli wspominając o różnicach w przesłonach-chodzi Tobie o element, który zaznaczyłem na żółto-jest on odpowiedzialny za zmianę światła asymetrycznego na symetryczny. Tylko u nas powinny być obie przesłony ustawione jako asymetryczne :) Przynajmniej wyjaśnił się inny temat, w którym dyskutowaliśmy o światłach symetrycznych/asymetrycznych.

Szkoda, że tak na żywo nie możemy prowadzić dyskusji, bo uniknęlibyśmy zbędnych nieporozumień:drinks:

SAM_0674.jpg

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale na fotce go nie masz...

No i właśnie tą sróbe da się wkręcić po lewej i prawej stronie więc nie ma znaczenia czy to prawy czy lewy odbłyśnik zrobiłem zdjęcia żeby było widać przesłone

co do tych pręcików to ich nie ma bo ktoś je poucinał ale naszczęście są one nam nie potrzebne

A właśnie to co zaznaczyłeś na żółto przeszkadza w zmianie stron

ale....... jak się przyłożyć to da się to przestawić na przeciwną strone więc przesłona też mogła by być uniwersalna ale to już inna historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A właśnie to co zaznaczyłeś na żółto przeszkadza w zmianie stron

ale....... jak się przyłożyć to da się to przestawić na przeciwną strone więc przesłona też mogła by być uniwersalna ale to już inna historia

Ja przy swoim "swapie" soczewek nawet nie zwróciłem uwagi na tą regulację przesłony-akurat nie miało to u mnie totalnie znaczenia-ma świecić asymetrycznie i nie mam potrzeby przestawiania tej przesłony ;)

Ogólnie można uznać, że na potrzeby przekładki do innych świateł obie soczewki w zasadzie są takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to żebym nie był golosłowny

WIĘC JAK W TEMACIE ODBŁYŚNIK OD SOCZEWKI JEST UNIWERSALNY MOŻE BYĆ NA LEWĄ I PRAWĄ STRONE

SAM_0677.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: odbłyśniki, soczewki, przesłony jak najbardziej są uniwersalne. Zarówno bolec na odbłyśniku można odkręcić jak i przełożyć blaszkę odpowiedzialną za wiązkę symetryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam kotleta,

Czy soczewka z A4 b7 bi-xenon podejdzie do zwyklej lampy passat b5 FL

Mam na oku takie soczewki i chcialbym sie upewnic.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności