Skocz do zawartości
WW

Czy akumulator wymaga osłony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno mnie nie obrażasz ? ;)

Jakby leżało, to nie spełniało by swojej roli. Z jednej jest wciśnięte dość głęboko pod dolna listwę szyby a z drugie zapiera się dość mocno o przegrodę poniżej uszczelki. Z prawej srony musiałem nawet nieco podciąć, bo przestało mi zasysac powietrze do kabiny. Teraz, po odcięciu ok 10 cm2 z nad osłony filtra, nawiew działa znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko fajnie ale to nie spelnia swojej roli :)

 

w orginalnych osłonach masz otwory przez ktore scieka woda

u ciebie caly syf ktory tam sie bedzie zbieral bedzie plywal w wodzie i splywal przez wyciete otwory pod spod :)

 

druga uwaga co jesli w zimie padnie ci aku ?? :) bedziesz to zrywac na mrozie :)

 

poza tymi innych uwag niemam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu całość jest pochylona w przód, tak wiec woda ścieka w kierunku przedniej ściany i wyciętymi szparami ścieka pod spód i dalej odpływem pod akumulatorem - dokładnie jak w oryginalne. Sprawdzałem konewką.

 

Co do padnięcia aku, oryginalna osłona też nie pozwala na wyjecie aku bez jej demontażu. Do zdemontowania tej osłony wystara dwa ruchy reki bez żadnych narzędzi i osłona wychodzi w całości.

Edytowane przez WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nadal te linki z twoimi fotami nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki widac na forum jak i z linkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji zapchanych odpływów,a co za tym idzie wody w aucie mojego znajomego,namówiłem go na powyższą, bardzo praktyczną modyfikację.

Jego passat to model z 1997r.

Zakupiłem cześci:

3B1 819 415 E B41 odrzutnik 79,83zł

3B1 819 447 B41 blacha zakrywająca 92,69zł

3B1 819 433 A 01C pokrywka 30,81zł

 

Po wykonaniu "brudniejszej" części roboty(udrażnianie odpływów,czyszczenie,uszczelnianie) z wielkim zapałem zabraliśmy się za montaż nowych części.

Na miejsce starego odrzutnika wody-nowy.Oczywiście obudowa filtra p/p musiała być najpierw zdemontowana.

Teraz czas przyszedł na najbardziej spektakularną część-blachę zakrywającą...no i tu PORAŻKA !Za jasną-ciasną nie pasuje otwór zbiorniczka płynu hamulcowego...(zdjęcie nr1 i 2)

Poczułem się trochę nieswojo-toż zapewniałem znajomego,że wszystko pasuje idelnie(czytając wypowiedzi na Forum).Postanowiłem,więc stanąć na wysokości zadania i wykorzystać jako-takie zdolności manualne,jakimi mnie obdarzył Najwyższy i coś z tym fantem zrobić.

Na zdjeciach nr 3 i 4 efekt koniecznej przeróbki.

 

Na koniec pytanie- jak to, więc jest z tym "pasuje idealnie"?

Nie przeczę,że niektórzy koledzy nie musieli dokonywać wyżej wspomnianej przeróbki,nawiam tylko do wyjaśnienia tej małej zagadki.

Może,powiedzmy do danego miesiąca, danego roku przeróbka jest konieczna,a od miesiąca, takiego i takiego, nie ?

130720112145.jpg

130720112143.jpg

060820112177.jpg

060820112176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą Twoją klapą u mnie wystarczyło podciąć dolny rant od tego otworu i wszystko ok. mój rocznik jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwna sprawa z tą Twoją klapą u mnie wystarczyło podciąć dolny rant od tego otworu i wszystko ok. mój rocznik jak w podpisie.
Niestety,w przypadku passata mojego znajomego, musiałem stanąć na wysokości zadania i dokonać bardziej "radykalnej" przeróbki.

Na zdjęciu na czerwono zaznaczone miejsce,z którego wyciąłem kawałek(zaznaczony na żółto),strzałkami-miejsce "przenosin",wyciętego elementu.

060820112176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moze problem jest w tym , ze posiadasz pojedynczy wzmacniacz sily hamowanie , a nie podwojny i odeglosc zbiorniczka od grodzi tez jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, moze problem jest w tym , ze posiadasz pojedynczy wzmacniacz sily hamowanie , a nie podwojny i odeglosc zbiorniczka od grodzi tez jest inna
Jeśli mówisz o tzw.serwie(bo tak to rozumiem),to rzeczywiście u znajomego w aucie jest ono pojedyncze.Wiem,bo bacznie mu sie przyglądałem,czy czasami nie zostało wymienione na "jakieś tam" i stąd ten cały problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilka w kumpla pasku sprawdzalem, ja mam w swoim podwojne a on pojedyncze i odleglosci sa inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilka w kumpla pasku sprawdzalem, ja mam w swoim podwojne a on pojedyncze i odleglosci sa inne
No to chyba już wiemy,gdzie jest "pies pogrzebany".

Punkcik dla Ciebie,tymbardziej, że ta informacja może okazać się pomocna kolegom,decydującym sie w przyszłości na powyższą modyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpiąłem dzisiaj u kolegi autko pod vag-a.

Wyskoczyło kilka błędów ale nie mogę znaleźć opisów do wszystkich i najlepiej polskich.

Auto: Passat B5 '97 1.8 125KM ADR

17916, 17972, 17978.

Te poniżej to podobno problemy centralnego zamka

01329, 01330, 01179-znalazłem, 00930-znalazłem.

Podpowie ktoś, gdzie znajdę polskie opisy do tych błędów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marasec nie ten temat pomyliłeś tematy ten temat dotyczy: Czy akumulator wymaga osłony ?

poczytaj ten temat a dopiero potem zadawaj pytania http://forum.vw-passat.pl/threads/16816-Kody-bledow-(co-oznaczaja)prosze-o-pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Podpiąłem dzisiaj u kolegi autko pod vag-a.

Wyskoczyło kilka błędów ale nie mogę znaleźć opisów do wszystkich i najlepiej polskich.

Auto: Passat B5 '97 1.8 125KM ADR

17916, 17972, 17978.

Te poniżej to podobno problemy centralnego zamka

01329, 01330, 01179-znalazłem, 00930-znalazłem.

Podpowie ktoś, gdzie znajdę polskie opisy do tych błędów ?

 

Google :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety,w przypadku passata mojego znajomego, musiałem stanąć na wysokości zadania i dokonać bardziej "radykalnej" przeróbki.

Na zdjęciu na czerwono zaznaczone miejsce,z którego wyciąłem kawałek(zaznaczony na żółto),strzałkami-miejsce "przenosin",wyciętego elementu.

 

Pytanko Tomku o twoja przeróbkę u kolegi, jak zamocowałeś ten wycięty kawałek z drugiej strony?

 

Coś jeszcze docinałeś?

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności