Skocz do zawartości
diaboloo

fotel kierowcy nie chce sie zablokowac??

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie ,niechce mi sie zablokowac fotel i sobie jezdzi w tą i z powrotem. z tego co zdąrzylem zaobserwowac zerkając pod fotel to bolec który powoinien sie wysunąc i zablokowac fotel nie wysowa sie ,mam wrazenie ze niechce odbic linka ktora ponaciągnieciumechanizmu nie chce z powrotem póscić bolca.

mial ktos taki problem mam nadzieje ze nie trza bedzie wyciągac fotela(( moze wypada jakas spręzyna,czy cos takiego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak w temacie ,niechce mi sie zablokowac fotel i sobie jezdzi w tą i z powrotem. z tego co zdąrzylem zaobserwowac zerkając pod fotel to bolec który powoinien sie wysunąc i zablokowac fotel nie wysowa sie ,mam wrazenie ze niechce odbic linka ktora ponaciągnieciumechanizmu nie chce z powrotem póscić bolca.

mial ktos taki problem mam nadzieje ze nie trza bedzie wyciągac fotela(( moze wypada jakas spręzyna,czy cos takiego ??

Pod fotelem są 2 sprężyny po bokach-sprawdź je ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noestety wyciągać musisz - na szczęście nie jest to trudne - do odkręcenia śrubka jedna z przodu i wyłazi do tyłu fotel. Bardzo prawdopodobne że sprężyna Ci pękła. Gorzej, jak pękł mechanizm (to coś na czym się sprężyna opiera. Tak czy siak fotel wyjąć musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a jestes w stanie okreslic gdzie ta spręzyna powinna sie znajdować

 

jesli chodzi o jakies tam 2 spręzyny po bokach to raczej nie ten problem bo ewidentnie nie porusza sie bolec na srodku fotela..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a jestes w stanie okreslic gdzie ta spręzyna powinna sie znajdować

 

jesli chodzi o jakies tam 2 spręzyny po bokach to raczej nie ten problem bo ewidentnie nie porusza sie bolec na srodku fotela..........

http://img97.imageshack.us/img97/9554/fotelsprezyny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo, fotel nie chciał się zablokować. Wyjąłem go, przesmarowałem ten bolec w tulejce, który odpowiada za blokowanie fotela i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarowales bez rozkręcania?(czy wogole da sie to rozebrac, i czym najlepiej takie cós wysmarowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko fotel wyjąłem, wyczyściłem tą tulejkę, w której chodzi ten bolec, przesmarowałem wazelinką techniczną i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się wyciągania fotela - to naprawdę trudne nie jest. Z tego, co pamiętam, to:

 

1. Musisz delikatnie zdjąć te czarne ozdobne listwy z prowadnic

2. Z tyłu odkręcić dwie śruby zabezpieczające bodajże to są torxy o ile mnie pamięć nie myli

3. Z przodu odkręcić dwie śruby pośrodku (albo 13 albo torx - też nie pamiętam - zajrzyj powinieneś zobaczyć je)

4. Rozepnij z fotela wiązkę air bag (żółta) i grzania o ile masz (zielona) w przypadku elektryki foteli to wiązkę zasilającą (brązowa) a w przypadku fotela z pamięcią dodatkowo wiązkę związaną z podtrzymaniem pamięci oraz sterowania lusterka prawego (czerwona). Pamiętaj, by mieć wyłączony zapłon, bo się pojawią błędy airbag (do skasowania vagiem)

5. Fotel wysuwasz do tyłu.

 

Gotowe. Całość zajmuje mniej niż 5 minutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bój się wyciągania fotela - to naprawdę trudne nie jest. Z tego, co pamiętam, to:

 

1. Musisz delikatnie zdjąć te czarne ozdobne listwy z prowadnic

2. Z tyłu odkręcić dwie śruby zabezpieczające bodajże to są torxy o ile mnie pamięć nie myli

3. Z przodu odkręcić dwie śruby pośrodku (albo 13 albo torx - też nie pamiętam - zajrzyj powinieneś zobaczyć je)

4. Rozepnij z fotela wiązkę air bag (żółta) i grzania o ile masz (zielona) w przypadku elektryki foteli to wiązkę zasilającą (brązowa) a w przypadku fotela z pamięcią dodatkowo wiązkę związaną z podtrzymaniem pamięci oraz sterowania lusterka prawego (czerwona). Pamiętaj, by mieć wyłączony zapłon, bo się pojawią błędy airbag (do skasowania vagiem)

5. Fotel wysuwasz do tyłu.

 

Gotowe. Całość zajmuje mniej niż 5 minutek.

Jeszcze dodam że lepiej będzie odłączyć akku niż sam zapłon ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dodam że lepiej będzie odłączyć akku niż sam zapłon

 

Zapłon w zupełności wystarcza. Odłączenie aku w sporej ilości przypadków powoduje wystąpienie błędów zasilania w sterowniku silnika, canie i desce rozdzielczej. A potem trza to kasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego diaboloo,

identyczny problem u mnie 2 tygodnie temu. Fotel wypiąłem, psiknąłem WD 40 w okolice tulei i teraz jak ta lala śmiga. Całość 5 min roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapłon w zupełności wystarcza. Odłączenie aku w sporej ilości przypadków powoduje wystąpienie błędów zasilania w sterowniku silnika, canie i desce rozdzielczej. A potem trza to kasować.

Kasowanie-parę minut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kasowanie-parę minut

 

Pod warunkiem, że masz lapka kabelek i program, a nie każdy ma. Weź to pod uwagę. Ale nie o tym jest ten temat, tylko o fotelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod warunkiem, że masz lapka kabelek i program, a nie każdy ma. Weź to pod uwagę. Ale nie o tym jest ten temat, tylko o fotelu.

Wiem,sam zacząłeś o błędach ;) ok,koniec OT Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi wszystkie sa cenne na przyszlosc ,choc mi to zajęlo jakąs minutkę po mordęce przez 2 dni)

mialem jakis specyfik ala wd-40, ale bardziej dzialający na zasadzie odrdzewiacza i smarowacza, nie pamietam nazwy.

zanurkowalem pod fotel spsikalem dosc intensywnie bolec i okolice, odczekalem chwile i zacząłem jezdzic w tą i z powrotem na fotelu i za chwilę dalo się wyczuc ze zaczyna po woli stykac bolec z otworami az w koncu zatrybil i smiga jak ta lala.

czyli wyszlo na to ze zaciąl sie od syfu choć troche nie chcialo mi sie w to wierzyc poniewaz dosc czesto na zmianę jezdzimy z żoną i często uzywamy zmiany polozenia fotela czyli defakto taka przyczyna nie powinna miec miejsca-a jednak.

 

 

obawiam sie tylko, czy ten specyfik nie zadziala podobnie jak wd 40 czyli krotkotrwalo i jeszcze myslę czym by tu spsikac zeby to lepiej zabezpieczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było wyjąć fotel i wyczyścić ten bolec. Popsikałeś czymś ala wd, to jeszcze bardziej będzie się brud do tego lepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyslam sie ze najlepiej ale jakos w taka pogode odechciewa sie dluzszych posiedzen w aucie

lepiej w domku przy browarku:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady, udało sie szybko pozbyc problemu. Swoja droga to syfu tam sie nazbierało tak ze mi nie blokowała ta wajcha. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem odwrotny, fotel pasażera został odsunięty i już nic z nim zrobić nie można, zablokował się i ****! Miał ktoś podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności