Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na to pytanie bo moja mała takiego nie posiada gdzies tylko o tym czytałem i sam chce to zrobić jak sie wkoncu wybiore do polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to zeby wyrobic paszport uk to ty musisz miec taki.

No właśnie nie trzeba mieć paszportu UK, wystarczy że udokumentujesz 5 lat mieszkania i pracy w UK, bądź masz książkę rezydenta (czy jak to się tam nazywa), i można się ubiegać taki paszport dla dziecka. Zresztą będę niedługo poruszał ten temat to się dowiem co i jak dokładnie trzeba zrobić.

 

---------- Post added at 20:53 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

 

i jaka jest procedure bo wiem ze zeby zlozyc podanie o dowod i zeby zameldowac to trzeba miec pesel bo bez tego ani rusz. a gdzie ubiegac sie o ten pesel?
nie wiiem dokładnie jak to jest teraz, ale kiedyś rejestrowałem dziecko w urzędzie miasta (tam gdzie się urodziło) teraz jest to miasto powiatowe, a po numer pesel zapytałem w urzędzie miasta (tam gdzie mieszkałem) i tam mi go podali. Jak długo to trwało, nie mam pojęcia bo było to 14 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie trzeba mieć paszportu UK, wystarczy że udokumentujesz 5 lat mieszkania i pracy w UK, bądź masz książkę rezydenta (czy jak to się tam nazywa), i można się ubiegać taki paszport dla dziecka. Zresztą będę niedługo poruszał ten temat to się dowiem co i jak dokładnie trzeba zrobić.

nie bede sie spieral.

swego czasu jak ubiegalem sie o rezydenta to troche to studiowalem ale nie bylo to zbyt jasno wytlumaczone. z tego co pamietam to rezydenta mozna bylo dostac po po 1 roku ciaglej pracy (przewy pomiedzy pracami nie mogly byc wieksze niz 2 tyg chyba). po 5 latach od tego rezydenta mozna sie ubiegac taki ala 2gi stopien - po wykazaniu ze 5 lat od otrzymania rezydenta zylo sie i pracowalo itd... i dopiero po roku od tego 2giego stopnia mozna sie ubiegac o paszport. to jest wersja dla doroslego. wydaje mi sie ze dziecko ma status "po rodzicach". wiem ze oni bardzo restrykcyjnie podchodzili do tego rezydenta bo kazali mi dosylac papiery ze 2 razy . zajelo im rozpatrzenie mojej sprawy okolo 3 miesiecy. daj znac GURAL jak bedziesz wiedizal cos wiecej.

 

nie wiiem dokładnie jak to jest teraz, ale kiedyś rejestrowałem dziecko w urzędzie miasta (tam gdzie się urodziło) teraz jest to miasto powiatowe, a po numer pesel zapytałem w urzędzie miasta (tam gdzie mieszkałem) i tam mi go podali. Jak długo to trwało, nie mam pojęcia bo było to 14 lat temu.

co innego jak dziecko urodzone w pl a co innego jak w uk. jak w pl to szpital chyba jakos tam sie komunikuje z UM a jak dziecko urodzone w uk to wlasnie nie wiem jak to jest.

 

---------- Post added at 21:18 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

 

a tak troche z innej beczki - loty samolotem

ostanio kupowalem bilety w jedenj z tanich lini i skur!"£$%^& skasowali mnie £25 za oplate karta. z ciekawosci sprawdzilem ktora karta byla by najtansza. i byal taka - mastercard prepaid chyba. z ciekawosci zainteresowalem sie sprawa i karte taka mozna nabyc w sieci phones 4 you . koszt zalozenia karty to £5. dziala to pozniej jak telefon top up - laduje sie kase na karte (mozna to zrobic via phones 4 you ale sa tez inne opcje) i pozniej jest to do wykorzystamnia. nie ma zadnych oplat miesiecznych, zadnych oplat za doladownia o ile jest to via phones 4 you. wiec tyel ile zatankujemy tyle mozna zuzyc. to takie info jak mozna zaoszczedzic pare £

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje- wielkie!!!!!- dla kolegi LADA oraz malzonki- dobrze sie spisales chlopie!!!! oby maly brzadc rosl zdrowo!!! pozdrowienia i jeszcze raz graty!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak dziecko urodzone w uk to wlasnie nie wiem jak to jest.

Trzy lata temu było tak:

W londku złożyliśmy wniosek na tymczasowy paszport, wydany na podstawie angielskiego aktu urodzenia.

Następnie pojechałem do POlski i tam musiałem zarejestrować dziecko w Urzędzie stanu cywilnego. Koszt 50zł, tłumaczenie angielskiego aktu urodzenia oraz sam akt zostaje w urzędzie. Jeszcze w ten sam dzień odebrałem odpisy polskiego aktu urodzenia, z którymi udałem się do UM, aby zameldować małą u rodziców. Dopiero wtedy mogłem złożyć wniosek o nadanie peselu, który był niezbędny do wyrobienia w Londku paszportu pięcioletniego. Pesel do odbioru był za ok 2tygodnie, na szczęście mogłem upoważnić mamę moją by odebrała dokument.

Całe szczęście udało mi się to ogarnąć w jeden dzień, bo tylko jeden miałem wtedy...

 

Gorzej ze mną-w lipcu kończy mi się paszport i chciałem w kwietniu zrobić w Zabrzu jak byłem na urlopie i usłyszałem, że nie będąc zameldowany w PL, nie mogę tam wyrobić paszportu-zostaje mi tylko konsulat odpowiedni do miejsca zamieszkania. Na moje pytanie dlaczego tak jest, skoro obowiązek meldunkowy został zniesiony, usłyszałem odpowiedź pełną arogancji i pogardy, (bo tego nie wiem) , że Przecież ustawa wyraźnie mówi, że obywatel ma mieć meldunek, żeby wyrobić paszport...No tak w Londku przeciez sporo więcej im zostawię aniżeli w Zabrzu...

 

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

 

A najlepsze, że opłatę paszportową 140zł, którą opłaciłem przed próbą złożenia wniosku zwrócili mi na konto dopiero wczoraj, a podanie o jej zwrot pisałem w kwietniu...

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorzej ze mną-w lipcu kończy mi się paszport i chciałem w kwietniu zrobić w Zabrzu jak byłem na urlopie i usłyszałem, że nie będąc zameldowany w PL, nie mogę tam wyrobić paszportu-zostaje mi tylko konsulat odpowiedni do miejsca zamieszkania. Na moje pytanie dlaczego tak jest, skoro obowiązek meldunkowy został zniesiony, usłyszałem odpowiedź pełną arogancji i pogardy, (bo tego nie wiem) , że Przecież ustawa wyraźnie mówi, że obywatel ma mieć meldunek, żeby wyrobić paszport...No tak w Londku przeciez sporo więcej im zostawię aniżeli w Zabrzu...

podobnie było u mnie i dwa tygodnie temu byłem w konsulacie 2 godz stania i 96 £ poszło na paszport czas oczekiwania na paszport 7 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja się zamelduje w PL, wyrobię paszport, a potem wymelduje-nie mam zamiaru tyle płacić za paszport, bo to chore: 96f za paszport jak piszesz+2 razy paliwo do Londynu, bo przecież na pewno trzeba osobiście odebrać, bo o istnieniu Royal Mail, to oni tylko słyszeli...w każdym razie paliwo jakieś 80f+ 2x opłata za wjazd, czyli 20f+ze 20f za parking i wychodzi chora suma 216f-do jasnej cholery toż to tygodniówka mojej żony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajomy ma cztery nowe zimówki michelin primacy alpin 205/55 16". Chce za nie 250f. Ponoć sztuka kosztowała 140, więc jakby nie patrzeć obniżka spora. Jakby ktoś chciał to niech da mi znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla kolegi lady,mialem ostatnio pisac co z jego wyjasnieniem ale widze ze sie wyjasnilo,u mnie tez sie wyjasnilo z wyjazdem na zlota czytajcie w wontku zlotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman Bartek i Zibi listy do Was dzisiaj wysłałem.

Roman szybkiego powrotu do pełni sił życzę i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Bartek i Zibi listy do Was dzisiaj wysłałem.

 

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie ;) bardzo bardzo kobita sie nameczyla prawie 29h w cierpieniu... bylo minelo i do przodu , najwazniejsze ze caly zdrowy i spokojny .pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacenty dzieki jeszcze raz, list dostalem wlasnie 15min temu a ze mam teraz wieleeeeeeeeee czasu bede se siedzial przed kompem i dzialal,w srode na kontrol do jakiegos eksperta i zobaczymy co dalej a za 3 tyg. mam zaklepany wyjazd do polski i zostaje to pod znakiem ?-nia ,zona nie pojedzie pomimo ze ma 11lat prawko,mowi ze te auto jest za duze i zle sie w nim czuje,dzis przeparkowala auto pod dom.musialem nadzorowac ten przejazd ale poszlo calkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Jacek mam nadzieje ze bede potrafił to uruchomic Roman wracaj do zdrowia to jest najważniejsze gratulacje dla LADY nich sie dzidziuś chowa zdrowo pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły pech Roman...

Lada gratulacje! ;)

Się nam darzy w tym roku ;)

Wczoraj zlotowicze do mnie zadzwonili relacje zdać, ale bardzo wątpię by dziś cokolwiek z tego pamiętali ;) W każdym razie bawią się dobrze. Szkoda, że też tam nie mogę być :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano widzisz porobilo sie

 

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

 

patryk dowidzialem teraz ze ty z zabrza jestes wiec nie daleko mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patryk dowidzialem teraz ze ty z zabrza jestes wiec nie daleko mnie

Też Ślązak jesteś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/17/240620111134.jpg/ tu ja w sz[pitalu po gipsie i morfinie,zonka mi zapodala zdjecie jak usnolem

 

---------- Post added at 15:27 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

 

ladny odlot mialem

 

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:27 ----------

 

nie patryk ja zaglebiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko chłopaki nie ma problemu.jakbyście mieli problemy z instalacją to dzwońcie ale myslę że nie powinniście takiego manuala napisałem:)

 

Roman na haju:haha chyba nie trzeba Tobie mówić że niezłą kaskę możesz za to wyciągnąć?!? na moje między 3000 a 5000 funtów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności