Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

jest moc oby sie sprawowal Macku

Chyba całe 54 konie bo to 1.0 16V

po drodze do domu wskazówka paliwa nie opadła a 25 mil zrobione

 

Turban też w wyposażeniu?

W tej cenie (350) turban był za dodatkowa opłata ;)

Kupiony od fajnej młodej kobiety pachnie wanilia nie curry.

 

Do wymiany mam paski alternatora i pompy wspomagania koszt 16 Ł:lol

Chyba nie wymieniane od nowości bo pęknięcia widoczne a przebieg 73K

O rozrząd sie nie muszę martwić bo jest łąńcuch :)

Dwie przednie opony 13'' zakładam odrazu zimówki koszt za dwie 45 funtów :lol2

 

Osłoną przegubu dupy sobie nie zawracam mam mot na 11 miesięcy na wiosne i tak sprzedam :D

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z eksportem dla siebie do Polski auta, mam pomysł żeby wrócić do PL i zabrać paska oraz zarejestrować na siebie, do DVLA wysyłam odcinek o eksporcie a co w Polsce trzeba przedstawić umowę ze sobą ? Logbook? możecie oświecić w tym temacie.

I kwestia odwrotna jeśli zdecydowalbym się wrócić z PL za jakis czas to jakie kroki i jak to długo trwa zarejestrowanie pojazdu ponownie w UK, możecie w skrócie napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda sprawa z eksportem dla siebie do Polski auta, mam pomysł żeby wrócić do PL i zabrać paska oraz zarejestrować na siebie, do DVLA wysyłam odcinek o eksporcie a co w Polsce trzeba przedstawić umowę ze sobą ? Logbook? możecie oświecić w tym temacie.

I kwestia odwrotna jeśli zdecydowalbym się wrócić z PL za jakis czas to jakie kroki i jak to długo trwa zarejestrowanie pojazdu ponownie w UK, możecie w skrócie napisać.

tutaj to jest pikus bo wysylasz do dvla odcinek z logbooka i tyle. ale w pl to urzad celny, skabowy, miasta, przeglad podatki itp. ja kiedy rejestrowalem swojego jakies 4 lata temu to byla droga przez meke. swoje w kolejkach trzeba oddstac i do tego jesli nie chcesz placic cla tylko jako mienie przesiedlencze musisz udokumentowaz ze mieszkasz w uk bodajze 2 lata (ale tego niepamietam dokladnie ile) tzna payslipy z dwoch lat rachunki za wode council tax itp. jak trafisz na chuya to ci karza to wszystko tlumaczyc przysiegle co bedzie cie kosztowalo pewnie tyle co clo. ja nie musialem zaakceptowali mi angielskie papiery. ale wiem ze niektore urzedy chca tlumaczenia.by zylo sie lepiej Donad Tusk.zycze cierpliwosci i powodzenia.ja z doswiadczenia wiecej bym tego nie robil szkoda nerwow na to nasza Tuskowa polska irlandie. Niechce Cie zniechecac ale poszukaj w necie opinii ludzi ktorzy to robili w miescie z ktorego pochodzisz.chodzi o urzedy. U mnie w trojmiescie urzedy maja dosc dobra opinie sa w miare ogarniete wszytko zalezy nakogo trafisz. Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego

http://rejestracjaautwersjaangielska.blog.onet.pl/2015/06/10/jak-zarejestrowac-anglika-w-polsce/

 

Jest tam lista dokumentów jakie sa wymagane i niektóre to nie wiem jak uzyskać

Wymagane dokumenty:

 

2. Dowód własności (np. umowa kupna sprzedaży, faktura zakupu, umowa zmiany właściciela, umowa darowizny, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o własności).

Jeśli to mój, to logbook wystarczy? Na nim jest napisane ze nie jest to dokument stwierdzający własność :D jak zapytałem rodowitego angola co jest dokumentem własności to rozłożył ręce. Mam fakturę zakupu pojazdu jakby co.

3. Świadectwo zgodności WE albo świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzja o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.

Czy to jest potrzebne bo to dla pojazdów seryjnych chyba jest druk który w Polsce przynajmniej przy nowych dostaje sie od dealera wiec jakiś standardowy, tylko skąd go wziąść?

...

7. Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak tego obowiązku albo zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej

To Urzad Celny wydaje? Takie zwolnienia od akcyzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V5c to nie jest akt wlasnosci w UK.

Jak sama nazwa rubryki wskazuje - registered keeper.

Nie wie co jest aktem własności. Chyba faktura zakupu właśnie. I dlatego zalecane jest kupowanie nie za gotówkę. Bo w razie problemów masz dowód zapłaty karta bądź przelewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega rejestrowal przyczepe w pl i niemial dowodu zakupu. napisal sobie umowe kupna sprzedazy na kolanie na zdzicha z dartford i bylo ok. zaakceptowali. ale faktycznie logbook nie jest aktem wlasnosci zreszta wyraznie tam jest to uwzgladnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupujac paska dla ojca napisalem go na siebie, potem napisałem umowe między sobą a ojcem i już.

Ważne było z tego co wtedy wyczytałem, żeby na umowie napisane było że została zawarta w UK, bo prawo nie przewidywalo wtedy możliwości zakupu auta zagranicznego w PL czy jakos tak. Nie wiem jak teraz jest, bo to było w 2009. Po za tym poszlo wszystko gładko, w urzędzie celnym zaplacilismy 900zł akcyzy, potem w skarbowym pismo o umorzeniu jakiegos tam vat i parę znaczków skarbowych, do tego trzeba było umowę i papiery auta pokazać i czekać na wydanie świstka, tydzień czy dwa już nie pamietam. Jak już był ten swistek to rodzice poszli do urzedu miejskiego i zarejrstrowali auto, następnie ubezpieczyli i tyle.

Tłumaczyliśmy v5c i umowę zdaje się.

Oczywiście zaraz po przywiezieniu auta do PL daliśmy je do przekładki, odebralismy już z przeglądem. Teraz to już chyba nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem w pare miejsc: rejestracja pojazdow, informacja celna, dealer VW.

Wnioski

W rejestracji kobieta chyba nie była kumata w kwestii anglikow, co do LHD pewnie tak ale angliki to marudzila ze sa problemy etc. Ale troche jaśniej mam wiec

- tak jak piszecie logbook tlumaczony z faktura którą mam na szczęście,

-opłata na recykling 500pln (ponoc w nowym roku ma byc zniesiona)

-sprawa z akcyza to urzad celny, dzwonilem na informacje celną ale tam z kolei jakis burak odbieral bo mowi ze jak urząd rozpatrzy to bedzie decyzja o zwolnieniu, pytam czy od reki to sie da to powtórzył ale mówił zeby pytać w rejonowym UC.

- świadectwo zgodności ... to u dealera można załatwić ale oni i tak wysyłają do Poznania chyba Kulczyk Tradex jest głównym importerem i oni wystawiaja, koszt ok 200pln i czas do 2 tygodni.

Jeszcze zadzwonię jutro do lokalnego UC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niemoge znalesc odpowiedzi na moje pytanie to zapytam Tu, czy ramiona wycieraczek z anglika beda pasowaly do LHD Passata B5 FL

Edytowane przez Madzeg
niepelne dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki samochód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LHD Passata B5 FL
Sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pasują
Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że same wycieraczki też nie będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem paski w micrusie od nowości nie były wymienione :wmorde

Ciasno tam tak że całe ręce podrapane :(

A tak wygladały ;)

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fcuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Grzechu co prawda był rozrzadu ten co ostatnio wymieniałeś ale w porównaniu do moich to był jak nówka sztuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to się nie zerwało to się dziwię:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności