Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić samochód a pół godziny po tym jak klient odebrał motóra kupiłem kolejnego :wmorde

samochód nie zając nie ucieknie śniegu jeszcze nie ma ;)

virago.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry agent jesteś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry agent jesteś

 

A już miałem jechać Corse obejrzeć spojrzałem na ebay aukcja sie kończyła podbiłem i jest.

Dzisiaj odapliłem vana pojechałem do Coventry obejrzałem i przywiozłem :)

Sąsiedzi będą zadowoleni jak będe rano jechał do pracy bo dwa cylindty w układzie V fajnie stukają :D

virago 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich zimowkach smigacie w UK? Nie chce duzo wydawac bo tej zimy to u nas jak na lekarstwo ale nigdy nic nie wiadomo wiec lepiej sie zabezpieczyc. Myslalem o Nankang Snow viva 2 albo Achilles Winter 101. Kto z was uzywal moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci cena odpowiada i chcesz kupić, to po co czekać. Im bliżej zimy tym ceny mogą iść wyżej.

 

A już miałem jechać Corse obejrzeć spojrzałem na ebay aukcja sie kończyła podbiłem i jest.

Dzisiaj odapliłem vana pojechałem do Coventry obejrzałem i przywiozłem :)

Sąsiedzi będą zadowoleni jak będe rano jechał do pracy bo dwa cylindty w układzie V fajnie stukają :D

 

 

Całkiem fajny. Jakby co to właśnie szedłem z pracy i ktoś wystawił przy ulicy Ibize x reg za 495. Jak chcesz to Ci mogę na nią zerknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakich zimowkach smigacie w UK? Nie chce duzo wydawac bo tej zimy to u nas jak na lekarstwo ale nigdy nic nie wiadomo wiec lepiej sie zabezpieczyc. Myslalem o Nankang Snow viva 2 albo Achilles Winter 101. Kto z was uzywal moze?

 

Ja mam Pirelli sottozero 210 ale nie wiem jak dają radę na śniegu bo go w tamtym roku nie było... ale opinie na temat w/w opon są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem uniroyal w C4, teraz do C5 tez kupię tej marki. Nie miałem okazji ich sprawdzić na śniegu przez dwie zimy, ale na mokrym czy przy dużej ilości wody, nawet przy dużej prędkości sprawdzają się znakomicie. Cena jest bardzo konkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem fajny. Jakby co to właśnie szedłem z pracy i ktoś wystawił przy ulicy Ibize x reg za 495. Jak chcesz to Ci mogę na nią zerknąć

 

dzięki wielkie ale raczej będe szukał czegoś lokalnie w tym przedziale cenowym w okręgu 30 mil jest sporo tego towaru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was tutaj prawko na HGV? Ciężko jest zdac? Robią kurs u mnie w pracy i się zastanawiam nad zmianą profesji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem tutaj ale wiem że łaatwo ;)

robiłem na moto tutaj łatwizna ;)

 

w chwili obecnej w uk brakuje 45 tys kierowców za 3 lata będzie brakować 80 tys

 

Patryk chyba robił tutaj

Edytowane przez matho78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robią to nad czym się jeszcze zastanawiasz? Ja zrobiłem też w firmie, pracowałem wtedy jako magazynier, prawko potrzebne było do jazdy między budynkami na firmie, bo droga publiczna była. Po czasie zaczęło się zdrowo psuć w firmie i w pewnym momencie powiedziałem mam dość, spadam stąd. I akurat trafiło się ogłoszenie do firmy obok na kierowcę. Decyzja nie była łatwa, bo żona nie pracuje, drugie dziecko raptem miesiąc miało, a w dotychczasowej firmie prawie siedem lat już pracowałem. Mimo tego podjąłem ją w minutę. Udało się, przyjęli mnie, mimo skromnego doświadczenia. W przyszłym tygodniu będzie rok jak jeżdżę (prawko mam już ponad cztery lata) i szczerze była to jedna z lepszych moich decyzji. Wreszcie do pracy wychodzę i wracam z uśmiechem na twarzy i w dobrym humorze.

 

Prawko zdać było prosto jak dla mnie. Jeśli masz trochę oleju w głowie i jesteś komunikatywny w angielskim to poradzisz sobie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś testy ze strony gov.uk i bez żadnego przygotowania i tłumaczenia fachowych słówek miałem 29 na 50 pytań prawidłowych wiec chyba nie jest tak źle. Jeśli chodzi o pracę w mojej firmie to jest to Multi drop delivery, po zdaniu prawka mam u nich pracować 2 lata a jak nie to zwrot kosztów kursu. Rotacja kierowców jest duża, przychodzą i odchodzą ale jako że na produkcji jestem juz ogarnięty myślę, że dałbym jakoś rade. 48h tygodniowo, bez różnicy czy skończę wcześniej czy później. £9.76 na godzinę mnie kusi ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29/50 to jeszcze długa droga przed Tobą

testy musisz nauczyć się na pamięć jak bedziesz robił 48/50 to będziesz gotowy ;)

na egzaminie pytania będą się różnić od tych z książek czy aplikacji ale to mały pikuś

trzzeba dobrze czytać ze zrozumieniem a z filmami dopiero będziesz miał zabawe ;)

Ja testy za pierwszym razem oblałem zabrakło mi 1pkt na filmach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się za bardzo nie przykładałem, ot raz na jakiś czas zrobiłem kilka testów i udało się wszystkie poprawnie rozwiązać na egzaminie. O ile mnie pamięć nie myli to było ich ok 100. Najlepiej kupić sobie płytę z testami, włączyć sobie wytłumaczenie i analizę złych odpowiedzi i je wałkować. Nie wiem czy wiesz, ale testy to dopiero początek. Będziesz musiał jeszcze zdać hazard perception, czyli klikać na niebezpieczeństwa w filmiku - proste jak poćwiczysz trochę. To też udało mi się bezbłędnie. Następnie będzie egzamin 50 pytań cpc. I tu ledwo mi się udało. Chyba zrobiłem dobrze 42, czyli jeszcze jak bym miał jedno źle to by było tyle. Tylko, że do samego końca nie miałem pojęcia co to jest i nie miałem się jak przygotować, bo moja szkoła olała temat, to nowość była wtedy i chyba sami nie wiedzieli o co chodzi. To tyle teorii. Ja zrobiłem to w jeden dzień, się można rozbić na różne dni.

Potem jest praktyczny cpc - dobrze mnie do tego przygotowali w szkole więc też bezbłędnie poszło. No i na koniec jazdy. Tu szkoła odwaliła dobrą robotę, bo w cztery dni nauczyli mnie tyle, że komfortowo, bez stresu poszedłem na egzamin i zdałem za pierwszym razem z kilkoma drobnymi błędami.

 

Co do Twojej pracy, to co powiedziałeś trochę zmienia postać rzeczy. Multidrop to ciężka robota i nie dziwię się, że jest rotacja. A gdzie jest rotacja tzn, że robota jest nie ciekawa, więc tu się musisz zastanowić czy wytrzymasz dwa lata. A to sporo i widać jak firma gra skoro w umowie aż dwa lata Wam daje. Z reguły jest rok, ja nie miałem nic.

Jaka to firma? Żywność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel chciał pracować jako multidrop. Pracował jako magazynier. Wziął chorobowe i poszedł na próbę. Miał zarabiać koło 1200 tygodniowo, kasa za paliwo itd.itp. Jeździł 2 tygodnie. Pierwszy tydzień próbny - robisz 70% normy. Było OK. Po tygodniu pełne 100% - nie dał rady. Robota po 14h/24. Czas załadunku nie liczył się do godzin pracy. To samo po powrocie do bazy. Telefony od szefa, że ludzie dzwonią, gdzie jest paczka, że byli w domu itd. a potem się okazuje, że wyszli do sklepu na 5minut. Żony i dzieciaka prawie nie widział. Robota dobra dla singla. Spiąć poślady przez rok i można zarobić. Wysoka rotacja jest nie bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ktoś garbusa 1.6

 

Y reg.

 

U mnie za 700 chcą opchnac a z fotek wygląda ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności