Skocz do zawartości
pobs

ZAGRANICZNY OFF TOPIC - czyli rozmowy o wszystkim

Rekomendowane odpowiedzi

info.volkswagen.com/pl/pl/home?tab=check-own-car

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
info.volkswagen.com/pl/pl/home?tab=check-own-car

 

Wiec mój jest w tej akcji... dzięki Lary za pomoc. Ciekawe co teraz będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jeszcze nie wiadomo.

Znajomy który pracował w audi i sam ma ten problem mówił mi, że najprawdopodobniej w UK po zmianie na soft który nie kantuje i po pomiarach bedzie na nowo wyliczany roadtax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem ze maja nie podnosić roadtax... jak podniosą to nic nie pozostaje jak sprawa do sądu bo nie po to kupiłem "niby" bluemotion żeby płacić bóg wie ile za roadtax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam samochodu na zimę i nie wiem co kupić ktoś coś doradzi ?

Motór prawie sprzedany i na zime potrzebuje cos taniego co ma 4 koła(max 500 elek ) motóra znowu kupie na wiosne ;) ma ktoś jakieś doświadczenie z takimi padakami ???

We francuskich furach można wybierać ale jakoś im nie ufam po głowie chodzi mi oczywiście skoda :P

Felicje za 300-400 można już fajna znaleść a i fabia też się jakaś trafi ;)

Wszelkie propozycje mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz manheima za rogiem.... kup i zrób jak mawia Adam Klimek.

Albo kup bez kluczy i się dorobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polo?- bezobsługowe - 15 lat paska nie będziesz zmieniał... Małe, malo pali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam samochodu na zimę i nie wiem co kupić ktoś coś doradzi ?

Motór prawie sprzedany i na zime potrzebuje cos taniego co ma 4 koła(max 500 elek ) motóra znowu kupie na wiosne ma ktoś jakieś doświadczenie z takimi padakami ???

We francuskich furach można wybierać ale jakoś im nie ufam po głowie chodzi mi oczywiście skoda

Felicje za 300-400 można już fajna znaleść a i fabia też się jakaś trafi

Wszelkie propozycje mile widziane

Maciej twardym trza byc nie mientkim. na motur i do roboty. mnie tam zima nie straszna moje kosci juz przyzwyczaily sie do zimna i mokra. ja tam cala zime na rowerze pomykam. ale tak na powaznie to wystarczy zainwestowac w dobre ciuchy i jest ok. minus tego jest taki ze trzeba wstac 15 minut wczesniej zeby to wszystko na siebie zalozyc bo zajmuje to troche czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felicje sobie odpusc, nie sprzedasz tego potem zbyt łatwo. Już lepiej fabie choć w tych pieniądzach to raczej nic dobrego nie będzie, ale zime może przejezdzisz. Uwazaj na 1.2 trzy cylindry, pewnie to to samo co w polo więc łańcuch lubi się spierdzielic i zawory wypalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie samo co w polo... I w ibizie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem ze maja nie podnosić roadtax... jak podniosą to nic nie pozostaje jak sprawa do sądu bo nie po to kupiłem "niby" bluemotion żeby płacić bóg wie ile za roadtax.

Moj tez modowany. Czekam co zrobią. Na razie sie nie wybieram na zmiany softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku rowerkiem to co innego bo się ruszasz a na motongu ruchu brak już kilka zim tu przejeździłem i jakoś dałem radę . Bardziej mi się rozchodzi o bezpieczeństwo bo zimą zazwyczaj zaczynam jak jest ciemno i kończę jak jest ciemno a światło w motorze słabe.

 

Aukcje raczej odpadają kota w worku nie kupuję muszę się przejechać poza tym nie mam czasu na aukcje bo zazwyczaj są w tygodniu.

Szukam czegoś lokalnie żebym też nie musiał za daleko jechać .

Narazie mam na celowniku micre cintequento suzuki alto 106 itp

Autko ma być tanie w zakupie i eksploatacji więc najlepiej silnik około 1000 bo tax tylko 30Ł

 

Na sprzedaży motoru zarobiłem 150 funtów chyba pierwszy pojazd jaki sprzedałem z zyskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym corse b poszukał z 1.2 albo nawet i 1.0 choć to trzy cylindry. Z ostatniego wypustu jak trafisz na zadbany egzemplarz to powinien bez awaryjnie pomykac. A jak się coś stanie to z reguły proste do zrobienia. A i poniżej 500 wyrwiesz ładna sztukę. Przewinęło się trochę tych cors przez moje ręce na handel i do tego co potrzebujesz to jak najbardziej.

Dwa lata temu kolega chciał dla żony do jeżdżenia koło domu cis taniego i prostego żeby nie musial dokladac. Znalazlem i wygralem mu na ebayu '99 z 50tys na liczniku za 377f. Fakt daleko była ale pojechałem z nim, dla mnie nie problem, jeździć lubię a auto warte było. Była pierwszego właściciela, gosc jak Niemiec hehe, do auta dał teczke z posegregowanymi według dat papierami, a autko zadbane bardzo. 1.0 golas kompletny, ale służy mu bezawaryjnie do tej pory, a lekko nie ma. Dom remontował to mu za ciężarówkę robiła i dała radę. Dopiero pierwszy raz olej w niej zmienił i czujnik walu za 10f (standard) oraz przeplywke uzywke za parę funtów z ebaya. Ot i tyle.

Gdybys szukał to trzy drzwi chyba lepiej szukać bo z reguły są suche. A z tego co zauwazylem to piątki jak jedna zalewana jest przez bagażnik i gnije potem podłoga z tyłu, bo tak ogólnie to nie jest najgorzej z rdza w ostatnich rocznikach.

 

Corsa c przyjemne autko, ale już znacznie bardziej upierdliwa potrafi być

 

Co do Micry, raczej bez spawania podłogi się nie obejdzie w większości egzemplarzów. Ale po za tym autko trwałe. Tylko chyba bym nie chciał nim jeździć hehe, jakoś ich nie trawie, pewnie dlatego, że co mi wyjedzie taka na drogę to się wlecze w niej geriawit 2 mph...

 

106tke sprzedałem jedną z 1.5 klekotem. Nie było złe auto ale jakoś nie trawie francuzów. No i belka padnie prędzej czu później a to spory wydatek. W środku widać już wiek auta.

 

Cienko cienko darze sentymentem bo to moje pierwsze auto było. Trwałe autka i dość żwawe. Z korozją też nie było problemu z tego co pamiętam, choć ja miałem z początku produkcji. Tylko no tu to już ochrony żadnej nie ma w przypadku choćby i małego dzwona. I nie wiem jak z częściami w razie czego. Pewnie taniej będzie na złom oddac jakby co:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis dostalem taki list wy tez?

 

Nie widzę tego listu ale ja dzisiaj dostałem list z vw ze przepraszaja itp i ze odezwa się jeszcze co dalej z autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę tego listu ale ja dzisiaj dostałem list z vw ze przepraszaja itp i ze odezwa się jeszcze co dalej z autem.

Poprawilem poprzedni post bo za duzo informacji osobistych bylo pokazane :) ale pewnie to samo ty dostałes. Tak na dobra sprawe to jakim prawem DVLA podaje takie dane osobowe do VW? Moim zdaniem to DVLA powinno wysłać informacje do właściciela czy zgadza się na podanie ich do VW czy tez sam się zgłoszę w terminie np. 90 dni od tego listu.

Wystarczy mi już głupich telefonów 5 razy dziennie, typu odebrał Pan swoje odszkodowanie za ból szyi podczas wypadku, jak mówię ze nikogo nie było w pojeździe to od razu rzucają słuchawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dvla musi udostepnic dane, wyobraz sobie ze jest akcja i masz uklad hamulcowy niesprawny czy cokolwiek inne, wiec kontaktuja sie z aktualnym wlascicielem pojazdu a nie z tym ktory kupil pojazd z vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musimy spokojnie czekać co wymyślą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uzywacie na zamarzniete szyby? jako ze mam nowe auto chcialbym zeby przednia szyba wygladala jak wyglada. uzywacie sprayow czy skrobiecie?jak spraye to jakie i czy sa nieszkodliwe dla lakieru?ja zawsze skrobalem i nie bylo z tym wiekszego problemu. gorzej z moja zona ona to rysuje szybe na potege. dlatego musze cos wymyslic zanim sie mrozy pojawia bo boje sie ze mi szybe zalatwi.dzieki za wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności