Skocz do zawartości
bajmar

piszczący wentylator nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

wentylator zaczyna popiskiwać przestaje po zmianie szybkości, jak się dostać do wentylatora nawiewu? co trzeba rozkręcać ? co tam skrzypi? da się nasmarować od strony filtra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po maska jak ściagniesz filtr to powinno być widać ten wentylator to możesz spróbować po jego ośce jak da rade po fukać smarem w spreju bo takie są to myślę ze pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator masz pod schowkiem przy nogach pasażera ,wykręcasz schowek ,pułkę i masz na widoku mocowanie wentylatora,a popiskuje na tulejkach silnik,ja u siebie psikałem WD-40 i jakoś się kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku nowy silniczek dmuchawy Hans Pens czy coś takiego i mi tez zaczął piszczeć ale tylko przy mrozach, jak spada to jest ok, używałem latem piany do odgrzybiania klimy, czy muszę wyciągać ten wiatrak by wpsiknąć olej silikonowy czy wystarczy to zrobić od strony filtru pyłkowego bo nie wiem czy to od śmigła czy od spodu silnika popiskuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,lepiej chyba będzie wyjąć go ,od góry masz wiatrak i jak tam polejesz to możesz nie trafić na ośkę i efekt mizerny ,a z drugiej strony jak będzie na wierzchu to zobaczysz gdzie piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi piszczało bo komutator sie juz całkowicie zuzył, szczotki slizgaly sie po komutatorze powierzchnią górna i boczna. niestety nie dalo rade wyrównac komutatora (zbyt cienka warstewak miedzi) i byl do wymiany....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis wyciagłem wentylator, od strony filtra nie ma szans nasmarowac, trzeba go wyjąć z obudowy i gumek antywibracyjnych (troche siły) popsikałem wd40 oś i potem olejem, przestało piszczec.

 

tez użyłem preparatu do odgrzybiania i wydaje mi się ze po tym dziadostwie wentylator piszczał po pewnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie ;0) wiem że to tylko zbliżony temat ale zapytać można chyba?

potrzebowałbym fotkę zespołu regulacji ogrzewania - a mianowicie interesuje mnie zamocowanie cięgien linek - bo chyba cosik urwałem ;(

Chciałbym zobaczyc jak to jest w orginale.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Może TO

pomoże ;)

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zapytanie ;0) wiem że to tylko zbliżony temat ale zapytać można chyba?

potrzebowałbym fotkę zespołu regulacji ogrzewania - a mianowicie interesuje mnie zamocowanie cięgien linek - bo chyba cosik urwałem ;(

Chciałbym zobaczyc jak to jest w orginale.

Dzieki.

http://img25.imageshack.us/img25/8626/regulacjaogrzewania.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie!

Oba te linki są mi przydatne :) , a problem niestety nie może czekać do wiosny.

Pozdrawiam Henryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc94

wydaje mi się, że na piszczący wentylator może pomóc jakiś "gęstszy" smar..

Ja też mam do Was pytanie.. Może ma ktoś z Was obudowę do wentylatora nawiewu, bo poprzedniemu właścicielowi mojej niebieskiej strzały auto lekko się przypaliło i rurka idąca od wentylatora do nawiewu zmniejszyła swój przekrój i praktycznie nie mam nawiewu...:(

Z góry dziękuję za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ma ktoś z Was obudowę do wentylatora nawiewu

Poszukaj w dziale "Sprzedam" chłopaki mają różne części - może coś trafisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności