Skocz do zawartości
Gość maras

Jak wymienic filtr powieterza?

Rekomendowane odpowiedzi

A tą rure masz pod obudową filtra czy nad?? bo ja mam pod obudową. Odpiąłem zapinki i tą gumke, rurę od przepływomierza ściągnąłem rozszerzająć tą mocną objemkę kluczem francuskim. Skoro wymieniałem filtr, to stary rozerwałem jeszcze gdy był w obudowie, wyjąłem jego kawałki i górna część obudowy już zeszła gładko. Wcześniej miałęm problem z jej zdjęciem, ale dlatego że było ciasno i wystający filtr ją blokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rure mam nad filtrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę zachodu ale da się zrobić, wystarczy trochę cierpliwości. Mam rurę od klimy nad filtrem i daję radę to zrobić samemu, bez większych problemów. Da się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no fakt ale jak to najprościej zrobic;p bez zbednych demontarzy połowy samochodu;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe no fakt ale jak to najprościej zrobic;p bez zbednych demontarzy połowy samochodu;p
Jedyne co musisz zdemontować to rura idąca od obudowy filtra, ta karbowana. Wtedy nie będzie Ci przeszkadzać.

Ja zawsze gdy wymieniam f.powietrza, wymieniam również f.paliwa. Mam wtedy lepszy dostęp i jedną robotę wykonaną przy okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja nowy mam pytanie. Czy zasadne jest kupno sportowego filtra powietrza np takiego:

http://moto.allegro.pl/item739439081_vw_passat_golf_sportowy_filtr_powietrza_tuning_kn.html

 

Czy faktycznie moze on zwiększyć moc i moment jak zapewnia allegrowicz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy faktycznie moze on zwiększyć moc i moment jak zapewnia allegrowicz?

 

Nie.

No chyba że jesteś podatny na iluzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze zdjecia z wymiany bo kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac i w ktorym miejsu jest ten filtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja nowy mam pytanie. Czy zasadne jest kupno sportowego filtra powietrza np takiego:

http://moto.allegro.pl/item739439081...tuning_kn.html

 

Czy faktycznie moze on zwiększyć moc i moment jak zapewnia allegrowicz?

 

Do TDI to byłbym ostrożny z tymi filtrami. Mają faktycznie znacznie większą przepustowość, ale co za tym idzie jak mocniej depniesz to i drobny piach może ci zassać...do turbo. Do czego to prowadzi odpowiedz sobie sam. Więc dla wątpliwych przyrostów chyba nie warto ryzykować.

Takie jest moje (i też zasłyszane w sprawdzonym warsztacie) zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos moze zdjecia z wymiany bo kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrac i w ktorym miejsu jest ten filtr

 

Chyba powinieneś zajrzeć/pytać w dziale dotyczącym B5 ;) Tutaj rozmawiamy o B3/B4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passata B3 1.6 TDIntercooler i również przymierzam się do wymiany filtra powietrza i w związku z tym mam takie pytanie bo wczoraj podczas mycia auta spłukiwałem wężem ogrodowym przód auta a dokładnie znaczek VW na przednim grillu przy odpalonym silniku. A jak wiadomo właśnie tam zaczyna się rura biegnąca do filtra powietrza.

I moje pytanie jest takie. Czy podczas takiego spłukiwania silnik może zaciągnąć wode do tego filtra bo podczas gdy silnik pracuje to powietrze jest zasysyane tą właśnie rurą do filtra a potem do silnika.

Po myciu sprawdziłem i na szczęście filtr był suchy.

Druga sprawa to po wyciągnięciu filtra odkurzyłem wnętrze obudowy gdzie znajduje się filtr powietrza tylko mam takie pytanie czy delikatny osad który znajduje się w górnej części obudowy (a dokładnie na samym brzegu gdzie zakłada się górną część obudowy) może zostać wessany do silnika po złożeniu wszystkiego do kupy czy raczej nie ma takiej możliwości?

Trudno jest ten brzeg odkurzyć a sprężarki nie mam żeby to wydmuchać.

Z góry dziekuje za odp.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności