Skocz do zawartości
MAPET

xenon 5000K vs 6000K oraz jaki zarnik?

Rekomendowane odpowiedzi

czytając to wszystko doszedłem do wniosku ze nie ma co do soczewki do mnie zakladac hida, a wiec co moge zrobić aby lepiej swiecilo, dodam ze mam juz te zarowki philipsa(cos tam wiecej swiatla) roznica jest ale niewielka, a znowu na ori zenony mnie nie stać. Co zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerob lampy poprzez wlozenie ori soczewek xenonowych badz bixenonowych, do tego dobry zestaw hid i poza samopoziomowaniem i spryskami masz zestaw jak z fabryki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kresek teraz to już pojechałeś po bandzie ! dobrze sie czujesz ? każesz chłopakowi wymienić dobre soczewki na inne tyle że oryginalne?? a później wsadzić mu hida ??? ja chyba sam nie wierze co czytam !!!jaki w tym sens co?????? Maciek91 twoja decyzja ale jakbyś zrobił tak jak napisał ci Kresek to naprawdę zrobił byś debilizm ! miałbyś oryginalne klosze zwykłe lampy brak sprysków i samo poziomowania ale komfort że posłuchałeś kolegi z forum ! i wytłumacz policjantowi lub panu na stacji diagnostycznej że przeciaż masz soczewkę oryginalną !!!! ja mam 2 lata hida w moich lampach i żadnych problemów i mogę się założyć z każdym że pojedziemy na stację sprawdzić światla oryginalny xenon i moje i będą świeciły tak samo !!! a tylko nie kupuj zestawu za 160zł ja za mój płaciłem prawie 400zł może dlatego jest taki superrrrr !!!:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tylko nie kupuj zestawu za 160zł ja za mój płaciłem prawie 400zł może dlatego jest taki superrrrr !!!

 

A ja mu napiszę kupuj ! za zestaw dałem 2 lata temu 180zł i świeci do tej pory. To że wydasz 400-600 za hida to tylko dlatego żeby się chyba lepiej poczuć że nie masz taniego chińskiego gówna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się trafi !!! ja mam z przetwornicami slim żeby łatwiej je było schować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam z przetwornicami slim żeby łatwiej je było schować

 

Super ! warto więc było wydać dwa razy więcej niż ja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie ! bo i tak zaklócenia lekkie mam ! ale co tam już wydałem więc trudno ! 2 lata świecą nic się nie dzieję i mam nadzieję że jeszcze poświecą . i powiem jedno zamontujesz xenon raz będziesz jeździł na nim cały czas !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Waldus przerobilem troche tych lamp, wiec jakies pojecie mam.

Skoro koledze nie pomagaja zarowki night breaker lub podobne, to soczewka juz sie wypala to po pierwsze .

Po drugie jak juz ma zmieniac soczewki to zmienic je na dedykowane do okreslonego zrodla swiatla.

Po trzecie nie wiem czy wiesz, ale nie ma zadnych norm do produkcji zarnikow HID H7. Wiec nigdy nie masz pewnosci, czy zrodlo swiatla jest w ogniskowej soczewki i oswietla ci droge jak powinno.

Po czwarte masz jedne z najgorszych soczewek do xenonu jakie sa dostepne.

Po piate moge przyjac ten zaklad i postawic kolo siebie moje i twoje auto i zobaczyc roznice w swieceniu soczewek H7 z zarnikiem, a soczewek D2S

Po szoste to ze ty masz hid i Tobie dobrze to nie znaczy ze jest to najlepsze rozwiazanie.

Doradzasz koledze zeby kupil hida za 400zl (ktory nie jest wiecej wart jak te za 100zl, bo slim sa rowniez produkowane w chinach, lepiej kupic prod japonskiej), a za te 400zl kupi hida takiego jak ty masz razem z lepszymi soczewkami i bedzie widzial na pewno 30% wiecej+ na drodze jak Ty.

Takze bez urazy ide jechac dalej po bandzie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu zadaj mu pytanie czy ma oryginalne lampy a nie nm Depo bo wiem jak to świeci ! a nie każesz mu wymieniać soczewki ! jak nie ma kasy to założy hida nawet za 100zł i będzie napewno miał lepszą widoczność na drodze a jak by miał kase to by kupił sobie oryginalne lampy xenon i miałby problem rozwiązany ! nawet by nikogo nie pytał na forum ! moje auto ma 10 lat i soczewki jakoś się nie wypaliły a dlaczego jemu miały się wypalić? a na zakład to zapraszam zawsze mieszkasz nie daleko więc spotkanie w stacji diagnostycznej u mnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lampy nie swieca to jaka jest roznica miedzy Depo a ori?

To jak ma depo, to lepiej bedzie zmienic na helle i wlozyc hid, czy taniej wlozyc porzadne soczewki w lampy depo i do tego hid?

Tobie sie nie wypalily, bo akurat masz pewnie zadbane lampy, nie mialy nieszczelnosci, wiec jeszcze zyja. Wystarczy poczytac na forum ile ludzi wysyla do regeneracji ori lampy bo przestaja swiecic, niestety im nowsze auto tym gorzej wykonane lampy.

 

Akurat na stacji diagnostycznej sprawdzisz jedynie linie odciecia i nic wiecej.

Teraz idac twoim tokiem rozumowania jak kolega ma soczewki depo, to nie ma przeslony takiej jak w ori hella, wiec nie ucina mu widma po prawej stronie. Za twoja rada zalozylby do depo hid i oczywiscie widzial by wiecej, ale tez wszyscy by lepiej jego widzieli, a to nieprzyjemne spotkanie z naprzeciwka.

 

Tu takie porownanie soczewki z passata i te co mam u siebie, popatrz jak jest rozlozone swiatlo i jaka jest szerokosc strumienia.

 

Hella:

http://i59.photobucket.com/albums/g297/jvxdriver/LensTest/Set2/DSC_0601h.jpg

 

Stanley:

http://i59.photobucket.com/albums/g297/jvxdriver/LensTest/Set2/DSC_0412h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam jedno pyt. czy żarniki zwykłe(made in china) świecą o wiele gorzej od renomowanych firm np. philips??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swieca porownywalnie badz idealnie.

Czysta loteria.

Ale tak czy siak swieca dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra dziekuje bardzo wszystkim za wypowiedz, skusze sie na hida, zobacze jak to sie bedzie prezencilo, znalazlem jakis japoński na aledrogo http://allegro.pl/japonski-hid-xenon-xenony-passat-b5-6000k-poznan-i1925543133.html , tylko poszukam go 4300k, dobry czy darować sobie ? Soczewki mam git, chodzi tylko o to ze bardzo czesto jezdze w nocy i chce wiecej widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu takie porownanie soczewki z passata i te co mam u siebie, popatrz jak jest rozlozone swiatlo i jaka jest szerokosc strumienia.

 

Kresek, a możesz napisać gdzie można takie soczewki kupić? Mam rozumieć, że taką soczewkę montuję się w miejsce starej bez żadnego dodatkowego rzeźbienia? Czy po prostu w słowie "soczewka" mam rozumieć cały ori reflektor przeznaczony do światła ksenonowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:doh czytać się już tego nie da.

Taką samą jałową rozmowę prowadziliśmy już w innym wątku,w tym padło pytanie o barwę palnika i na tym powinno się zatrzymać.A zamiast tego jakieś nie do końca mądre dyskusje...

Mógłby to już któryś z modów zamknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wszystko zostało powiedziane także żeby nie robić OT - zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności