Skocz do zawartości
zales

Kontrolka poduszek powietrznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie.

Otóż niedawno stałem się posiadaczem passata 1.6 rocznik 98 sedan. Samochod jest wyposażony w 4 poduszki powietrzne, i moje pytanie: Czy podczas włączenia zapołonu powinna się zapalić kontrolka od poduszek powietrznych? Czy ona się zapala tylko wtedy gdy jest problem z nimi, czy może wogóle jej nie ma? Różne opinie na ten temat znalazlem, dlatego pytam się tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz stacyjkę, a nie odpalisz silnika, to przez chwilę powinna się świecić, ponieważ komputer sprawdza, czy wszystko działa, po chwili powinna zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś jest nie tak, bo się wogule nie zaswieca :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie dochodzi prad do kontrolki? Sprawdż przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W najgorszym wypadku dioda wylutowana z licznika :(

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W najgorszym wypadku dioda wylutowana z licznika

A dlaczego?

Dlatego że poduszek brak :kwasny:

zales, podłącz autko pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i okazalo sie że ktoś sobie wymontował poduszkę pasażera, zacierając za tym ślady wymontował też tą diodę z licznika :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam ale dla mnie taka sprawa ociera się o prokuraturę.

Przecież tego nie można nawet nazwać zwykłym cwaniactwem :[

Jak to ktoś wymontował? Dla kilkuset złotych narażać kogoś na wieksze ryzyko śmierci w razie wypadku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zales, a więc moja przepowiednia niestety się sprawdziła :kwasny: Masz teraz nauczkę i myslę że jak następne auto kupisz to wcześniej je sprawdzisz chociażby fejsem. Jezeli jest brak tylko poduszki to za kilkaset pln kupisz, zamontujesz i będzie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak zapodam kilku osobom taką ciekawostkę do przemyślenia. Może zdarzały się już kiedyś podobne sprawy i kantujący sprzedawca dostał po tyłku za takie przekręty. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za :offtopic:RAMA, jeździłem po kupno passata ze znajomym i .... nie było OBD ( złącze było wycięte ) , dalej nie patrzyliśmy tylko auto poszło w niepamięć choć było ładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności