Skocz do zawartości
Gość brath100

Montaż alarmu w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zamontujesz

mam pytanie,

słyszałem kiedys o zabezpieczeniu paska z elektronicznym gazem za pomocą 2 diod.

(tylko wolne obroty), że jak juz S. P. Złodziej już odpali paska to max obroty nie pozwolą na pokonanie nawet małej przeszkody w postaci krawężnika i t p.

Czy jest Ci coś takiego znane, ewentualnie jak tak to daj coś na emila

[email protected] bądź g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie,

słyszałem kiedys o zabezpieczeniu paska z elektronicznym gazem za pomocą 2 diod.

(tylko wolne obroty), że jak juz S. P. Złodziej już odpali paska to max obroty nie pozwolą na pokonanie nawet małej przeszkody w postaci krawężnika i t p.

 

Pedał gazu to nic innego jak potencjometr ze switchem pokazującym skrajne pozycje, suwak zadaje napięcie do sterownika w zależności od położenia. Można odciąć, można ustalić na pewnych obrotach ( w miarę bezpiecznych, o ile o takich można mówić przy zimnym silniku), lub przywrzeć sygnał gdzieś po drodzie. Jak pamiętam to pin 12 kompa.

Wydaje mi się, że już o tym sposobie pisałem na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś wysłać na maila gdzie mogę się wpiąć z alarmem aby nie rozbebeszać za bardzo wnętrza,zawsze podłączałem pod krańcówki w drzwiach a w passacie nawet nie wiem gdzie one są.Będę wdzięczny za pomoc. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabardzo nie chcesz rozbrajać Passata to ściągnij ten plastik pod którym są bezpieczniki(po lewej stronie deski),później odkręć te śrubki,a później ten plastik w którym jest schowek na książkę(2 śrubki od dołu).Odsuń to,odepnik wtyczkę od włącznika świateł i szukaj później w schematach elektrycznych.Tak jest najprościej-ale nie najlepiej ;)

Nie pisałem na maila bo i tak foty są ogólnie dostępne...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zabardzo nie chcesz rozbrajać Passata to ściągnij ten plastik pod którym są bezpieczniki(po lewej stronie deski),później odkręć te śrubki,a później ten plastik w którym jest schowek na książkę(2 śrubki od dołu).Odsuń to,odepnik wtyczkę od włącznika świateł i szukaj później w schematach elektrycznych.Tak jest najprościej-ale nie najlepiej

Nie pisałem na maila bo i tak foty są ogólnie dostępne...Pzdr.

 

Przypomniał mi się kawał jak ginekolog się przekwalifikował na mechaniora i przez rurę wydechową rozrząd zrobił :)

 

 

Konsolę zrzuć, to tylko cztery torxy. Dwie minuty i masz dostęp do większości kabli. Krańcowy możesz wziąć z boczku na dole. Górna wtyczka, kabel brązowo biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
którą konkretnie konsolę ten boczek gdzie dzwignia otwierania przedniej klapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stern-weź najpierw porządnie przeczytaj to co napisałem a później komentuj...Przecież napisałeś to samo ;) tylko krócej i bardziej ogólnie :) To że zajmujesz się montażem alarmów,a ja elektroniką to nie znaczy że wszyscy się mają na tym znać.Dla większości trzeba łopatologicznie,bo po prostu nie mieli z tym nic wspólnego. Pzdr.

Jim-dokładnie tą konsolę w której masz wyłącznik świateł :) Od dołu masz dwa torxy i z boku też dwa.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Druga sprawa aby podłączyć centralny zamek z alarmem wystarczy tylko zdjąć boczek z drzwi kierowcy? i teraz do jakiego przewodu się wpiąć (kolor)aby centralny działał z pilota?

W B5 zamki już są tylko elektryczne? w starszych modelach VW były elektryczno pneumatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączam się do prośby o schemat podłączenia w TDI 1998r :)

Proszę o info jak prawidłowo powinno być zrobione wcięcie na pedale gazu.

 

Z góry BIG Dziękuję!

 

Pozdrawiam,

 

P.S. Mail predator (at) orange.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad poniższym antynapadem do passata (glownie ze wzgledu na powiadamianie dźwiękowe o włączonej blokadzie)

 

http://www.allegro.pl/item936732037_antynapad_blokada_zaplonu_falcon_bu_f_serwis.html

 

Mam nadzieje, ze nie jest to najgorszy wybór.

 

Serdecznie proszę aby jakas życzliwa osoba mogła wysłać mi schemat/instrukcję do podłącznienia urządzenia tego typu (jestem laikiem ale chcialbym sie z tym sam zmierzyć - oddam auto firmie to spartaczą cos).

 

mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy można prosić o schemat podłączenia alarmu gdzie sie wpiąć do passata b5 dzięki z góry. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lennysworld

Witam.Czy mógłbym również otrzymać rozpiskę podłączenia alarmu do Passata B5? Z góry dziękuję. email: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój alarm jest podpięty pod lampkę oświetlenia wnętrza. Wolałbym z pewnych powodów podpięcie pod krańcówki drzwi. Jednak nie chcę rozbierać wszystkich drzwi. Wydaje mi się, że sygnał z krańcówcek musi iść do modułu komfortu. Jeżeli tak jest to jakie to są kable? Jak zrobić, żeby podpiąć się pod krańcówki w drzwiach bez ich rozbierania?

Pozdrawiam

Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy można prosić o schemat podłączenia alarmu gdzie sie wpiąć do passata b5 dzięki z gó[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę również prosić o taki schemacik do B5. [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kezcerad

Witam, planuje podlaczenie kd2006 do Paska 1.9TDI czy moglbym prosic o szczegolowa instrukcje jesli nie bylby to klopot dla kogosc. Wiem ze mozna to zamontowac w jakims serwisie ale jak sie zrobi samemu zawsze lepiej... Moj adres [email protected] Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czy również mógłbym prosić o taką instrukcje do mojego B5, może macie oprócz tego koledzy jakiś sposób na utrudnienie uruchomienia diesel-ka bo takowe są najlepsze.Z góry jestem wdzięczny [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, planuje podlaczenie kd2006 do Paska 1.9TDI czy moglbym prosic o szczegolowa instrukcje jesli nie bylby to klopot dla kogosc. Wiem ze mozna to zamontowac w jakims serwisie ale jak sie zrobi samemu zawsze lepiej... Moj adres [email protected] Z gory dziekuje.

 

kolego pisz do lukisia on ci coś podpowie. A tak na marginesie bardzo fajne zabezpieczenie polecam jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem, posiadam passata b5 rok 98 i chcę założyc alarm, czy moze mi ktos doradzic jaki? zaglądałem na allegro i widziałem niby do pasata za cenę 179zł z funkcją domykania szyb , czy warto coś takiego za podac? z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności