Skocz do zawartości
Jordan1705

Niesprawne swiece ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla pewności odepnij czujnik temperatury przy bloku i zrzuć fajkę ze świecy przyłóż próbówkę do przewodu i do masy a drugą strone dołóż do masy i niech Ci ktoś pomoże (czyli przekręci kluczyk ) do każdej świecy z osobna przekrecaj bo podgrzewanie świeć trwa dośc krótko .Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odłączysz czujnik temperatury to świece powinny długo grzać.Pisałeś wcześniej że robiłeś test vagiem przekaźnika świec i skoro było go słychać to wcale nie znaczy że jest sprawny wiadomo tylko że ECU nim steruje.Cudów nie ma masz albo walnięty bezpiecznik 80A,przekaźnik jeżeli nie to przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zadaniem najlepiej miernik cęgowy wkładasz przewód między cęgi i wszystko wiadomo, takie mierniki ma każdy elektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mu pomoże miernik cęgowy jak wcześniej pisał że nie ma napięcia na przewodach do świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przypadek z życia, w zeszłym roku znajomy także walczył z grzaniem świec. Najpierw wymienił świece, sprawdzał bezpieczniki i napięcie na świece co się okazało którego nie było, a winnym była jakaś przerwa przy stacyjce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zagadkę!

Na kabelkach ze świec brak prądu. Bezpieczniki w skrzynce te wielkie dobre. Bezpiecznik mały 15A przepalony, wymieniony na większy 20A.

Po odpięciu czujnika temperatury świece grzeją. Po podłączeniu nie.

Wymiana czujnika temperatury nie dała kompletnie nic. Kto poratuje? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
test vagiem przekaźnika świec.

Jak to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim vw kontrolka świec zarowych w lato świeci raz długo aras krótko,w zime ras długo a raz krótko .swieci jak jej sie podoba,ogólnie pali niezle jak zimny słychać metaliczne stuki 4 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest OK.Świece do sprawdzenia bo prawdopodobnie któraś z nich padła,albo zaniedługo padnie.Dlatego słychać metaliczne stuki na zimnym silniku.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim vw kontrolka świec zarowych w lato świeci raz długo aras krótko,w zime ras długo a raz krótko .swieci jak jej sie podoba,ogólnie pali niezle jak zimny słychać metaliczne stuki 4 sekundy

 

uszkodzony czujnik temp- G62.... Wymieniaj i bedzie smigac jak nalezy, latem swiece nie powinny sie wogole grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecie kolega pisze ze prąd w ogóle nie dochodzi do świec a nie ze świece padły !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale przecie kolega pisze ze prąd w ogóle nie dochodzi do świec a nie ze świece padły !

Tak?To pokaż mi gdzie kolego tak napisał,bo nic o tym nawet nie wspomniał :D

Przeczytaj sobie jeszcze raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne objawy

sprawdzilem świece-sa dobre

okazalo sie ze nie ma napiecia na fajkach dochodzacych do swiec

vag pokazal blad czujnika temp cieczy chlodzacej G2/G62

rozpialem czujnik temperatury-nadal nie ma pradu

sprawdzilem przekaznik-dobry(spialem na krotko)

bezpiecznik swiec zarowych (kolo komputera 80A)-dobry

dzisiaj dla pewnosci wymienilem czujnik G2/G62-sytuacja bez zmian!!nadal nie ma pradu na swiecach

normalnie rece opadaja!!!

jakies sugestie??prosze o pomoc bo juz mi brak pomyslow

dodam jeszcze ze bezpiecznik 80A byl troszke jakby okopcony i tez nie ma na nim pradu(sprawdzone probowka)

 

26.10.10

winowajca byl bezpiecznik 80A-nie stykal dobrze i iskrzyl, stad to osmolenie

Edytowane przez birko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów:) sprawdziłem świeczki ,mój pasiaczek palił na jednej bo trzy swiece padły założyłem NGK D-POWER 6943 Y741U.Zapalił rano przy -23 jak szalony,równa praca nic nie puka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów:) sprawdziłem świeczki ,mój pasiaczek palił na jednej bo trzy swiece padły założyłem NGK D-POWER 6943 Y741U.Zapalił rano przy -23 jak szalony,równa praca nic nie puka.

Bo to jest najczęstszy powód nierównej pracy po odpaleniu i problemów z odpalaniem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności