Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Moje też mierzone na oko.

 

20150603_202747.jpg

 

Wysłałem emalie do dystomów co o tym myślą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie.... nie urwie się ;)

 

ps. teoretycznie śruby powinno się dociągać w passacie z momentem 120 NM ale śruba M14 pozwala na użycie znacznie większej siły także dokręćcie to sobie z czuciem... ale do oporu ;) minimum 7 obrotów srubą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jaką otrzymałem:

 

"Bez żadnych problemów i przeciwwskazań można tak jeździć. Mniejsza średnica nie ma wpływu na bezpieczeństwo użytkowania."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam felgi dezent 16x7j z et 44 jaki potrzebowałbym dystans by felgi zrównały sie praktycznie z nadkolem oraz by nie tarły. Obecnie jeżdze na Felgach 18x8j z et35 i jest ok nie trą wygladają ok ale wolalbym zalozyc 16 ze wzgledu na komfort ale niestety felgi siedza w nadkolach. 10mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chce założyć felgi z BMW i potrzebuje adaptery 16mm i 18mm. Niestety przykręcane zaczynają się od 20mm. A co powiedzie na temat tych z wystającymi szpilkami gdzie felga przykręcona jest za pomocą nakrętek? Trzyma się to czy lepiej nie kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy. Na tym i na tym koło nie ma prawa się zgubić ;) Coż można chcieć więcej ? :D

 

ps. Jaki styling ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma różnicy. Na tym i na tym koło nie ma prawa się zgubić ;) Coż można chcieć więcej ? :D

 

ps. Jaki styling ?

 

Dzięki kolego za odpowiedź. Styling 63, wiem że oklepany ale bardzo mi się podoba ta felga.? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie bo się zaje*ałem w akcji.

Felga 17x7,5' et 42, opona 225x45. Zawias -30mm.

Z przodu dystanse 13mm, tył 20.

Tył przy zapakowanym aucie trze na dobiciach.

Więc tak, z moich obliczeń wynika, że tył powinien mieć 13 mm. No to wtedy co, na przód nic?

Dość często mam napchane auto.

Jak macie jakieś sugestie to napiszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzych_MetFuk - Zawias masz zalozny, a czemu takie balony masz wrzucone? Daj jakies 195x40 to nie bedzie tarlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzych_MetFuk - Zawias masz zalozny, a czemu takie balony masz wrzucone? Daj jakies 195x40 to nie bedzie tarlo.

Też o tym myślałem... rozglądam się za jakimiś dobrymi gumami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzgledem twoich 225x45 to opony o ponizszych wymiarach schowaja sie o:

225x40 -20mm,

225x35 -45mm,

215x40 -30mm,

215x35 -52mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany jakie dystanse będą pasowały do felg 17 cali szerokość 7.5 cala ET 38 i oponie 205/45 tak żeby nie tarło?? dodam że passek jest na gwincie MTS-a :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian2229 - Na moje oko to powinno byc dystans 10-12mm, aaale weź miarkę w rękę, pójdź do samochodu i zmierz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, założyłem dystanse 17mm na tył przy feldze ET45 czy łożyska bardzo dostają w tyłek? na oponach widać że mają już mniejszy kontakt z nawierzchnia, jak się ma to do łożysk? nie wiem co robić czy wywalić czy zostawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jar091 - o co ty sie martwisz? Planujesz zrobic 100.000 km autem na dystansach? Jak tak to moze jakies 5.000-8.000km wczesniej siada ci lozyska. Chyba, ze bedziesz po torze jezdzil, to wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Koła to: r18 et35 235/45, nie wiem jaka szerokość ale pewnie jakiś standard, wygląda to tak: bbs.jpg

Chce wsadzić gwint zamiast kitu, ale wydaje mi się, że mogę zatrzeć z przodu o wahacz. Jakie dystanse proponujecie? Koła są dość równo.

W ogóle czy te opony nie są za duże? Wyglądają w miarę normalnie, ale widzę że tu kupa osób ma o wiele mniejsze.

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że nie zakładam nowego tematu, lecz niestety nie mogę a mam dość zastanawiające mnie pytanie.

Otóż śmigam passeratti B6 w sedanie na standardowych felgach 205/55/16, przymierzam się do zmiany na większe felgi noi wpadło mi w oko coś takiego:

http://allegro.pl/alufelgi-bk795-18-5x112-vw-golf-vii-gti-variant-fv-i5057426405.html

I mam kilka pytań do was:

1. Czy szerokość będzie pasować ? Czy zmieszczą się i czy nie będą ocierać ? :(

2. Co sądzicie o samych felgach ?

3. Co myślicie o oponkach do tego 225/45/18 ?

4. Chciałbym poznać wasze zdanie, a najlepiej tych co mają koła podobnych wymiarów i jak to u nich śmiga.

 

Pozdrawiam.

PS. Przepraszam jeszcze raz, że nie zakładam nowego tematu ale niestety nie mogę. Czekam na waszą pomoc co do wyboru felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Co sądzicie o samych felgach ?

 

Jak dla mnie plastik. Jakość żadna bo made in china. A przy 18" to i czesto bedziesz prostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności