Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki max dystans na tył zeby nie przycieralo do felgi 17" 7J opona 225/45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa racja et37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20mm będzie bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15mm będzie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też będzie ok, zależy jak bardzo chcesz się do błotnika zbliżyć;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone dystanse jeżeli chodzi o jakość, np. z alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy do dystansu 5mm stosujecie dłuższe śruby ? - czy stosując 5mm zostaje jeszcze trochę pierścienia centrującego czy felga wisi już na samych śrubach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 18 8.5j et 35 225 40 juz felga z przodu wystaje wiec przy 30 będzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 18 8.5j et 35 225 40 juz felga z przodu wystaje wiec przy 30 będzie lipa

 

To słabo :) trudno odpuszcze sobie te kółka. A podpowiesz jakie jest najniższe et na przod i tył by był efekt jaki chce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Et 30 z tyłu będzie ok ale z przodu coś między 38 a 40 przy 8.5 j ale mogę się mylić ja mam et 45 8.5 225.40 i z tyłu dystans 12mm wiec mam obecnie et 33 i spokojnie mogło by być 30 natomiast z przodu nie mam koncepcji 5 mm nie dam bo kolo by wisiało na śrubach ale jak bym dał oponę 235 i zlikwidował naciąg opony było by już ok

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A opony mam do wymiany a ten delikatny naciąg mnie wkurza bo auto nie jest mocno obniżone jest na 1be wiec myślę dać opony 235 teraz na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Et 30 z tyłu będzie ok ale z przodu coś między 38 a 40 przy 8.5 j ale mogę się mylić ja mam et 45 8.5 225.40 i z tyłu dystans 12mm wiec mam obecnie et 33 i spokojnie mogło by być 30 natomiast z przodu nie mam koncepcji 5 mm nie dam bo kolo by wisiało na śrubach ale jak bym dał oponę 235 i zlikwidował naciąg opony było by ok

 

A jak ma sie sytuacja z felga 8J?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się dołącze do wątku zakupiłem ori fele ,,Goal'' 7,5 J x 17", ET 50 rozmiar oponki to 225,45 jaki max dystans wsadzić? jak przymierzyłem to fela wchodzi mi delikatnie w wachacz z przodu, z tyłu jest schowana ale nigdzie nie styka:) zawieszenie fabryka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ma sie sytuacja z felga 8J?

 

to zależy od efektu jaki chcesz osiągnąć

 

jak chcesz założyć gwint to daj 8,5j i 225 będzie fajnie wyglądało przy niskim zawieszeniu , a dystansem zrobisz tak jak będziesz chciał ale przy tej tej szerokości felgi bezpieczniej jest kupić et 40 i dystansem wystawiać niż kupić et 30 gdzie już będzie felga poza obrysem i nic już nie podziałasz w tym temacie

 

ale ja tam nie koniecznie muszę się na tym znać więc niech inni się wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zależy od efektu jaki chcesz osiągnąć

 

jak chcesz założyć gwint to daj 8,5j i 225 będzie fajnie wyglądało przy niskim zawieszeniu , a dystansem zrobisz tak jak będziesz chciał ale przy tej tej szerokości felgi bezpieczniej jest kupić et 40 i dystansem wystawiać niż kupić et 30 gdzie już będzie felga poza obrysem i nic już nie podziałasz w tym temacie

 

ale ja tam nie koniecznie muszę się na tym znać więc niech inni się wypowiedzą

 

 

Chce by efekt był tak że opona jest jak najbliżej nadkola właśnie, ale by nie obcierało. Koła będe teraz kupował i już mialem ugadane z ET30 8,5J ale już odpuściłem i właśnie będe szukał coś pod ET40 a szerokosc to co sie trafi 8 lub 8,5J i będe bawił się dystansami :) dzieki wielkie za pomoc :)

Edytowane przez siwulec333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar wrzucić dystanse na tył 20 mm, przód 15 mm, przy feldze 17 et 40. Auto jest na gwińcie, chciałbym się jak najbardziej zbliżyć do nadkola, ale tak żeby nie tarło. Dystanse będą dobre czy inne wymiary radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokość felgi?

Et35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szerokość felgi?

Et35?

 

Et 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli felga ma 7,5 cala szerokości to 15 i 20 mm bedzie ok.

Mam u siebie te same parametry felg tyle że 18" i z dystansami 20/25mm zdarzają się przycierki o nadkola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli felga ma 7,5 cala szerokości to 15 i 20 mm bedzie ok.

Mam u siebie te same parametry felg tyle że 18" i z dystansami 20/25mm zdarzają się przycierki o nadkola

 

Tak zgadza się 7,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności