Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam felgi 18 cali, 8,5 J, ET40 + opony 225x40x18. Przednie koła idą równo z błotnikiem, dlatego też chcę wrzucić na tył dystanse 10 mm. Mam jednak taki problem, że z tego co tu czytam to wtedy felga nie będzie miała oparcia tylko będzie trzymała się na samych śrubach ?? Jak ktoś może polecić jakieś dystanse 10 mm na allegro, żeby były dobre i bezpieczne to proszę o link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inne pytanie, jak szeroki maksymalnie dystans można wrzucić żeby nie kupować nowych dłuższych szpilek? Chodzi mi o oś tylną w 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanko ;D

Ja bym pchał spokojnie 20mm na tył.

 

Witam, mam felgi 18 cali, 8,5 J, ET40 + opony 225x40x18. Przednie koła idą równo z błotnikiem, dlatego też chcę wrzucić na tył dystanse 10 mm. Mam jednak taki problem, że z tego co tu czytam to wtedy felga nie będzie miała oparcia tylko będzie trzymała się na samych śrubach ?? Jak ktoś może polecić jakieś dystanse 10 mm na allegro, żeby były dobre i bezpieczne to proszę o link.

Jaki masz otwór centrujący w felgach? Bo jeśli większy niż piasty, to jest spokojnie możliwość kupna dystansów ze zmiennym centorowaniem z mniejszego na większe. Chyba, że masz felgi z otworem 57mm to wtedy się nie da.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że spokojnie wejdzie Ci 20mm dystans.

 

Panowie a ja mam inne pytanie, jak szeroki maksymalnie dystans można wrzucić żeby nie kupować nowych dłuższych szpilek? Chodzi mi o oś tylną w 3B.

Szczerze to patrząc na cene dystansow ze srubami a dystansow bez nich w komplecie, to osobiście uważam ze głupotą jest kupować takie zeby srub nie zmieniac. Ciezko chyba odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo wiekszosc osob jednak nie ryzykuj i nie sprawdza takich rzeczy, bo szkoda zdrowia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wejdzie mi dystans 20 mm bo nie mam gleby. Ale koło będzie wystawało wtedy centymetr poza błotnik, a to średnio mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się kolego źle pomierzyło :P

 

Dla przykładu - ja mam u siebie 8J ET 35 czyli Twoja felga wystaje bardziej o około 7mm niż moja. Ja do siebie na maks glebie (pół opony się chowa) wsadziłem na tył 16mm i opona dalej byla schowana, ale na styk. Przy dystansie 15mm idealnie by się schowała bez ocierania o blachę. Zważając na to, że Ty masz FLa to nadkola masz 1cm szerzej na stronę.

 

Teraz prosty rachunek:

15mm-7mm bo Tobie bardziej wystaje, to wychodzi 8mm.

8mm+10mm bo masz szersze nadkola, to wychodzi 18mm

Biorąc też pod uwagę, że mamy takie same opony (225/40) ale ja mam ją na 8J, wiadomo że Twoja jest trochę bardziej naciągnięta.

Mogę w takim razie stwierdzić, że przy dystansie 20mm nawet nie zobaczysz tego, że felga wystaje, a raczej jest równo z błotnikiem.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jak Ty masz 8J ET 35 a ja mam 8,5J ET 40 to moja felga wystaje tylko o 1mm bardziej na zewnątrz i o 11 mm do wewnątrz.

Sprawdzone na tej stronie

 

Tak tak, zgadza się. Zapomniałem w obliczeniach podzielić tego pół cala na dwie strony, bo on się rozkłada po równo na jedną i drugą a ja przyjąłem 12mm zamiast 6m.

 

Nie zmienia to dalej faktu, że jeszcze szerszy dystans możesz dać i nie będzie wystawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na 15 bądź 20 mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, kupiłem na alledrogo alufelgi rzekomo do Passata B6 jednakże mają one ET54 czyli pochodzą z innego modelu. Koleś nie chce ich przyjąć z powrotem bo twierdzi,że u niego było ok pomimo tego iż są one trochę porysowane i jedna ma jakiegoś gluta, ale do sedna. Zamieszczam link do aukcji http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2469697300 oraz ma pytanie: Czy założyć jakieś i jakie dystanse? Czy dać sobie spokój? Z kolesiem sobie poradzę, a do czasu sprawy muszę jakoś jeździć. Jeżeli polecicie jakieś dystanse to czy możecie podać namiary na dobry sklep w Warszawie? Autko docelowo będzie obniżone -30 mm Eibachem jeżeli to ma znaczenie dla obcierania o nadkole. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam u siebie zalozone w 3BG alu ori od Audi, 16"x7", ET prawdopodobnie 45. Myslalem o dystansach przelotowych tyl 30mm oraz przod 20mm. Czy taka grubosc nie jest za duza, zeby cos zlego sie nie dzialo? Czy lepiej dac mniejsze, np 25 i 15 lub 20 i 10? Jesli ktos ma podobne prosze o zdjecie badz chociaz o opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, proszę o pomoc.

Potrzebuję kupić dystanse na tył do mojego paska.

Felgi, które są na aucie to oryginalne Montreal 16 cali (et chyba 45). Chcę założyć dystanse na tył, żeby kółko trochę się wyłoniło i lepiej wyglądało. Mam też założone sprężyny MTS -40/-40. Jakie dystanse kupić? Czy mogą być np. 20mm? Czy to za dużo i przy obciążeniu będzie przycierało?

Opona 205/55.

Proszę o radę.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez crommell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fachury :hyhy ja też am pytanko :P

ET 35,przód jest prawie równo z nadkolem,ile dać na tył?Felga 17",pasztet jak w opisie...Jeszcze jedno-obniżając gwint nie będzie mi ocierał przód o nadkole? ;)

 

Pzdr.

Pat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crommell, Patryk_ bez podania szerokości felg nikt wam nie odpowie na wasze pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde zapomniałem :lol

 

 

7,5" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 16mm dystansie powinno stać jak z przodu, zakładając ze opony nie szersze jak 225 nie będzie ocierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:padam:

Wielkie dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko,,,,

 

Felga 17x8J ET42 kapcie 225/45/17 - jakie mogę dać max dystanse na tył żeby koło było na równo z nadkolem, ważne żeby nic nie wystawało, dodam że z przodu koło jest idealnie równo z nadkolem.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o poradę, tyle że nie odnośnie grubości, a centrowania.

Mam felgi w których otwór centrujący ma 67mm i na nich pierścień z przejściem oczywiście na orginalnei centrowanie, tj. 57mm.

Tutaj pojawia się mój dylemat, otóż nie wiem czy mam kupować dystans pod felgę (z otworem 67mm) czy pod auto (57mm) czy jeszcze jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy forumowicze, proszę o pomoc.

Potrzebuję kupić dystanse na tył do mojego paska.

Felgi, które są na aucie to oryginalne Montreal 16 cali (et chyba 45). Chcę założyć dystanse na tył, żeby kółko trochę się wyłoniło i lepiej wyglądało. Mam też założone sprężyny MTS -40/-40. Jakie dystanse kupić? Czy mogą być np. 20mm? Czy to za dużo i przy obciążeniu będzie przycierało?

Opona 205/55.

Proszę o radę.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ja w 3B miałem takie koła i z tyłu dystans 17mm - było idealnie równo, nic nie tarło polecam.....

 

tu masz foty:

http://forum.vw-passat.pl/threads/77789-kolejny-Passat-w-domu-cz-3-czyli-Czarne-BGW-Variant?p=1279107&viewfull=1#post1279107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to za dużo i przy obciążeniu będzie przycierało?
Tak, mam Chicago ET 44 i niestety tarło przy 20mm dystansie i niewielkim nawet obciążeniu bagażnika, pomogło stoczenie dystansu do 17mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności