Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kup na szrocie oryginalną antenę od passata.Jeśli chodzi o podsufitkę, to wystarczy jak odchylisz jej tylną część i z powodzeniem wykręcisz stopkę.A co do kabla,to wcale nie musisz przeciągać przez cały samochód..Jakieś 30 cm od stopki anteny jest złączka.Wystarczy,że wypniesz kabel od starej stopki i wepniesz od nowej i gotowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

na szrotach w mojej okolicy nie mają takich anten połączonych z navi.

Chciałbym więc zamówić jakąś na allegro.

możecie coś polecić.

http://allegro.pl/item877936899_uniwersalna_antena_golf_octavia_passat_40cm_f_vat.html

czy ta antena powyżej będzie pasowała do mojego auta? ta złączka jest chyba inna, no chyba że to oczko pod nakrętką jest takie same jak moje.

 

znalazłem jeszcze taką antenę

http://allegro.pl/item877249269_oryginalna_antena_radiowa_vw_passat_skoda_octavia.html

ale tu są dwa kabelki i te złączki też innego typu

 

Będe wdzięczny za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

na szrotach w mojej okolicy nie mają takich anten połączonych z navi.

Chciałbym więc zamówić jakąś na allegro.

możecie coś polecić.

http://allegro.pl/item877936899_uniwersalna_antena_golf_octavia_passat_40cm_f_vat.html

czy ta antena powyżej będzie pasowała do mojego auta? ta złączka jest chyba inna, no chyba że to oczko pod nakrętką jest takie same jak moje.

 

znalazłem jeszcze taką antenę

http://allegro.pl/item877249269_oryginalna_antena_radiowa_vw_passat_skoda_octavia.html

ale tu są dwa kabelki i te złączki też innego typu

 

Będe wdzięczny za podpowiedź

Pierwsza to uniwersalna antena-raczej ta druga opcja jeżeli nie chcesz przerabiać wtyczki.W tej drugiej antenie jest taka wtyczka(przynajmniej tak wygląda na foto poglądowym) jak ori w Passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem koledzy, antena mi odpadła z ta metalową końcówką, przykleiłem na poxipol , pol roku slużyła i dobrze zbierała, ostatnio mylem karcherem auto i odpadła, na wiosne wymieniam ja na nową, taka jak koledzy podsyłają linki, mysle ze bedzie dobrze zbierac. Mam nadzieje ze z podsufitką pójdzie sprawnie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza to uniwersalna antena-raczej ta druga opcja jeżeli nie chcesz przerabiać wtyczki.W tej drugiej antenie jest taka wtyczka(przynajmniej tak wygląda na foto poglądowym) jak ori w Passacie.

 

jesli nie chcesz przerabiac wtyczek to zadna z powyzszych opcji nie pasuje.

Twoja ''byla'' antena to triplex: FM, GSM, GPS. W podsufitce zaraz kolo anteny znajduja sie trzy zlaczki, wiec latwo wymienisz sama antene bez ciagniecia nowych kabli.

 

podobny temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31244&highlight=fakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio wymieniałem swoją antenkę z podobnego powodu i zamontowałem Sirio Triflex (FM, CB, GSM). Wszystko co trzeba wiedzieć o wymianie anteny jest tu:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=70386&highlight=podsufitki

 

temat o variancie ale myślę, że nie ma dużej różnicy. Kładłem też dwa kable (do FM i CB) i wbrew pozorom zajmuje to chwile (wszystko bez pośpiechu 2 max 3h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek

Mam uszkodzony bat anteny a w zasadzie sama guma, popękana sparciała itd. Wszystko działa, podstawa sprawna. Na Allergo widzę takie baty 40cm po jakieś 12zł plus wysyłka, razem ok 20zł. Czy ktoś kupował, jakość nie będzie przerażająca? czy one w ogóle pasują, tak elektrycznie? bo gwint to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

też mam uszkodzony bacik (tak jak w pierwszym poście)

jaką antenkę polecilibyście (z tych z alledrogo)???

 

a tak myślę jak bym po tej antence zamontował w dziurkę antenkę CB to jaką antenę do FM i GSM (wewnętrzne) polecacie ??? No żeby radyjko ładnie grało :fajny

 

i jeszcze jedno, jak zamontuje antenę CB w dziurkę to zakryje ładnie samą anteną otwór, nic nie będę dodatkowo musiał uszczelniać ???

 

i rozumiem że jakbym podłączał wewnętrzne antenki FM i GSM to włącze się z wtyczkami przy tej starej pod podsufitką (nie będę musiał ciągnąć kabli gdzieś na przód autka)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem przy antence takie pęknięcie?

Czy musiałbym wymieniać całość czy da się tylko tą pękniętą część wymienić? Jak to zrobić bez zrobienia sobie i autku krzywdy ? :).

antenap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zauważyłem przy antence takie pęknięcie?

Czy musiałbym wymieniać całość czy da się tylko tą pękniętą część wymienić? Jak to zrobić bez zrobienia sobie i autku krzywdy ? :).

antenap.jpg

ten element nazywa się stopką anteny i jest wymienialny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast proponowałbym udać sie do ASO i zamówić poniższy zestaw - podaj im numer części bo tak to raczej nie będą wiedzieć o co chodzi.

antena.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłacę za taki zestaw i czy aby wymienić ten element będę musiał ściągać podsufitkę ?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile zapłacę za taki zestaw i czy aby wymienić ten element będę musiał ściągać podsufitkę ?

ok. 30zł, robota taka sama jak przy wymianie anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności