Skocz do zawartości
kasfalt

czym doczyścić zaniedbane alusy??

Rekomendowane odpowiedzi

siemka wszystkim

poszukuję pomysłów na to jak doczyścić sobie na wiosnę aluski.

problem polega na tym ze poprzedni właściciel nie zadał sobie nigdy trudu choćby opłuknięcia felg czego efektem są zaschnięte i twarde kropki powstałe pewnie z pyłu z klocków.

dodam ze piana aktywna ani żadne rozpuszczalniki nie pomogły a fajnie by było na wiosnę wyjechać na błyszczących kółeczkach.

felgi to BBS-y więc jest sporo zakamarków.

jeśli macie jakieś sprawdzone pomysły jak doczyścić ten felunek i przy okazji nie zniszczyć sobie powłoki lakierniczej na nich, oraz czym zabezpieczyć po takiej operacji to dzielcie się pomysłami

pozdrawiam serdecznie kasfalt;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do tego specjalny preparat,poszukaj w sklepach motoryzacyjnych.Psikasz na felgę,odczekujesz jakiś czas i spłukujesz obficie wodą...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na myjniach często maja specjalne środki fo felg, mi jak myli raz służbowego to spryskali go całego i zaraz brud sam spływał tylko to cholerstwo na dłuższa mete moze zniszczyć lakier ale na jeden raz na felgi będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drastycznych środków które radzą sobie z takimi rzeczami to płyn do mycia silników firmy Fular. Spryskać zostawic na chwile i spłukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam cillit bang super sprawa wystaraczy spryskac zostawic na chwilke a potem splukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam takie wzery, od tego jak bardzo jest to `zapieczone` na feldze zalezy jak szybko i bez problemowo to zejdzie, zerknij tutaj, bo zakadalem taki sam watek:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam środek (płyn) firmy CarPlan Nano Whell do felg lakierowanych i felgi wyglądają jak nowe. Jak masz duże zabrudzenia to operację powtórz 2 -3 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wam koledzy wszystkim za odpowiedzi.jak ktoś ma jeszcze pomysły to piszcie.wypróbuję i dam odpowiedź który daje rade najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ten środek --->http://moto.allegro.pl/item838877536_koncentrat_do_felg_i_aluminium_1l_od_carvalet.html

 

bardzo wydajny ( koncentrat),dobrze radzi sobie z zaschniętym pyłem z klocków. Dodatkowo po umyciu felgi ładnie się błyszczą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecić środek jak w linku poniżej:

 

http://allegro.pl/item833837593_car_plan_wonder_wheels_1_litr_temachem.html

 

wszystkie plamki po asfalcie i zabrudzenia zeszły bez najmniejszego problemu a felgi wyglądają jak nowe w środku i na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego...

Hej,

Dzięki wielkie cenne wieści ... kolego.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o domowe sposoby do dożo sody + coś do WC i będą błyszczeć :) Chyba ze na alu masz drobinki klocków to z tym nic nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem polega na tym ze poprzedni właściciel nie zadał sobie nigdy trudu choćby opłuknięcia felg czego efektem są zaschnięte i twarde kropki powstałe pewnie z pyłu z klocków.

coca cola -zamocz na kilka godzin (lub dzien) i same zejdą, ewentualnie rozpuszczalnikiem nitro przetrzyj

 

niczym nie musisz zabezpieczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bardzo zabrudzone pyłem te alusy, tak jak zreszta było to u mnie to polecam Paste Lekkościerną TEMPO, nie niszczy powłoki, bynajmniej nie zauwazyłem a efekt naprawde jest duzy. Tylko że przy twoich BBS-ach to troche wiecej roboty, bo ja jednak mam prosta felge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mega twarde brudy polecam Środek do czyszczenia piekarników... działa cuda ... ale tylko kiedy jest ciepło ... wszystko schodzi bez szorowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimer też daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo z tym środkiem do piekarników wypróbuję w poniedziałek i dodatkowo przejade pasta tempo.zobaczymy jaki rezultat bedzie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdzony polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności